Ardian Vehbiu Midis Zhgėnjimit Dhe Mitit

ISBN 13: 9789994337958

Midis Zhgėnjimit Dhe Mitit

2.25 avg rating
( 4 ratings by Goodreads )
 
9789994337958: Midis Zhgėnjimit Dhe Mitit

Kjo pėrmbledhje esesh, skicash dhe artikujsh s'ėshtė veēse njė pėrpjekje imja pėr tė kuptuar, ose pėrshkruar, neurozėn post-traumatike tė Amerikės, e ndoshta tė mbarė Perėndimit, pas tronditjes kapitale tė 11 shtatorit. Sulmet terroriste ndaj World Trade Center dhe Pentagonit, tė pėrcjella me miliona herė nga televizioni, u shndėrruan sakaq nė njė narrativė themeluese pėr shekullin XXI e nė mit tė origjinės pėr njė botė tė re e tė ashpėr, qė ndoshta askush nuk e ka mirėpritur. Administrata e presidentit George W. Bush - qė i kish fituar zgjedhjet e vitit 2000 nė njė klimė krejt tjetėr e nė vazhdėn e indinjatės amerikane pėr aventurat seksuale tė presidentit tė mėparshėm Bill Clinton - u kap e papėrgatitur ndaj kėtij zhvillimi; mbarė Amerika u kap e papėrgatitur. Pati njė tė krisur nė rendin e sendeve...

"synopsis" may belong to another edition of this title.

(No Available Copies)

Search Books:Create a Want

If you know the book but cannot find it on AbeBooks, we can automatically search for it on your behalf as new inventory is added. If it is added to AbeBooks by one of our member booksellers, we will notify you!

Create a Want