Menaxhimi i Projekteve Informatike: Praktikat Mė Tė Mira (Albanian Edition)

0 avg rating
( 0 ratings by Goodreads )
 
9781500592622: Menaxhimi i Projekteve Informatike: Praktikat Mė Tė Mira (Albanian Edition)
View all copies of this ISBN edition:
 
 

Softueri mund tė zgjidhė pothuajse ēdo problem. Qėllimi ėshtė tė dish se cili ėshtė problemi qė shtrohet pėr zgjidhje. Me rreth gjysmėn e tė gjitha gabimeve softuerike tė cilat e kanė origjinėn nė aktivitetet e nxjerrjes sė kėrkesave, ėshtė e qartė se kemi nevojė pėr njė kuptim mė tė mirė tė problemit. Tė nxjerrėsh kėrkesat saktė dhe drejt ėshtė thelbėsore nė qoftė se duam tė ndėrtojmė sisteme qė plotėsojnė mė mirė nevojat tona. Ky libėr ofron njė referencė praktike pėr konceptet moderne tė menaxhimit tė projekteve qė kėrkohen nga organizatat ndėrkombėtare tė zhvillimit tė sistemev informatike. Autori vė theksin shumė nė aspektin njerėzor tė ēdo projekti, i cili ėshtė gjithashtu i rėndėsishėm duke pasur parasysh se gjithmonė mbivlerėsohen aspektet teknike ose teknologjike nė kurriz tė anės njerėzore, dhe ky ėshtė njė tjetėr burim kryesor i dėshtimeve tė projekteve. Autori pėrshkruan teknika praktike, efektive dhe tė testuara nė terren pėr menaxhimin e procesit tė nxjerrjes dhe administrimit tė kėrkesave tė projektit.

"synopsis" may belong to another edition of this title.

About the Author:

Programator Analist, strategjist dhe profesionist me pėrvojė nė Sistemet Informatike, Menaxher Projektesh informatike, i apasionuar pas Teknologjisė, me ekspertizė dhe pėrvojė nė teknologjinė e informacionit, arkitekturėn e sistemeve, menaxhimin e projekteve, analizėn e sistemeve, analizėn e biznesit, konsulenca informatike, vlerėsimin e projekteve, shkrimin teknik. Mė shumė se pesėmbėdhjetė vjet pėrvojė nė programim, sisteme informatike komplekse dhe menaxhimin e teknologjisė sė informacionit, me theks tė veēantė nė programim, zhvillimin strategjik, menaxhimin e projekteve, zbatimin e projekteve teknologjike dhe udhėheqjen e personelit nė industri tė ndryshme Njohės ekspert i gjuhėve kryesore tė programimit, platformave tė zhvillimit, planifikimit tė projekteve dhe ndjekjen e raportimin e rezultateve.

"About this title" may belong to another edition of this title.

Top Search Results from the AbeBooks Marketplace

1.

Cipo, Kostaq
Published by Createspace Independent Publishing Platform (2014)
ISBN 10: 1500592625 ISBN 13: 9781500592622
New Quantity Available: > 20
Print on Demand
Seller:
Pbshop
(Wood Dale, IL, U.S.A.)
Rating
[?]

Book Description Createspace Independent Publishing Platform, 2014. PAP. Condition: New. New Book. Shipped from US within 10 to 14 business days. THIS BOOK IS PRINTED ON DEMAND. Established seller since 2000. Seller Inventory # IQ-9781500592622

More information about this seller | Contact this seller

Buy New
US$ 7.76
Convert currency

Add to Basket

Shipping: US$ 3.99
Within U.S.A.
Destination, rates & speeds

2.

Kostaq Cipo
Published by Createspace Independent Publishing Platform, United States (2014)
ISBN 10: 1500592625 ISBN 13: 9781500592622
New Paperback Quantity Available: 10
Print on Demand
Seller:
Book Depository International
(London, United Kingdom)
Rating
[?]

Book Description Createspace Independent Publishing Platform, United States, 2014. Paperback. Condition: New. Language: Albanian . Brand New Book ***** Print on Demand *****. Softueri mund te zgjidhe pothuajse cdo problem. Qellimi eshte te dish se cili eshte problemi qe shtrohet per zgjidhje. Me rreth gjysmen e te gjitha gabimeve softuerike te cilat e kane origjinen ne aktivitetet e nxjerrjes se kerkesave, eshte e qarte se kemi nevoje per nje kuptim me te mire te problemit. Te nxjerresh kerkesat sakte dhe drejt eshte thelbesore ne qofte se duam te ndertojme sisteme qe plotesojne me mire nevojat tona. Ky liber ofron nje reference praktike per konceptet moderne te menaxhimit te projekteve qe kerkohen nga organizatat nderkombetare te zhvillimit te sistemev informatike. Autori ve theksin shume ne aspektin njerezor te cdo projekti, i cili eshte gjithashtu i rendesishem duke pasur parasysh se gjithmone mbivleresohen aspektet teknike ose teknologjike ne kurriz te anes njerezore, dhe ky eshte nje tjeter burim kryesor i deshtimeve te projekteve. Autori pershkruan teknika praktike, efektive dhe te testuara ne terren per menaxhimin e procesit te nxjerrjes dhe administrimit te kerkesave te projektit. Seller Inventory # APC9781500592622

More information about this seller | Contact this seller

Buy New
US$ 12.61
Convert currency

Add to Basket

Shipping: FREE
From United Kingdom to U.S.A.
Destination, rates & speeds

3.

Kostaq Cipo
Published by Createspace Independent Publishing Platform, United States (2014)
ISBN 10: 1500592625 ISBN 13: 9781500592622
New Paperback Quantity Available: 10
Print on Demand
Seller:
The Book Depository
(London, United Kingdom)
Rating
[?]

Book Description Createspace Independent Publishing Platform, United States, 2014. Paperback. Condition: New. Language: Albanian . Brand New Book ***** Print on Demand *****.Softueri mund te zgjidhe pothuajse cdo problem. Qellimi eshte te dish se cili eshte problemi qe shtrohet per zgjidhje. Me rreth gjysmen e te gjitha gabimeve softuerike te cilat e kane origjinen ne aktivitetet e nxjerrjes se kerkesave, eshte e qarte se kemi nevoje per nje kuptim me te mire te problemit. Te nxjerresh kerkesat sakte dhe drejt eshte thelbesore ne qofte se duam te ndertojme sisteme qe plotesojne me mire nevojat tona. Ky liber ofron nje reference praktike per konceptet moderne te menaxhimit te projekteve qe kerkohen nga organizatat nderkombetare te zhvillimit te sistemev informatike. Autori ve theksin shume ne aspektin njerezor te cdo projekti, i cili eshte gjithashtu i rendesishem duke pasur parasysh se gjithmone mbivleresohen aspektet teknike ose teknologjike ne kurriz te anes njerezore, dhe ky eshte nje tjeter burim kryesor i deshtimeve te projekteve. Autori pershkruan teknika praktike, efektive dhe te testuara ne terren per menaxhimin e procesit te nxjerrjes dhe administrimit te kerkesave te projektit. Seller Inventory # APC9781500592622

More information about this seller | Contact this seller

Buy New
US$ 12.90
Convert currency

Add to Basket

Shipping: FREE
From United Kingdom to U.S.A.
Destination, rates & speeds

4.

Kostaq Cipo
Published by CreateSpace Independent Publishing Platform
ISBN 10: 1500592625 ISBN 13: 9781500592622
New Paperback Quantity Available: > 20
Print on Demand
Seller:
BuySomeBooks
(Las Vegas, NV, U.S.A.)
Rating
[?]

Book Description CreateSpace Independent Publishing Platform. Paperback. Condition: New. This item is printed on demand. 164 pages. Dimensions: 9.0in. x 6.0in. x 0.4in.Softueri mund t zgjidh pothuajse do problem. Qllimi sht t dish se cili sht problemi q shtrohet pr zgjidhje. Me rreth gjysmn e t gjitha gabimeve softuerike t cilat e kan origjinn n aktivitetet e nxjerrjes s krkesave, sht e qart se kemi nevoj pr nj kuptim m t mir t problemit. T nxjerrsh krkesat sakt dhe drejt sht thelbsore n qoft se duam t ndrtojm sisteme q plotsojn m mir nevojat tona. Ky libr ofron nj referenc praktike pr konceptet moderne t menaxhimit t projekteve q krkohen nga organizatat ndrkombtare t zhvillimit t sistemev informatike. Autori v theksin shum n aspektin njerzor t do projekti, i cili sht gjithashtu i rndsishm duke pasur parasysh se gjithmon mbivlersohen aspektet teknike ose teknologjike n kurriz t ans njerzore, dhe ky sht nj tjetr burim kryesor i dshtimeve t projekteve. Autori prshkruan teknika praktike, efektive dhe t testuara n terren pr menaxhimin e procesit t nxjerrjes dhe administrimit t krkesave t projektit. This item ships from La Vergne,TN. Paperback. Seller Inventory # 9781500592622

More information about this seller | Contact this seller

Buy New
US$ 18.57
Convert currency

Add to Basket

Shipping: FREE
Within U.S.A.
Destination, rates & speeds

5.

Cipo, Kostaq
ISBN 10: 1500592625 ISBN 13: 9781500592622
New Quantity Available: > 20
Print on Demand
Seller:
Books2Anywhere
(Fairford, GLOS, United Kingdom)
Rating
[?]

Book Description 2014. PAP. Condition: New. New Book. Delivered from our UK warehouse in 3 to 5 business days. THIS BOOK IS PRINTED ON DEMAND. Established seller since 2000. Seller Inventory # IQ-9781500592622

More information about this seller | Contact this seller

Buy New
US$ 7.18
Convert currency

Add to Basket

Shipping: US$ 11.75
From United Kingdom to U.S.A.
Destination, rates & speeds