Thornton Wilder Ura e Mbretit Shėn Luigj

ISBN 13: 9789928216083

Ura e Mbretit Shėn Luigj

 
9789928216083: Ura e Mbretit Shėn Luigj

Ėshtė viti 1714. Nė Peru, njė urė e ndėrtuar nga Inkasit njė shekull mė parė shėmbet dhe bashkė me tė edhe pesė njerėzit qė po kalonin nė tė. Kjo ngjarje dėshmohet nga Xhuniperi, njė prift franēeskan i cili vendos tė mėsojė gjithēka pėr pesė tė pafatėt qė humbėn jetėn nė aksidentin tragjik. Thonė se gjithēka qė na ndodh ėshtė pjesė e fatit tė shkruar pėr secilin prej nesh dhe ėshtė e pashmangshme. Por cilėt ishin ata njerėz dhe ēfarė i ēoi mbi urėn e mistershme tė gjithė bashkė? Pėrse jetėt e tyre duhet tė shkėputeshin pikėrisht nė atė ēast? "Ura e dashurisė lidh tokėn e tė gjallėve me atė tė tė vdekurve, ajo ėshtė mėnyra e vetme pėr tė mbijetuar, kuptimi i vėrtetė i jetės."

"synopsis" may belong to another edition of this title.

(No Available Copies)

Search Books:Create a Want

If you know the book but cannot find it on AbeBooks, we can automatically search for it on your behalf as new inventory is added. If it is added to AbeBooks by one of our member booksellers, we will notify you!

Create a Want