Tosya: Tosya belde ve köyleri, Tosya, Kastamonu, Kilkuyu, Tosya, Çaybasi, Tosya, Gökomuz, Tosya, Çukurköy, Tosya, Dagardi, Tosya, Küçükkizilca (Turkish Edition)

0 avg rating
( 0 ratings by Goodreads )
 
9781232936053: Tosya: Tosya belde ve köyleri, Tosya, Kastamonu, Kilkuyu, Tosya, Çaybasi, Tosya, Gökomuz, Tosya, Çukurköy, Tosya, Dagardi, Tosya, Küçükkizilca (Turkish Edition)

Kaynak: Wikipedia. Sayfalar: 33. Bölümler: Tosya belde ve köyleri, Tosya, Kastamonu, Kilkuyu, Tosya, Çaybaşı, Tosya, Gökomuz, Tosya, Çukurköy, Tosya, Dağardı, Tosya, Küçükkızılca, Tosya, Suluca, Tosya, Karasapaça, Tosya, Gökçeöz, Tosya, Çifter, Tosya, Kösen, Tosya, Ahmetoğlu, Tosya, Gövrecik, Tosya, Aşağıkayı, Tosya, Yenidoğan, Tosya, Zincirlikuyu, Tosya, Yukarıberçin, Tosya, Çevlik, Tosya, Yukarıkayı, Tosya, Yukarıdikmen, Tosya, Özboyu, Tosya, Akseki, Tosya, Aşağıberçin, Tosya, Sofular, Tosya, Aşağıdikmen, Tosya, Karabey, Tosya, Musaköy, Tosya, Sapaca, Tosya, Dağçatağı, Tosya, Kayaönü, Tosya, Çeltikçi, Tosya, Kastamonu Üniversitesi Tosya Meslek Yüksekokulu, Kargın, Tosya, Büyükkızılca, Tosya, Kuşçular, Tosya, Çakırlar, Tosya, Küçüksekiler, Tosya, Çaykapı, Tosya, Sevinçören, Tosya, Kınık, Tosya, Ermelik, Tosya, Akbük, Tosya, Yağcılar, Tosya, Şarakman, Tosya, Bürnük, Tosya, İncebel, Tosya, Çepni, Tosya, Bayat, Tosya, Mısmılağaç, Tosya, Ekincik, Tosya, Keçeli, Tosya, Dedem, Tosya, Abdurrahman Paşa Camii. Alıntı: Tosya, Kastamonu ilinin bir ilçesidir. Tosya bölge olarak ile çok eski bir yerleşim yeridir ve ne zaman, kimler tarafından kurulduğu kesin olarak bilinmemektedir. Şehrin, doğu-batı ticaretinde çok önemli olan "İpek Yolu" üzerinde kurulması önemini artırmış, şehir günümüze kadar çok önemli bir kültür ve ticaret merkezi olma özelliğini korumuştur. Tosya geçmiş dönemlerde sırasıyla Gasgas, Hitit, Firik Lidya, Kimer, Trak, Roma ve Bizans egemenliğinde kalmış, 1071 Malazgirt Zaferi'nden sonra, Çankırı ve Kastamonu ile beraber Türk yönetimine girmiştir. Bölge önce Anadolu Selçuklu Devleti sonra Candaroğulları, Çobanoğulları ve II. Murat döneminde de Osmanlı Devleti yönetimine girerek günümüze kadar gelmiştir. Bu sürenin 1071'den önceki yaklaşık 700 yılı Bizans, sonraki 930 yılında Türk yönetimine geçmiştir. Tosya ile ilgili kaynaklarda Tosya adının, Bizans döneminden kaldığı, daha önceki isminin de "Zoaka" olduğu, bugünkü Tosya adıyla ilgili olarak da "Doceia" ...

"synopsis" may belong to another edition of this title.

(No Available Copies)

Search Books:Create a Want

If you know the book but cannot find it on AbeBooks, we can automatically search for it on your behalf as new inventory is added. If it is added to AbeBooks by one of our member booksellers, we will notify you!

Create a Want