Lanové dráhy v Cesku: Lanové dráhy v Praze, Pozemní lanové dráhy v Cesku, Visuté lanové dráhy v Cesku, Lanová dráha na Petrín (Czech Edition)

0 avg rating
( 0 ratings by Goodreads )
 
9781232834939: Lanové dráhy v Cesku: Lanové dráhy v Praze, Pozemní lanové dráhy v Cesku, Visuté lanové dráhy v Cesku, Lanová dráha na Petrín (Czech Edition)

Zdroj: Wikipedia. Stránky: 28. Kapitoly: Lanové dráhy v Praze, Pozemní lanové dráhy v Česku, Visuté lanové dráhy v Česku, Lanová dráha na Petřín, Seznam lanových drah v Česku, Lanová dráha Pec pod Sněžkou - Sněžka, Lanová dráha Punkevní jeskyně - Macocha, Lanová dráha Větruše, Lanová dráha Imperial, Lanová dráha Ramzová - Šerák, Lanová dráha na Letnou, Lanová dráha v Zoo Praha, Lanová dráha Janské Lázně - Černá hora, Kabinová lanová dráha na Ještěd, Lanová dráha Diana, Lanová dráha Pec pod Sněžkou - Hnědý vrch, Lanová dráha Ráztoka - Pustevny, Lanová dráha Bohosudov - Komáří vížka, Nedostavěná dráha na Tři kříže, Lanová dráha Špičák - Pancíř, Lanová dráha Oldřichovice - Javorový vrch, Lanová dráha Koliba - Krakonoš, Lanová dráha Velká Úpa - Portášovy Boudy, Lanová dráha Liberec - Skalka, Lanová dráha Krasetín - Kleť, Lanová dráha Jáchymov - Klínovec, Lanová dráha Slovenská - Imperial, Šikmý výtah hotelu Mövenpick, Lanová dráha Radlická - Dívčí hrady, Lanové dráhy v Karlových Varech, Lanová dráha Kouty nad Desnou - Medvědí hora, Lanová dráha Podolí - Kavčí hory, Lanová dráha Protěž - Slunečná. Výňatek: Lanová dráha na Petřín je pozemní lanová dráha zajišťující přepravu osob na vrch Petřín v Praze; převážná část lanovky spadá do území Malé Strany, horní stanice patří do hradčanské části Strahova. Provoz je zajišťován po kolejích systémem tažných lan. Dráha je dlouhá 510,4 m. Vlastníkem a provozovatelem lanovky je Dopravní podnik hl. m. Prahy a. s. (správu i provoz zajišťuje organizační jednotka „Provoz Tramvaje"). Lanovka je součástí systému městské hromadné dopravy a Pražské integrované dopravy. Oficiálně nebyla označena číslem linky, v interním kódování i v některých seznamech linkového vedení však byla od obnovení provozu v roce 1985 značena jako linka 40, cca v letech 1987-1996 jako linka 49 a od roku 1996 až dosud jako linka 99. Původní lanovka začátkem 20. století Stanice Újezd Výhybna s Abtovými výhybkami Stanice Nebozízek Směrový oblouk v horní části trati...

"synopsis" may belong to another edition of this title.

(No Available Copies)

Search Books:Create a Want

If you know the book but cannot find it on AbeBooks, we can automatically search for it on your behalf as new inventory is added. If it is added to AbeBooks by one of our member booksellers, we will notify you!

Create a Want