Arkitektura e Kompjuterave: Computer architecture and organization (Albanian Edition)

0 avg rating
( 0 ratings by Goodreads )
 
9781466354425: Arkitektura e Kompjuterave: Computer architecture and organization (Albanian Edition)

Computer Architecture in Albanian language. Libri i kushtohet tërësisht ndërtimit dhe funksionimit te kompjuterave. Në kapitujt e tij, trajtohen koncepte të rëndësishme të tilla si operatorët arithmetikë e logjikë, struktura e instruksioneve, funksionimi i CPU, mikromakinat, procesorët “pipeline”,hierarkia e kujtesave, karakteristika thelbësore të kujtesave, kujtesa kashé, ndërfaqësimi CPU-Periferikë, ndërprerjet, DMA, Procesorët I/O, etj. Cilët janë lexuesit e këtij libri ? Pavarësisht se ju intereson hardware ose software, konceptet kryesore në ndërtimin dhe organizmin e kompjuterit janë të njëjta dhe po aq të vlefshme për këdo. Në ketë aspekt “Arkitektura e Kompjuterave” është një disiplinë që bën pjesë në formimin bazë të profesionistëve të informatikës. Prandaj, në se kërkoni seriozisht të bëni përpara në profesionin tuaj, këtu do të gjeni baza të shëndosha për tu mbështetur.

"synopsis" may belong to another edition of this title.

About the Author:

Lektor i lëndës “Arkitekturë e Kompjuterave” në Universitetin e Tiranës. Lecturer of "Computer Organization and Design" at University of Tirana-Albania.

"About this title" may belong to another edition of this title.

Top Search Results from the AbeBooks Marketplace

1.

Agim Çami
ISBN 10: 1466354429 ISBN 13: 9781466354425
New Quantity Available: > 20
Print on Demand
Seller
BWB
(Valley Stream, NY, U.S.A.)
Rating
[?]

Book Description Book Condition: New. This item is Print on Demand - Depending on your location, this item may ship from the US or UK. Bookseller Inventory # POD_9781466354425

More Information About This Seller | Ask Bookseller a Question

Buy New
US$ 23.54
Convert Currency

Add to Basket

Shipping: FREE
Within U.S.A.
Destination, Rates & Speeds

2.

Agim Çami
Published by CreateSpace Independent Publishing Platform
ISBN 10: 1466354429 ISBN 13: 9781466354425
New Paperback Quantity Available: 20
Print on Demand
Seller
BuySomeBooks
(Las Vegas, NV, U.S.A.)
Rating
[?]

Book Description CreateSpace Independent Publishing Platform. Paperback. Book Condition: New. This item is printed on demand. Paperback. 252 pages. Dimensions: 9.6in. x 6.7in. x 0.6in.Computer Architecture in Albanian language. Libri i kushtohet trsisht ndrtimit dhe funksionimit te kompjuterave. N kapitujt e tij, trajtohen koncepte t rndsishme t tilla si operatort arithmetik e logjik, struktura e instruksioneve, funksionimi i CPU, mikromakinat, procesort pipeline, hierarkia e kujtesave, karakteristika thelbsore t kujtesave, kujtesa kash, ndrfaqsimi CPU-Periferik, ndrprerjet, DMA, Procesort IO, etj. Cilt jan lexuesit e ktij libri Pavarsisht se ju intereson hardware ose software, konceptet kryesore n ndrtimin dhe organizmin e kompjuterit jan t njjta dhe po aq t vlefshme pr kdo. N ket aspekt Arkitektura e Kompjuterave sht nj disiplin q bn pjes n formimin baz t profesionistve t informatiks. Prandaj, n se krkoni seriozisht t bni prpara n profesionin tuaj, ktu do t gjeni baza t shndosha pr tu mbshtetur. This item ships from La Vergne,TN. Paperback. Bookseller Inventory # 9781466354425

More Information About This Seller | Ask Bookseller a Question

Buy New
US$ 21.96
Convert Currency

Add to Basket

Shipping: US$ 3.95
Within U.S.A.
Destination, Rates & Speeds

3.

Cami, Agim
ISBN 10: 1466354429 ISBN 13: 9781466354425
New Quantity Available: > 20
Print on Demand
Seller
Pbshop
(Wood Dale, IL, U.S.A.)
Rating
[?]

Book Description 2011. PAP. Book Condition: New. New Book.Shipped from US within 10 to 14 business days.THIS BOOK IS PRINTED ON DEMAND. Established seller since 2000. Bookseller Inventory # IP-9781466354425

More Information About This Seller | Ask Bookseller a Question

Buy New
US$ 21.95
Convert Currency

Add to Basket

Shipping: US$ 3.99
Within U.S.A.
Destination, Rates & Speeds

4.

Cami, Agim
ISBN 10: 1466354429 ISBN 13: 9781466354425
New Quantity Available: > 20
Print on Demand
Seller
Books2Anywhere
(Fairford, GLOS, United Kingdom)
Rating
[?]

Book Description 2011. PAP. Book Condition: New. New Book. Delivered from our US warehouse in 10 to 14 business days. THIS BOOK IS PRINTED ON DEMAND.Established seller since 2000. Bookseller Inventory # IP-9781466354425

More Information About This Seller | Ask Bookseller a Question

Buy New
US$ 23.31
Convert Currency

Add to Basket

Shipping: US$ 11.66
From United Kingdom to U.S.A.
Destination, Rates & Speeds

5.

Agim Cami
Published by Createspace, United States (2011)
ISBN 10: 1466354429 ISBN 13: 9781466354425
New Paperback Quantity Available: 10
Print on Demand
Seller
The Book Depository US
(London, United Kingdom)
Rating
[?]

Book Description Createspace, United States, 2011. Paperback. Book Condition: New. 244 x 170 mm. Language: Albanian . Brand New Book ***** Print on Demand *****. Computer Architecture in Albanian language. Libri i kushtohet teresisht ndertimit dhe funksionimit te kompjuterave. Ne kapitujt e tij, trajtohen koncepte te rendesishme te tilla si operatoret arithmetike e logjike, struktura e instruksioneve, funksionimi i CPU, mikromakinat, procesoret pipeline, hierarkia e kujtesave, karakteristika thelbesore te kujtesave, kujtesa kashe, nderfaqesimi CPU-Periferike, nderprerjet, DMA, Procesoret I/O, etj. Cilet jane lexuesit e ketij libri ? Pavaresisht se ju intereson hardware ose software, konceptet kryesore ne ndertimin dhe organizmin e kompjuterit jane te njejta dhe po aq te vlefshme per kedo. Ne kete aspekt Arkitektura e Kompjuterave eshte nje disipline qe ben pjese ne formimin baze te profesionisteve te informatikes. Prandaj, ne se kerkoni seriozisht te beni perpara ne profesionin tuaj, ketu do te gjeni baza te shendosha per tu mbeshtetur. Bookseller Inventory # APC9781466354425

More Information About This Seller | Ask Bookseller a Question

Buy New
US$ 43.37
Convert Currency

Add to Basket

Shipping: FREE
From United Kingdom to U.S.A.
Destination, Rates & Speeds

6.

Agim Cami
Published by Createspace, United States (2011)
ISBN 10: 1466354429 ISBN 13: 9781466354425
New Paperback Quantity Available: 10
Print on Demand
Seller
The Book Depository
(London, United Kingdom)
Rating
[?]

Book Description Createspace, United States, 2011. Paperback. Book Condition: New. 244 x 170 mm. Language: Albanian . Brand New Book ***** Print on Demand *****.Computer Architecture in Albanian language. Libri i kushtohet teresisht ndertimit dhe funksionimit te kompjuterave. Ne kapitujt e tij, trajtohen koncepte te rendesishme te tilla si operatoret arithmetike e logjike, struktura e instruksioneve, funksionimi i CPU, mikromakinat, procesoret pipeline, hierarkia e kujtesave, karakteristika thelbesore te kujtesave, kujtesa kashe, nderfaqesimi CPU-Periferike, nderprerjet, DMA, Procesoret I/O, etj. Cilet jane lexuesit e ketij libri ? Pavaresisht se ju intereson hardware ose software, konceptet kryesore ne ndertimin dhe organizmin e kompjuterit jane te njejta dhe po aq te vlefshme per kedo. Ne kete aspekt Arkitektura e Kompjuterave eshte nje disipline qe ben pjese ne formimin baze te profesionisteve te informatikes. Prandaj, ne se kerkoni seriozisht te beni perpara ne profesionin tuaj, ketu do te gjeni baza te shendosha per tu mbeshtetur. Bookseller Inventory # APC9781466354425

More Information About This Seller | Ask Bookseller a Question

Buy New
US$ 44.56
Convert Currency

Add to Basket

Shipping: FREE
From United Kingdom to U.S.A.
Destination, Rates & Speeds