Items related to Pse Qanė Kuajt E Akilit?: E Qara Me Bote Dhe Prejardhja...

Pse Qanė Kuajt E Akilit?: E Qara Me Bote Dhe Prejardhja E Iso-polifonisė Popullore Shqiptare (Albanian Edition) - Softcover

 
9781499326666: Pse Qanė Kuajt E Akilit?: E Qara Me Bote Dhe Prejardhja E Iso-polifonisė Popullore Shqiptare (Albanian Edition)
View all copies of this ISBN edition
 
 
Ky botim ėshtė studimi i radhės, pas “Odisesė dhe Sirenave: grishje drejt viseve iso-polifonike tė Epirit”, qė ndėr tė tjera i referohet edhe veprės sė Homerit, nė kėndvėshtrimin etnomuzikologjik. “Pse qanė kuajt e Akilit”, ėshtė vetėm njė simbol pėr t`u futur nė domethėnien e praktikave ritualistike arkaike vajtimore, si njė mundėsi mė shumė pėr t`iu afruar rrėnjėve tė antropogjenezės shqiptare, thelbit dhe prejardhjes sė muzikės dhe kėndimit iso-polifonik vajtues, si kulturė pėr jetėn, kundėr dhimbjes.

"synopsis" may belong to another edition of this title.

  • PublisherCreatespace Independent Pub
  • Publication date2014
  • ISBN 10 1499326661
  • ISBN 13 9781499326666
  • BindingPaperback
  • Edition number2
  • Number of pages232

(No Available Copies)

Search Books:Create a Want

If you know the book but cannot find it on AbeBooks, we can automatically search for it on your behalf as new inventory is added. If it is added to AbeBooks by one of our member booksellers, we will notify you!

Create a Want