Shtigjeve T Ė RinisĖ - Poezi (Albanian Edition)

 
9781447667155: Shtigjeve T Ė RinisĖ - Poezi (Albanian Edition)
View all copies of this ISBN edition:
 
 

Ali Daci u lind mė 03,12,1959, nė Dacaj tė Rozhajės. Katėr klaset e para tė fillorės i kreu nė vendlindje, nė gjuhėn serbe, ndėrsa katėr tė tjerat nė shkollėn shqipe tė Novėsellės tė Pejės. Shkollėn e mesme e pėrfundoi nė Pejė, kurse studimet pėr Gjuhė e letėrsi i kreu nė Shlp "Bajram Curri" nė Gjakovė. Ali Daci ėshtė bashkėpunėtor i Radio Televizionit tė Malit tė Zi-Redaksia nė Gjuhėn shqipe dhe pas luftės pėr dy vjet me radhė ka qenė korrespodent i Radio Pejės. Bashkėpunoj me gazetat dhe shtypin e kohės si Bota Sot, Pavarėsia, Iliria Post , Koha javore dhe nė faqet e tyre ka botuar publikime qė lidhen me gjendjen dhe pozitėn e shqiptarėve nė Mal tė Zi dhe Sanxhak. Daci ka dhenė fillet e para tė veprimtarisė humane dhe atdhetare tė personaliteteve, si Jakup Kombi, Aqif Blyta, Xhemail Konica, Osman Rastoderi etj.

"synopsis" may belong to another edition of this title.

(No Available Copies)

Search Books:Create a Want

If you know the book but cannot find it on AbeBooks, we can automatically search for it on your behalf as new inventory is added. If it is added to AbeBooks by one of our member booksellers, we will notify you!

Create a Want