Nosné rakety USA: Saturn I, Saturn IB, Saturn V, Rakety Titan, Rakety Atlas, Rakety Delta, Ares I, Delta IV, Atlas V, Delta II, Pegasus (Czech Edition)

0 avg rating
( 0 ratings by Goodreads )
 
9781232838630: Nosné rakety USA: Saturn I, Saturn IB, Saturn V, Rakety Titan, Rakety Atlas, Rakety Delta, Ares I, Delta IV, Atlas V, Delta II, Pegasus (Czech Edition)
View all copies of this ISBN edition:
 
 

Zdroj: Wikipedia. Stránky: 55. Kapitoly: Saturn I, Saturn IB, Saturn V, Rakety Titan, Rakety Atlas, Rakety Delta, Ares I, Delta IV, Atlas V, Delta II, Pegasus, Vanguard, Titan 4, Rakety Minotaur, Juno I, Rakety Scout, Athena, Rakety Thor, Atlas III, Falcon 9, Juno II, Rakety Saturn, Ares V, Titan 2 GLV, Taurus, Nova, Delta III, Rakety Ares, Falcon 1. Výňatek: Saturn I (původní značení Juno V, Super-Jupiter a C-1) byla první raketa řady Saturn a zároveň první americká raketa navržená výhradně pro vynášení nákladů na oběžnou dráhu Země. Vývoj zpočátku probíhal v Army Ballistic Missile Agency (ABMA) v Redstone Arsenal v Alabamě pod vedením hlavního konstruktéra Wernhera von Brauna. Na přelomu padesátých a šedesátých let přešla agentura ABMA, von Braunův tým i projekt rakety Saturn pod správu nově vzniklé civilní agentury NASA. První start se konal v říjnu 1961. Raketa sloužila pouze pro potřeby NASA, která ji využívala pro testování kosmické lodi Apollo. Celkem se konalo deset startů, z nichž všechny byly úspěšné. Kromě testování lodi Apollo byly k několika letům přidruženy vědecké experimenty Highwater a Pegasus. Saturn I byl dvoustupňový a na nízkou oběžnou dráhu dokázal dopravit až 9000 kg nákladu. První stupeň byl poháněn svazkem osmi motorů H-1 na kapalný kyslík a vysoce rafinovaný petrolej typu RP-1. Nádrže byly sestaveny z trupů starších balistických raket Redstone a Jupiter. Druhý stupeň byl poháněn svazkem šesti motorů RL-10 na kapalný kyslík a vodík. Na úspěšnou koncepci Saturnu I navázala v roce 1966 silnější verze Saturn IB a později raketa pro mise na Měsíc Saturn V. Raketa Saturn I prošla během svého vývoje mnoha proměnami a její konečná podoba se od původních představ konstruktérů značně lišila. Určení rakety bylo mnohokrát měněno, rozšiřováno, ale nakonec bylo zredukováno na testovací nosič během návrhu kosmické lodi Apollo. Výhradním uživatelem byla americká agentura NASA, ale v počátcích projektu bylo hlavním investorem ministerstvo obrany. Pod d...

"synopsis" may belong to another edition of this title.

(No Available Copies)

Search Books:Create a Want

If you know the book but cannot find it on AbeBooks, we can automatically search for it on your behalf as new inventory is added. If it is added to AbeBooks by one of our member booksellers, we will notify you!

Create a Want