Italyan sinema oyunculari: Marcello Mastroianni, Lando Buzzanca, Giancarlo Giannini, Sophia Loren, Monica Bellucci, Virna Lisi (Turkish Edition)

0 avg rating
( 0 ratings by Goodreads )
 
9781232937807: Italyan sinema oyunculari: Marcello Mastroianni, Lando Buzzanca, Giancarlo Giannini, Sophia Loren, Monica Bellucci, Virna Lisi (Turkish Edition)

Kaynak: Wikipedia. Sayfalar: 24. Bölümler: Marcello Mastroianni, Lando Buzzanca, Giancarlo Giannini, Sophia Loren, Monica Bellucci, Virna Lisi, Vittorio Caprioli, Gianfranco Parolini, Giulietta Masina, Yavru ile Katip, Anna Magnani, Valeria Golino, Vittorio De Sica, Isabella Rossellini, Aldo Giuffrè, Roberto Rossellini, Roberto Benigni, Gian Maria Volontè, Adriano Celentano, Asia Argento, Kaspar Capparoni, Ornella Muti, Gianluca Ramazzotti, Rudolph Valentino, Nanni Moretti, Giovanna Mezzogiorno, Lino Ventura, Gina Lollobrigida, Vanessa Hessler, Terence Hill, Sonia Viviani, Laura Torrisi, Bud Spencer, Denis Moschitto, Giancarlo Judica Cordiglia, Enzo Staiola. Alıntı: Marcello Vincenzo Domenico Mastroianni, (d. 28 Eylül 1924, Fontana Liri - ö. 19 Aralık 1996, Paris) dünyaca tanınan İtalyan aktör. Ciociaria'nın küçük bir köyü olan Fontana Liri'de doğan Mastroianni Torino ve Roma'da büyüdü. 1938-1943 yılları arasında birçok tiyatro oyununda küçük roller aldı. II. Dünya Savaşı sırasında çalışmaları kesintiye uğradı, bir Nazi hapishanesinde bir süre kaldı ama kaçmayı başararak Venedik'te saklandı. Savaştan sonra Centro Universitario Teatrale' de çalışmaya başladı. Orada tanıştığı yönetmen Luchino Visconti, yönettiği bir oyunda (İhtiras Tramvayı) Mastroianni'ye rol verdi. Bu oyun sırasında Federico Fellini'nin eşi olan oyuncu Giulietta Masina ile tanışması kariyerinde önemli bir dönüm noktası oldu. 1945'te oyunculuk dersleri alarak sinema endüstrisinde çalışmaya başladı. İlk filmi olan ve Victor Hugo'nun romanından uyarlanan I miserabili (Sefiller), 1948 yılında gösterime çıktı. 1955 yılına kadar filmlerde küçük ve ikinci dereceden roller üstlendi. Ama her türlü role uyabilme kapasitesi ile kısa zamanda baş rollere çıkmaya ve ünlü yönetmenlerle çalışmaya başladı. Vicconti'nin Beyaz Geceler filminde başrolü üstlendi. 1960'ta çevrilen, Federico Fellini'nin yönetmenliğini yaptığı ve kısa zamanda kült film haline gelen La dolce vita (Tatlı Hayat), ömrünün sonuna kadar peşi...

"synopsis" may belong to another edition of this title.

(No Available Copies)

Search Books:Create a Want

If you know the book but cannot find it on AbeBooks, we can automatically search for it on your behalf as new inventory is added. If it is added to AbeBooks by one of our member booksellers, we will notify you!

Create a Want