Prumysl: Automobilový prumysl, Prumysl v Ceské republice, Kablo, Prumyslová spionáz, Prumyslová revoluce, Údrzba, Rízení projektu (Czech Edition)

0 avg rating
( 0 ratings by Goodreads )
 
9781232844525: Prumysl: Automobilový prumysl, Prumysl v Ceské republice, Kablo, Prumyslová spionáz, Prumyslová revoluce, Údrzba, Rízení projektu (Czech Edition)
View all copies of this ISBN edition:
 
 

Zdroj: Wikipedia. Stránky: 39. Kapitoly: Automobilový průmysl, Průmysl v České republice, Kablo, Průmyslová špionáž, Průmyslová revoluce, Údržba, Řízení projektů, Vojensko-průmyslový komplex, Spotřební elektronika, Strojírenství, Just in time, Sériová výroba, Štíhlá výroba, Sklad, Industrializace, Fisher-Price, Odbory, Fordismus, Prototyp, Montážní linka, Dílna, Energetika, Automatizace, Lehký průmysl, Výrobna, Průmyslový vzor, Tribologie, Technologický pokrok, Průmyslník, Nábytkářský průmysl, Reichswerke Hermann Göring, Náhražka, Spotřební průmysl, Těžký průmysl, Jednota ku povzbuzení průmyslu v Čechách, Zpracovatelský průmysl, Jidoka. Výňatek: Automobilový průmysl je průmyslové odvětví, které se zabývá vývojem, výrobou, marketingem a prodejem motorových vozidel. Jmenovitě do tohoto odvětví patří všechny automobilky, ale také jejich subdodavatelé. Největší světovou automobilkou je Toyota (podle tržeb i počtu prodaných vozů), která na pomyslném trůnu vystřídala General Motors v roce 2008 (po 27 letech). Největším subdodavatelem je německý strojírenský gigant Bosch, který má obchodní vztahy v podstatě se všemi světovými automobilkami. Automobilový průmysl úzce souvisí také se strojírenským, elektrotechnickým a chemickým průmyslem. Je na něm také z velké části závislý těžební a hutnický průmysl. V roce 2010 bylo ve světě vyrobeno téměř 78 milionů motorových vozidel, což je oproti předchozímu roku růsto o 25,8%. Celosvětově je v provozu přes 600 milionů automobilů. Obrovský vzestup motorizace zažívá zejména Čína a Indie. Jako na houpačce: americká automobilka Hummer z koncernu GM prožila na začátku nového tisíciletí obrovský vzestup, po kterém následoval ještě větší pád a Hummer se ocitl před zánikem. Po bankrotu GM vzhledem k strmě klesajícím prodejům bylo rozhodnuto o zrušení automobilky Hummer. Poslední vůz Hummer H3 sjel z výrobní linky 24. května 2010.Celosvětově automobilový průmysl přímo zaměstnává minimálně 8,5 mil. lidí. Na výrobu dopravních prostředků jso...

"synopsis" may belong to another edition of this title.

(No Available Copies)

Search Books:Create a Want

If you know the book but cannot find it on AbeBooks, we can automatically search for it on your behalf as new inventory is added. If it is added to AbeBooks by one of our member booksellers, we will notify you!

Create a Want