Koyulhisar: Koyulhisar belde ve köyleri, Bahçeköy, Koyulhisar, Koyulhisar, Sivas, Kavacik, Koyulhisar, Yeniarslan, Koyulhisar, Kalebasi (Turkish Edition)

0 avg rating
( 0 ratings by Goodreads )
 
9781232928737: Koyulhisar: Koyulhisar belde ve köyleri, Bahçeköy, Koyulhisar, Koyulhisar, Sivas, Kavacik, Koyulhisar, Yeniarslan, Koyulhisar, Kalebasi (Turkish Edition)

Kaynak: Wikipedia. Sayfalar: 24. Bölümler: Koyulhisar belde ve köyleri, Bahçeköy, Koyulhisar, Koyulhisar, Sivas, Kavacık, Koyulhisar, Yeniarslan, Koyulhisar, Kalebaşı, Koyulhisar, Sugözü, Koyulhisar, Ballıca, Koyulhisar, Ortaseki, Koyulhisar, Kızılelma, Koyulhisar, Sarıkaya, Koyulhisar, Yağcılar, Koyulhisar, Halkapınar, Tire, Yenice, Koyulhisar, İskenderseyh, Koyulhisar, Ortakent, Koyulhisar, Yalnıztepe, Koyulhisar, Kurşunlu, Koyulhisar, Kadife, Koyulhisar, Sütlüce, Koyulhisar, Bozkuş, Koyulhisar, Kılıçpınarı, Koyulhisar, Gümüşlü, Koyulhisar, Hacıilyas, Koyulhisar, Dilekli, Koyulhisar, Boyalı, Koyulhisar, Akseki, Koyulhisar, Çukuroba, Koyulhisar, Gölcük, Koyulhisar, Yeşilyurt, Koyulhisar, Günışık, Koyulhisar, Çaylı, Koyulhisar, Değirmentaş, Koyulhisar, Ekinözü, Koyulhisar, Taşpınar, Koyulhisar, Bahçekoyağı, Bozyazı, Kayaören, Koyulhisar, Gökdere, Koyulhisar, Yolüstü, Koyulhisar, Karaçam, Koyulhisar, Aydınlar, Koyulhisar, Yukarıkale, Koyulhisar, Çandır, Koyulhisar, Güzelyurt, Koyulhisar, Küplüce, Koyulhisar, Çiçeközü, Koyulhisar, Turgutlu, Tire, Aksu, Koyulhisar, Sarıçiçek Yaylası. Alıntı: Bahçeköy, Sivas ilinin Koyulhisar ilçesine bağlı bir köydür. Köyün Kuruluşu 18 yy´a dayanmaktadır. Önceleri şimdiki Köyün bulunduğu yerin 1 km doğusundaki mezarlık olarak kullanılan "Köy içi" mevkiinde kurulmuştur. 90 hanelik bir köy teşkil edilmiştir. Ancak bulaşıcı bir Hastalık nedeni ile Halk ölmüş ve sağ kalanlar ise "Burası bize iyi gelmedi" inancı ile şimdiki yere çıkmışlardır. Yeniçerilerin tam ortadan kaldırıldığı sırada köylerde Asker toplarken köylüler buralara toplanırlardı. Gelen Yeniçeri ağaları yakaladıklarını askere götürüyor ve giden geri dönmediği için 1800´lerden evvel "metrak-i şahaneye muvafıktır" (Yeniçeri askerliğini yapabilir) ilkesi varken köy halkı çok ezilmiş ve yine yurtlarını (Köyü) terk etmişlerdir. Şimdiki adı Kerme olan köyün batısında ve 1.5 km´lik uzaktaki orman içine göçmüşlerdir. II. Mahmut´un yeniçeri ocağını kaldırmasından sonra köylüler tek...

"synopsis" may belong to another edition of this title.

(No Available Copies)

Search Books:Create a Want

If you know the book but cannot find it on AbeBooks, we can automatically search for it on your behalf as new inventory is added. If it is added to AbeBooks by one of our member booksellers, we will notify you!

Create a Want