100 Temel Eser: Fareler ve Insanlar, Gün Olur Asra Bedel, Robinson Crusoe, Babalar ve Ogullar, Çalikusu, Kiralik Konak, Zeytindagi, Yaban (Turkish Edition)

4.5 avg rating
( 2 ratings by Goodreads )
 
9781232917380: 100 Temel Eser: Fareler ve Insanlar, Gün Olur Asra Bedel, Robinson Crusoe, Babalar ve Ogullar, Çalikusu, Kiralik Konak, Zeytindagi, Yaban (Turkish Edition)
View all copies of this ISBN edition:
 
 

Kaynak: Wikipedia. Sayfalar: 37. Bölümler: Fareler ve İnsanlar, Gün Olur Asra Bedel, Robinson Crusoe, Babalar ve Oğullar, Çalıkuşu, Kiralık Konak, Zeytindağı, Yaban, Oliver Twist, Karartma Geceleri, Drina Köprüsü, Nutuk, Savaş ve Barış, Gulliver'in Gezileri, Ses ve Öfke, Sefiller, Küçük Prens, Don Kişot, Dede Korkut hikâyeleri, İki Şehrin Hikayesi, Suç ve Ceza, Tom Sawyer'ın Maceraları, Üç Silahşörler, Heidi, Alis Harikalar Diyarında, Momo, Çanlar Kimin İçin Çalıyor, Peter Pan, Madame Bovary, Kendi Gök Kubbemiz, Küçük Ağa, Define Adası, Beş Şehir, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz, Moby Dick, Ölü Canlar, Sinekli Bakkal, Memleketimden İnsan Manzaraları, Aganta Burina Burinata, Gençlerle Başbaşa, Vadideki Zambak, Kuyucaklı Yusuf, Dokuzuncu Hariciye Koğuşu, Açlık, Sol Ayağım, Bir Bilim Adamının Romanı, Sahnenin Dışındakiler, Beyaz Gemi, Onlar da İnsandı, Otuz Beş Yaş. Alıntı: Fareler ve İnsanlar, (İngilizce: Of Mice and Men), Nobel Edebiyat Ödülü sahibi yazar John Steinbeck tarafından yazılmış bir novelladır. İlk defa 1937 yılında yayınlanan eser, iki gezgin çiftlik işçisi olan George Milton ve Lennie Small'un Büyük Bunalım sırasında Kaliforniya'da yaşadıkları trajik olayları anlatır. 1920'lerde kendisi de evsiz gezici bir çiflik işçisi olan Steinbeck'in kendi deneyimlerine dayanan novellasının başlığı, Robert Burns'ün To a Mouse (Bir Fareye) isimli şiirinden alınmıştır. Scots dilinde yazılan şiirin sıkça alıntılanan iki dizesi şöyledir: "The best laid schemes o' mice an' men/Gang aft agley (En iyi planları farelerin ve insanların/Sıkça ters gider"). ABD'de orta öğretimde okunması zorunlu kitaplardan biri olan Fareler ve İnsanlar, karakterlerinin saldırgan ve bayağı dili sebebiyle sıkça sansüre hedef olmuş, bu yüzden de American Library Association tarafından 21. yüzyılın en fazla sorgulanan kitapları arasında gösterilmiştir. Zeki ve kinik bir adam olan George Milton ile ismiyle tezat oluşturacak şekilde iri ve çok güçlü ama akli dengesi bozuk olan Lennie Small, Büyük Buna...

"synopsis" may belong to another edition of this title.

(No Available Copies)

Search Books:Create a Want

If you know the book but cannot find it on AbeBooks, we can automatically search for it on your behalf as new inventory is added. If it is added to AbeBooks by one of our member booksellers, we will notify you!

Create a Want