Stock Image

Niçin Lider ÖÄčretmen (Turkish Edition)

Ya┼čar G├╝ven

ISBN 10: 6202024933 / ISBN 13: 9786202024938
Published by LAP LAMBERT Academic Publishing, 2017
Condition: Good Soft cover
From Books Express (Portsmouth, NH, U.S.A.)

AbeBooks Seller Since August 14, 2015

Quantity Available: 1

Buy Used
Price: US$ 221.33 Convert Currency
Shipping: Free Within U.S.A. Destination, rates & speeds
Add to basket

30 Day Return Policy

About this Item

Ships with Tracking Number! INTERNATIONAL WORLDWIDE Shipping available. May not contain Access Codes or Supplements. May be ex-library. Shipping & Handling by region. Buy with confidence, excellent customer service!. Bookseller Inventory # 6202024933

Ask Seller a Question

Bibliographic Details

Title: Nišin Lider Í─čretmen (Turkish Edition)

Publisher: LAP LAMBERT Academic Publishing

Publication Date: 2017

Binding: Paperback

Book Condition:Good

About this title

Synopsis:

En başta bu eserimin oluşum sürecinde beni bir an olsun yalnız bırakmayıp destekleyen eşime şükranlarımı sunuyorum. Lider öğretmen ile ilgili bulgular, vücudumuz için kan dolaşımı ne anlam ifade ediyorsa eğitim sistemi içinde lider öğretmenin varlığı aynı hayati öneme haiz olduğunu gösterecektir. Tıpkı vücudumuz yaralandığında kan dolaşımındaki görünür veya görünmez tepkiler sağlığımızı tehdit etmesi gibi eğitimdeki yanlış olguların lider öğretmenlere verdiği zararların topyekün toplumu etkilediği görülecektir. Ayrıca okuyacağınız kitapta, modern çağda okulların belki de en çok ihtiyaç duyduğu kültürlerini oluşturma sürecinde lider öğretmenin önemini hissedeceksiniz.

About the Author:

İlk, orta ve lise öğrenimimi İstanbulda tamamladım. KTÜ Matematik Öğretmenliği bölümünden 1998 yılında mezun oldum. 1998-2011 yılları arasında İstanbul'da özel dershanelerde ve özel Matematik dersleri verdim. 2015'te Marmara Ü. EYD programından onur derecesi ile Yüksek lisansını tamamladım. Marmara Ü. Matematik Eğitimi Doktora öğrencisiyim.

"About this title" may belong to another edition of this title.

Store Description

Visit Seller's Storefront

Terms of Sale:

Buy with confidence. Excellent customer service. 30 day return policy with a full refund if you are not completely satisfied with the book or its condition. Books Express LLC.


Shipping Terms:

Ships usually within one business day. Standard and expedited shipping options include shipping and handling costs. Default shipping is by USPS Media Mail and frequently USPS Priority Mail or UPS Ground is used. Books should arrive within 10-14 business days for expedited shipping, and 20-30 business days for standard shipping. Standard shipping can on occasion take up to 30 days for delivery.

List this Seller's Books

Payment Methods
accepted by seller

Visa Mastercard American Express

Check Money Order PayPal Invoice Bank Draft Bank/Wire Transfer Direct Debit (Personally Authorized Payment)