Fshati im: "Andon Poēi" (Albanian Edition)

0 avg rating
( 0 ratings by Goodreads )
 
9781478765592: Fshati im:
View all copies of this ISBN edition:
 
 

LIBRI: Fshati "Andon Poēi" (Gjirokastėr) ėshtė ngritur nė vendin e quajtur "Tavan" (prandaj banorėt e kėtij fshati, shpesh, i thėrrasin edhe "tavaniotė.") Emri i tij pėrjetėson kujtimin e Andon J. Poēit (1926-44): partizan legjendar i Luftės Antifashiste Nacional-ēlirimtare tė Shqipėrisė (1939-44), Dėshmor i Atdheut. Fshati "Andon Poēi" ėshtė njė fshat arumunėsh. Themelet e para tė tij u hodhėn nė vitin 1958, ndėrsa pamjen e plotė ai e mori nė vitet 1962-4. Nė kohėn e lulėzimit tė tij (gjatė viteve 1962-92), fshati "Andon Poēi" kishte afėrsisht 200 familje dhe njė popullsi prej1,200 banorėsh. Libri Fshati im: "Andon Poēi" ėshtė, nė thelb, pjesė e serisė gjashtė-librore, Populli im: Arumunėt (Denver, Colorado: Outskirts Press, Inc., 2015). Si i tillė, ai bėn objekt studimi, qoftė aspekte tė pėrgjithshme, siē ėshtė origjina, prejardhja, etniciteti--kombėsia, e popullsisė arumune tė vendeve tė Gadishullit tė Ballkanit dhe gjithė Europės Juglindore, qoftė aspekte tė veēanta, siē janė: ēėshtje gjeografike e etnologjike tė fshatit "Andon Poēi," fise tė tij, banorė, etj. Po ashtu, ai shqyrton vėshtirėsitė dhe dramat e arumunėve tė Shqipėrisė gjatė gjysmės sė dytė shekullit XX: shtypjen, persekutimin, burgosjen, pushkatimin e arumunėve tė ndershėm e tė pafajshėm!

"synopsis" may belong to another edition of this title.

Top Search Results from the AbeBooks Marketplace

1.

Shetuni, Spiro J.
Published by Outskirts Press (2015)
ISBN 10: 1478765593 ISBN 13: 9781478765592
New Quantity Available: > 20
Print on Demand
Seller:
Pbshop
(Wood Dale, IL, U.S.A.)
Rating
[?]

Book Description Outskirts Press, 2015. HRD. Condition: New. New Book. Shipped from US within 10 to 14 business days. THIS BOOK IS PRINTED ON DEMAND. Established seller since 2000. Seller Inventory # IQ-9781478765592

More information about this seller | Contact this seller

Buy New
US$ 38.14
Convert Currency

Add to Basket

Shipping: US$ 3.99
Within U.S.A.
Destination, Rates & Speeds

2.

Spiro J Shetuni
Published by Outskirts Press, United States (2015)
ISBN 10: 1478765593 ISBN 13: 9781478765592
New Hardcover Quantity Available: 10
Print on Demand
Seller:
Book Depository International
(London, United Kingdom)
Rating
[?]

Book Description Outskirts Press, United States, 2015. Hardback. Condition: New. Language: Albanian . Brand New Book ***** Print on Demand *****. LIBRI: Fshati Andon Poci (Gjirokaster) eshte ngritur ne vendin e quajtur Tavan (prandaj banoret e ketij fshati, shpesh, i therrasin edhe tavaniote. ) Emri i tij perjeteson kujtimin e Andon J. Pocit (1926-44): partizan legjendar i Luftes Antifashiste Nacional-clirimtare te Shqiperise (1939-44), Deshmor i Atdheut. Fshati Andon Poci eshte nje fshat arumunesh. Themelet e para te tij u hodhen ne vitin 1958, ndersa pamjen e plote ai e mori ne vitet 1962-4. Ne kohen e lulezimit te tij (gjate viteve 1962-92), fshati Andon Poci kishte afersisht 200 familje dhe nje popullsi prej1,200 banoresh. Libri Fshati im: Andon Poci eshte, ne thelb, pjese e serise gjashte-librore, Populli im: Arumunet (Denver, Colorado: Outskirts Press, Inc., 2015). Si i tille, ai ben objekt studimi, qofte aspekte te pergjithshme, sic eshte origjina, prejardhja, etniciteti--kombesia, e popullsise arumune te vendeve te Gadishullit te Ballkanit dhe gjithe Europes Juglindore, qofte aspekte te vecanta, sic jane: ceshtje gjeografike e etnologjike te fshatit Andon Poci, fise te tij, banore, etj. Po ashtu, ai shqyrton veshtiresite dhe dramat e arumuneve te Shqiperise gjate gjysmes se dyte shekullit XX: shtypjen, persekutimin, burgosjen, pushkatimin e arumuneve te ndershem e te pafajshem!. Seller Inventory # APC9781478765592

More information about this seller | Contact this seller

Buy New
US$ 42.33
Convert Currency

Add to Basket

Shipping: FREE
From United Kingdom to U.S.A.
Destination, Rates & Speeds

3.

Shetuni, Spiro J
Published by Outskirts Press (2016)
ISBN 10: 1478765593 ISBN 13: 9781478765592
New Paperback Quantity Available: 1
Print on Demand
Seller:
Ria Christie Collections
(Uxbridge, United Kingdom)
Rating
[?]

Book Description Outskirts Press, 2016. Paperback. Condition: New. PRINT ON DEMAND Book; New; Publication Year 2016; Not Signed; Fast Shipping from the UK. No. book. Seller Inventory # ria9781478765592_lsuk

More information about this seller | Contact this seller

Buy New
US$ 37.80
Convert Currency

Add to Basket

Shipping: US$ 5.13
From United Kingdom to U.S.A.
Destination, Rates & Speeds

4.

Spiro J Shetuni
Published by Outskirts Press, United States (2015)
ISBN 10: 1478765593 ISBN 13: 9781478765592
New Hardcover Quantity Available: 10
Print on Demand
Seller:
The Book Depository
(London, United Kingdom)
Rating
[?]

Book Description Outskirts Press, United States, 2015. Hardback. Condition: New. Language: Albanian . Brand New Book ***** Print on Demand *****.LIBRI: Fshati Andon Poci (Gjirokaster) eshte ngritur ne vendin e quajtur Tavan (prandaj banoret e ketij fshati, shpesh, i therrasin edhe tavaniote. ) Emri i tij perjeteson kujtimin e Andon J. Pocit (1926-44): partizan legjendar i Luftes Antifashiste Nacional-clirimtare te Shqiperise (1939-44), Deshmor i Atdheut. Fshati Andon Poci eshte nje fshat arumunesh. Themelet e para te tij u hodhen ne vitin 1958, ndersa pamjen e plote ai e mori ne vitet 1962-4. Ne kohen e lulezimit te tij (gjate viteve 1962-92), fshati Andon Poci kishte afersisht 200 familje dhe nje popullsi prej1,200 banoresh. Libri Fshati im: Andon Poci eshte, ne thelb, pjese e serise gjashte-librore, Populli im: Arumunet (Denver, Colorado: Outskirts Press, Inc., 2015). Si i tille, ai ben objekt studimi, qofte aspekte te pergjithshme, sic eshte origjina, prejardhja, etniciteti--kombesia, e popullsise arumune te vendeve te Gadishullit te Ballkanit dhe gjithe Europes Juglindore, qofte aspekte te vecanta, sic jane: ceshtje gjeografike e etnologjike te fshatit Andon Poci, fise te tij, banore, etj. Po ashtu, ai shqyrton veshtiresite dhe dramat e arumuneve te Shqiperise gjate gjysmes se dyte shekullit XX: shtypjen, persekutimin, burgosjen, pushkatimin e arumuneve te ndershem e te pafajshem!. Seller Inventory # APC9781478765592

More information about this seller | Contact this seller

Buy New
US$ 43.88
Convert Currency

Add to Basket

Shipping: FREE
From United Kingdom to U.S.A.
Destination, Rates & Speeds

5.

Shetuni, Spiro J.
Published by Outskirts Press (2015)
ISBN 10: 1478765593 ISBN 13: 9781478765592
New Quantity Available: > 20
Print on Demand
Seller:
Books2Anywhere
(Fairford, GLOS, United Kingdom)
Rating
[?]

Book Description Outskirts Press, 2015. HRD. Condition: New. New Book. Delivered from our UK warehouse in 4 to 14 business days. THIS BOOK IS PRINTED ON DEMAND. Established seller since 2000. Seller Inventory # IQ-9781478765592

More information about this seller | Contact this seller

Buy New
US$ 35.56
Convert Currency

Add to Basket

Shipping: US$ 11.94
From United Kingdom to U.S.A.
Destination, Rates & Speeds