Zámky v Dolních Rakousích: Hof, Grafenegg, Leesdorf, Weilburg, Niederleis, Gloggnitz, Rosenau, Greillenstein, Rohrau, Eichbüchl, Gainfarn (Czech Edition)

0 avg rating
( 0 ratings by Goodreads )
 
9781232867302: Zámky v Dolních Rakousích: Hof, Grafenegg, Leesdorf, Weilburg, Niederleis, Gloggnitz, Rosenau, Greillenstein, Rohrau, Eichbüchl, Gainfarn (Czech Edition)

Zdroj: Wikipedia. Stránky: 26. Kapitoly: Hof, Grafenegg, Leesdorf, Weilburg, Niederleis, Gloggnitz, Rosenau, Greillenstein, Rohrau, Eichbüchl, Gainfarn, Altkettenhof, Scheibbs, Deinzendorf, Eckartsau, Groß-Schweinbarth, Pottendorf, Zámek Albrechtsberg, Juliusburg, Frohsdorf, Baumgarten, Ebenfurth, Kirchstetten, Karlstein, Fischau, Ulmerfeld, Fünfkirchen, Karlslust, Wilfersdorf, Persenbeug, Fronsburg, Achleiten, Gumpoldskirchen, Grossau, Loosdorf, Brunn, Kreisbach, Weikersdorf, Erla, Artstetten. Výňatek: Zámek Hof je největší zámek na Moravském poli a nachází se v osadě Schloßhof (městyse Engelhartstetten) v okrese Gänserndorf v rakouské spolkové zemi Dolní Rakousy nad řekou Moravou, u hranic Slovenska postavený na terase u řeky. Ve 12. a 13. století je uváděna jako "Pevnost Hof" v majetku zámku Eckartsaueru. Až do roku 1507 platilo privilegium ochrany brodu přes řeku Moravu v majetku šlechtického rodu Pollheimů. V polovině 16. století získal usedlost „Eustachius Pranckh von Rickersdorfu". Z důvodů povodňových škod postavil jeho syn „Friedrich von Pranckhu" v roce 1620 hrad na „Hofbergu". Princ Evžen Savojský (1663-1736) v roce 1725 získal hrad a tržiště Hof. Hrad nechal podstatně přestavět Johannem Lucasem z Hildebrandtu (1668-1745), rozšířit a vytvořit k užívání jako letní zámek. Jako zámek Belvedere ve Vídni získal také možnost velkých dodávek z Kaisersteinbruchu, pod vedením kamenického mistra Eliase Hügela (1681-1755), kamenické výrobky zejména na vnitřní vybavení budovy, ale hlavně na založení zahrady. Dědičkou po princi Evženu Savojském byla jeho neteř Anna Victoria von Savoyen (1683-1755), která průběhem doby majetek pozbyla. Dalším majitelem se stal Josef Fridrich ze Sachsen-Hildburghausenu. Od něho získala majetek v roce 1755 císařovna Marie Terezie (1717-1780) a císař Josef II. (1741-1790) v roce 1772 provedl výstavbu patra. V dubnu 1766 se v kapli zámku Hof vdávala arcivévodkyně Marie Kristýna Rakouská (1742-1798), oblíbená dcera Marie Terezie, za Wet...

"synopsis" may belong to another edition of this title.

(No Available Copies)

Search Books:Create a Want

If you know the book but cannot find it on AbeBooks, we can automatically search for it on your behalf as new inventory is added. If it is added to AbeBooks by one of our member booksellers, we will notify you!

Create a Want