Muzika Tradicionale Shqiptare: Muzika Qytetare (Albanian Edition)

ISBN 10: 1478701323 / ISBN 13: 9781478701323
Used / Quantity Available: 0
Available From More Booksellers
View all  copies of this book

About the Book

We're sorry; this specific copy is no longer available. AbeBooks has millions of books. We've listed similar copies below.

Description:

Muzika Tradicionale Shqiptare: Muzika Qytetare (Albanian Edition). Bookseller Inventory #

About this title:

Book ratings provided by Goodreads:
5 avg rating
(1 ratings)

Synopsis: Fryt i njė veprimtarie hulumtuese mė tepėr se 20-vjeēare, seria gjashtė-librore Muzika tradicionale shqiptare synon qė tė japė njė pamje sa mė tė gjerė e sa mė tė thellė tė aspekteve mė kryesore, estetiko-sociale e strukturoro-formale, tė universit muzikor tradicional shqiptar. Pėrmbajtja e saj ėshtė e ndėrlikuar, komplekse, shumė-dimensionale, duke shqyrtuar njė mori ēėshtjesh, midis tė cilave mė kryesoret ndoshta do tė mund tė formuloheshin nė kėtė mėnyrė: i) ēėshtje tė muzikės tradicionale shqiptare nė pėrgjithėsi, si: thelbi lėndoro-substancial, thelbi strukturoro-formal, thelbi nacional, thelbi estetik universal, etj.; ii) ēėshtje tė dialekteve kryesore tė muzikės tradicionale shqiptare-dialektit muzikor geg, dialektit muzikor tosk, dialektit muzikor lab, dialektit muzikor qytetar--, si: tipare dalluese, mjete shprehėse, stile muzikore, zhanre muzikore, etj.; iii) ēėshtje tė bashkėveprimit midis muzikės tradicionale shqiptare dhe muzikės sė popujve tė tjerė, si: muzikės tradicionale tė popullit grek, asaj tė popullit arumun, muzikės profesioniste tė popullit turk, etj.; iv) ēėshtje tė sė ardhmes sė muzikės tradicionale shqiptare, etj. Pėrsa i takon pėrmbajtjes, ēdo libėr i serisė mund tė qėndrojė, nė tė njėjtėn kohė, si i pavarur, ashtu edhe i varur, nga librat e tjerė. LIBRI: Libri V, Muzika tradicionale shqiptare: Muzika qytetare, bėn objekt hulumtimi aspekte themelore, estetiko-sociale e strukturoro-formale, tė muzikės tradicionale qytetare. Midis ēėshtjeve qė merren nė shqyrtim, janė: 1) tipare themelore dalluese; 2) mjete kryesore shprehėse; 3) stile muzikore tė spikatura; 4) dukuri tė gjysmės sė dytė tė shekullit XX; 5) bashkėveprimi midis muzikės tradicionale qytetare dhe muzikės profesioniste turke, etj.

"About this title" may belong to another edition of this title.

Bibliographic Details

Title: Muzika Tradicionale Shqiptare: Muzika ...
Book Condition: Good

Top Search Results from the AbeBooks Marketplace

1.

Spiro J Shetuni
Published by Outskirts Press (2013)
ISBN 10: 1478701323 ISBN 13: 9781478701323
New Quantity Available: > 20
Print on Demand
Seller
Books2Anywhere
(Fairford, GLOS, United Kingdom)
Rating
[?]

Book Description Outskirts Press, 2013. HRD. Book Condition: New. New Book. Delivered from our US warehouse in 10 to 14 business days. THIS BOOK IS PRINTED ON DEMAND.Established seller since 2000. Bookseller Inventory # IP-9781478701323

More Information About This Seller | Ask Bookseller a Question

Buy New
US$ 38.41
Convert Currency

Add to Basket

Shipping: US$ 11.61
From United Kingdom to U.S.A.
Destination, Rates & Speeds

2.

Shetuni, Spiro J.
Published by Outskirts Press (2016)
ISBN 10: 1478701323 ISBN 13: 9781478701323
New Paperback Quantity Available: 1
Print on Demand
Seller
Ria Christie Collections
(Uxbridge, United Kingdom)
Rating
[?]

Book Description Outskirts Press, 2016. Paperback. Book Condition: New. PRINT ON DEMAND Book; New; Publication Year 2016; Not Signed; Fast Shipping from the UK. No. book. Bookseller Inventory # ria9781478701323_lsuk

More Information About This Seller | Ask Bookseller a Question

Buy New
US$ 43.48
Convert Currency

Add to Basket

Shipping: US$ 4.99
From United Kingdom to U.S.A.
Destination, Rates & Speeds

3.

Spiro J Shetuni
Published by Outskirts Press, United States (2013)
ISBN 10: 1478701323 ISBN 13: 9781478701323
New Hardcover Quantity Available: 10
Print on Demand
Seller
The Book Depository US
(London, United Kingdom)
Rating
[?]

Book Description Outskirts Press, United States, 2013. Hardback. Book Condition: New. Language: Albanian . Brand New Book ***** Print on Demand *****. Fryt i nje veprimtarie hulumtuese me teper se 20-vjecare, seria gjashte-librore Muzika tradicionale shqiptare synon qe te jape nje pamje sa me te gjere e sa me te thelle te aspekteve me kryesore, estetiko-sociale e strukturoro-formale, te universit muzikor tradicional shqiptar. Permbajtja e saj eshte e nderlikuar, komplekse, shume-dimensionale, duke shqyrtuar nje mori ceshtjesh, midis te cilave me kryesoret ndoshta do te mund te formuloheshin ne kete menyre: i) ceshtje te muzikes tradicionale shqiptare ne pergjithesi, si: thelbi lendoro-substancial, thelbi strukturoro-formal, thelbi nacional, thelbi estetik universal, etj.; ii) ceshtje te dialekteve kryesore te muzikes tradicionale shqiptare-dialektit muzikor geg, dialektit muzikor tosk, dialektit muzikor lab, dialektit muzikor qytetar--, si: tipare dalluese, mjete shprehese, stile muzikore, zhanre muzikore, etj.; iii) ceshtje te bashkeveprimit midis muzikes tradicionale shqiptare dhe muzikes se popujve te tjere, si: muzikes tradicionale te popullit grek, asaj te popullit arumun, muzikes profesioniste te popullit turk, etj.; iv) ceshtje te se ardhmes se muzikes tradicionale shqiptare, etj. Persa i takon permbajtjes, cdo liber i serise mund te qendroje, ne te njejten kohe, si i pavarur, ashtu edhe i varur, nga librat e tjere. LIBRI: Libri V, Muzika tradicionale shqiptare: Muzika qytetare, ben objekt hulumtimi aspekte themelore, estetiko-sociale e strukturoro-formale, te muzikes tradicionale qytetare. Midis ceshtjeve qe merren ne shqyrtim, jane: 1) tipare themelore dalluese; 2) mjete kryesore shprehese; 3) stile muzikore te spikatura; 4) dukuri te gjysmes se dyte te shekullit XX; 5) bashkeveprimi midis muzikes tradicionale qytetare dhe muzikes profesioniste turke, etj. Bookseller Inventory # APC9781478701323

More Information About This Seller | Ask Bookseller a Question

Buy New
US$ 48.45
Convert Currency

Add to Basket

Shipping: FREE
From United Kingdom to U.S.A.
Destination, Rates & Speeds

4.

Spiro J Shetuni
Published by Outskirts Press (2013)
ISBN 10: 1478701323 ISBN 13: 9781478701323
New Quantity Available: > 20
Print on Demand
Seller
Pbshop
(Wood Dale, IL, U.S.A.)
Rating
[?]

Book Description Outskirts Press, 2013. HRD. Book Condition: New. New Book.Shipped from US within 10 to 14 business days.THIS BOOK IS PRINTED ON DEMAND. Established seller since 2000. Bookseller Inventory # IP-9781478701323

More Information About This Seller | Ask Bookseller a Question

Buy New
US$ 44.47
Convert Currency

Add to Basket

Shipping: US$ 3.99
Within U.S.A.
Destination, Rates & Speeds

5.

Spiro J Shetuni
Published by Outskirts Press, United States (2013)
ISBN 10: 1478701323 ISBN 13: 9781478701323
New Hardcover Quantity Available: 10
Print on Demand
Seller
The Book Depository
(London, United Kingdom)
Rating
[?]

Book Description Outskirts Press, United States, 2013. Hardback. Book Condition: New. Language: Albanian . Brand New Book ***** Print on Demand *****.Fryt i nje veprimtarie hulumtuese me teper se 20-vjecare, seria gjashte-librore Muzika tradicionale shqiptare synon qe te jape nje pamje sa me te gjere e sa me te thelle te aspekteve me kryesore, estetiko-sociale e strukturoro-formale, te universit muzikor tradicional shqiptar. Permbajtja e saj eshte e nderlikuar, komplekse, shume-dimensionale, duke shqyrtuar nje mori ceshtjesh, midis te cilave me kryesoret ndoshta do te mund te formuloheshin ne kete menyre: i) ceshtje te muzikes tradicionale shqiptare ne pergjithesi, si: thelbi lendoro-substancial, thelbi strukturoro-formal, thelbi nacional, thelbi estetik universal, etj.; ii) ceshtje te dialekteve kryesore te muzikes tradicionale shqiptare-dialektit muzikor geg, dialektit muzikor tosk, dialektit muzikor lab, dialektit muzikor qytetar--, si: tipare dalluese, mjete shprehese, stile muzikore, zhanre muzikore, etj.; iii) ceshtje te bashkeveprimit midis muzikes tradicionale shqiptare dhe muzikes se popujve te tjere, si: muzikes tradicionale te popullit grek, asaj te popullit arumun, muzikes profesioniste te popullit turk, etj.; iv) ceshtje te se ardhmes se muzikes tradicionale shqiptare, etj. Persa i takon permbajtjes, cdo liber i serise mund te qendroje, ne te njejten kohe, si i pavarur, ashtu edhe i varur, nga librat e tjere. LIBRI: Libri V, Muzika tradicionale shqiptare: Muzika qytetare, ben objekt hulumtimi aspekte themelore, estetiko-sociale e strukturoro-formale, te muzikes tradicionale qytetare. Midis ceshtjeve qe merren ne shqyrtim, jane: 1) tipare themelore dalluese; 2) mjete kryesore shprehese; 3) stile muzikore te spikatura; 4) dukuri te gjysmes se dyte te shekullit XX; 5) bashkeveprimi midis muzikes tradicionale qytetare dhe muzikes profesioniste turke, etj. Bookseller Inventory # APC9781478701323

More Information About This Seller | Ask Bookseller a Question

Buy New
US$ 48.71
Convert Currency

Add to Basket

Shipping: FREE
From United Kingdom to U.S.A.
Destination, Rates & Speeds

6.

ISBN 10: 1478701323 ISBN 13: 9781478701323
New Quantity Available: > 20
Print on Demand
Seller
BWB
(Valley Stream, NY, U.S.A.)
Rating
[?]

Book Description Book Condition: New. This item is Print on Demand - Depending on your location, this item may ship from the US or UK. Bookseller Inventory # POD_9781478701323

More Information About This Seller | Ask Bookseller a Question

Buy New
US$ 48.84
Convert Currency

Add to Basket

Shipping: FREE
Within U.S.A.
Destination, Rates & Speeds

7.

Spiro J. Shetuni
Published by Outskirts Press
ISBN 10: 1478701323 ISBN 13: 9781478701323
New Hardcover Quantity Available: 20
Seller
BuySomeBooks
(Las Vegas, NV, U.S.A.)
Rating
[?]

Book Description Outskirts Press. Hardcover. Book Condition: New. Hardcover. 528 pages. Dimensions: 8.5in. x 5.5in. x 1.3in.Fryt i nj veprimtarie hulumtuese m tepr se 20-vjeare, seria gjasht-librore Muzika tradicionale shqiptare synon q t jap nj pamje sa m t gjer e sa m t thell t aspekteve m kryesore, estetiko-sociale e strukturoro-formale, t universit muzikor tradicional shqiptar. Prmbajtja e saj sht e ndrlikuar, komplekse, shum-dimensionale, duke shqyrtuar nj mori shtjesh, midis t cilave m kryesoret ndoshta do t mund t formuloheshin n kt mnyr: i) shtje t muziks tradicionale shqiptare n prgjithsi, si: thelbi lndoro-substancial, thelbi strukturoro-formal, thelbi nacional, thelbi estetik universal, etj. ; ii) shtje t dialekteve kryesore t muziks tradicionale shqiptare-dialektit muzikor geg, dialektit muzikor tosk, dialektit muzikor lab, dialektit muzikor qytetar--, si: tipare dalluese, mjete shprehse, stile muzikore, zhanre muzikore, etj. ; iii) shtje t bashkveprimit midis muziks tradicionale shqiptare dhe muziks s popujve t tjer, si: muziks tradicionale t popullit grek, asaj t popullit arumun, muziks profesioniste t popullit turk, etj. ; iv) shtje t s ardhmes s muziks tradicionale shqiptare, etj. Prsa i takon prmbajtjes, do libr i seris mund t qndroj, n t njjtn koh, si i pavarur, ashtu edhe i varur, nga librat e tjer. LIBRI: Libri V, Muzika tradicionale shqiptare: Muzika qytetare, bn objekt hulumtimi aspekte themelore, estetiko-sociale e strukturoro-formale, t muziks tradicionale qytetare. Midis shtjeve q merren n shqyrtim, jan: 1) tipare themelore dalluese; 2) mjete kryesore shprehse; 3) stile muzikore t spikatura; 4) dukuri t gjysms s dyt t shekullit XX; 5) bashkveprimi midis muziks tradicionale qytetare dhe muziks profesioniste turke, etj. This item ships from multiple locations. Your book may arrive from Roseburg,OR, La Vergne,TN. Hardcover. Bookseller Inventory # 9781478701323

More Information About This Seller | Ask Bookseller a Question

Buy New
US$ 49.96
Convert Currency

Add to Basket

Shipping: US$ 3.95
Within U.S.A.
Destination, Rates & Speeds