Enigma e dhimbjes (Albanian Edition)

 
9781312479562: Enigma e dhimbjes (Albanian Edition)

... E tashmja ėshtė stacioni ku njeriu ndalon pėr tu mbushur me frymė, pėr tė bėrė pėrcaktime. Mirė a keq, parajsa ėshtė pėrpara. Zoti fshihet nė retė e bardha tė sė ardhmes, dhe nuk duket asnjėherė. Prandaj nuk e takojmė kurrė sa jemi gjallė. E ardhmja! ... Njė iluzion i pa dukshėm dhe i paprekshėm, sic eshte vete Zoti dhe vdekja. A nuk njehėsohen me njėra tjetrėn kėto koncepte madhore tė njeriut? Vdekja dhe Zoti pas saj, qė "kapardiset" nė parajsė sipas frymėzimeve fetare, a nuk janė tė vetmet gjėra tė qarta, qė truri njerėzor ka krijuar nė kufi tė sė ardhmes dhe pafundėsisė? A nuk fillon dhe mbaron e ardhmja aty, bashkė me hapėsirėn, bashkė me kohėn dhe bashkė me ato?...

"synopsis" may belong to another edition of this title.

Top Search Results from the AbeBooks Marketplace

1.

Artan Mullaj
Published by lulu.com (2014)
ISBN 10: 1312479566 ISBN 13: 9781312479562
New Paperback Quantity Available: 1
Seller:
Irish Booksellers
(Rumford, ME, U.S.A.)
Rating
[?]

Book Description lulu.com, 2014. Paperback. Book Condition: New. book. Bookseller Inventory # M1312479566

More Information About This Seller | Ask Bookseller a Question

Buy New
US$ 35.80
Convert Currency

Add to Basket

Shipping: FREE
Within U.S.A.
Destination, Rates & Speeds

2.

Artan Mullaj
Published by lulu.com
ISBN 10: 1312479566 ISBN 13: 9781312479562
New Paperback Quantity Available: 1
Print on Demand
Seller:
Revaluation Books
(Exeter, United Kingdom)
Rating
[?]

Book Description lulu.com. Paperback. Book Condition: Brand New. This item is printed on demand. Bookseller Inventory # zk1312479566

More Information About This Seller | Ask Bookseller a Question

Buy New
US$ 30.59
Convert Currency

Add to Basket

Shipping: US$ 7.99
From United Kingdom to U.S.A.
Destination, Rates & Speeds