Condition: very_good. Book is in very good condition and may include minimal underlining highlighting. The book can also include "From the library of" labels. May not contain miscellaneous items toys, dvds, etc. . We offer 100% money back guarantee and 24 7 customer service.
Language: English
Published by University of Tartu Press, 2017
ISBN 10: 9949774772 ISBN 13: 9789949774777
Seller: BookAddiction (IOBA, IBooknet), Canterbury, United Kingdom
Association Member: IOBA
Hardcover. Condition: Near Fine. Dust Jacket Condition: N/A. 116pp, numerous in-text photographs. Pictorial paper-covered boards; pattern endpapers. 8vo. IVolume is neat, clean, bright and tight throughout.
Softcover. Condition: Good. Second Edition. translated to English by Mel Huang. ; 8vo - over 7¾" - 9¾" tall.
Language: German
Published by Ajalookirjanduse Sihtasutus, Tartu, 1998
Seller: Windau Antiquariat, Piltene, Latvia
First Edition
Condition: Gut. 256 S.einige Abb., Artikel über: Roman Mugur Geleitwort 5 Aadu Must Die estnische geschichtswissenschaftliche Zeitschrift Steinbrücke 78 Jüri Kivimäe Die Rolle von Dorpat (Tartu) im hansisch-russischen Handel im Spätmittelalter 917 Ain Mäesalu Die ältesten Feuerwaffen Estlands 1929 Kaur Alttoa Das Russische Ende im mittelalterlichen Dorpat (Tartu) 3142 Inna Põltsam Die Frau in der mittelalterlichen livländischen Stadt 4354 Ivar Leimus Einige Anmerkungen zur Geschichte der Revaler (Tallinner) Wappen und Siegel 5561 Anti Selart Das Kloster in Petschur (Petseri) und der Livländische Krieg 6373 Enn Küng Die staatliche Regulierung des Tabakhandels in Narva in der 2. Hälfte des 17. Jahrhunderts 7592 Mati Laur Die Volksschulordnung Livlands im 18. Jahrhundert 93100 Andres Andresen Die lutherische Kirche in der ständischen Gesellschaft: Randbemerkungen am Beispiel des Baltischen Landesstaates 101111 Marge Rennit Zur Alltagskultur von Dorpat (Tartu) im 18. und 19. Jahrhundert aufgrund der Archivalien des Waisengerichts 113126 Kalev Jaago Handschriftliche Tagebücher und Erinnerungen der Deutschbalten im Estnischen Historischen Archiv 127139 Tõnu Tannberg Eine Zeitung für leibeigene Bauern 141156 Aadu Must Alltag in der Zeit der industriellen Revolution 157170 Tiit Rosenberg Deutsche und estnische Ausstellungen in Dorpat (Tartu) 18571913 171197 Peeter Järvelaid, Lea Leppik, Olev Teder Die historische Rechtsschule Rußlands und Professor Neumann 199218 Daimar Lell Die Estländische Ritterschaft und die Estnische Nationalbewegung am Anfang der 1880er Jahre 219230 Aigi Rahi Theaterliebhaber Estlands in der zaristischen Zensur gefangen 231240 Ülle Must Die estnische Geschichtswissenschaft in den 90er Jahren. Eine bibliometrische Analyse 241252 Merike Ivask Reflexionen über ein Geschichtsbuch der Krüge 253256 Da die Bücher aus Lettland verschickt werden, beträgt die Versandkostenpauschale unabhängig der Menge 6 EUR bis 30 kg nach Deutschland und 12 EUR innerhalb der EU-Länder! Erstausgabe A5.
Published by MTU Kultuuriselts Hirvepark
Condition: Very Good. Tallinn, Estonia: MTU Kultuuriselts Hirvepark, 2007. Oblong sm 4to hardcover. 303pp. Estonian. Several B/W photos. Near fine. Corners very lightly rubbed, and spine ever so slightly sunned. Interior fine: bright, white, and sharp. ISBN 9949153514. Inquire if you need further information.
Soft cover. Condition: Very Good. 2nd Edition.
Language: English
Published by Frankfurt am Main : Peter Lang Edition, 2015
ISBN 10: 363166849X ISBN 13: 9783631668498
Seller: Borkert, Schwarz und Zerfaß GbR, Berlin, Germany
Originalhardcover. Condition: Gut. 429 S. Ein gutes und sauberes Exemplar. - Tönu Tannberg, The First Diplomats of Soviet Estonia on the Eve of the Cold War: The Creation of the Estonian SSR People's Commissariat for Foreign Affairs in 1944 -- Kaarel Piirimäe, National Self-Determination, Modernization, and the Estonian-Soviet Propaganda Contest in the Early Cold War Era -- Olev Liivik, The ESSR Council of Ministers: An Ethnicity-Based Organ of Power for the Union Republic's International Administration? -- Meelis Saueauk, The "Estonian Affair" in the Context of Late-Stalinist Party Purges -- Olaf Mertelsmann, The Economic Impact of the Early Cold War on the Estonian SSR -- Meelis Maripuu, Cold War Show Trials in Estonia: Justice and Propaganda in the Balance -- Karin Veski and Anu Raudsepp, Images of the Enemy and the Hero in Stalinist Estonian-Language Textbooks -- Ivo Juurvee, KGB and Stasi Traces in Historiography: A Case Study of the Literature on the Estonian Prewar Military Intelligence Service -- Tiiu Kreegipuu, The Press in Soviet Estonia: A Tool of a Closed Society -- Vahur Made, Cold War-Era Germany and Eastern Europe in the Reports by Karl Selter, Ludvig Jakobsen, and Elmar Reisenberg to the Estonian Consulate General in New York -- Oliver Pagel, Finnish Foreign Tourism in the Estonian SSR during the Cold War, 1955-1980 -- Marek Miil, The Communist Party's Fight against "Bourgeois Television" 1968-1988 -- Atko Remmel, (Anti)-Religious Aspects of the Cold War: Soviet Religious Policy as Applied in the Estonian SSR -- Indrek Paavle, Regulation and Control of the Border Regime in the Estonian SSR. ISBN 9783631668498 Sprache: Englisch Gewicht in Gramm: 647.
Published by Unknown, 2016
ISBN 10: 9985221974 ISBN 13: 9789985221976
Seller: Ruslania, Helsinki, Finland
Condition: new. Pages: 120 Language: Estonian. Opiku II osa on retsenseerinud Karin Veski ja Karolina Antons. 9789985221976.
Language: English
Published by Peter Lang GmbH, Internationaler Verlag der Wissenschaften, 2015
ISBN 10: 363166849X ISBN 13: 9783631668498
Seller: GreatBookPrices, Columbia, MD, U.S.A.
Condition: New.
Language: English
Published by Peter Lang GmbH, Internationaler Verlag der Wissenschaften, 2015
ISBN 10: 363166849X ISBN 13: 9783631668498
Seller: PBShop.store US, Wood Dale, IL, U.S.A.
HRD. Condition: New. New Book. Shipped from UK. Established seller since 2000.
Language: English
Published by Peter Lang GmbH, Internationaler Verlag der Wissenschaften, 2015
ISBN 10: 363166849X ISBN 13: 9783631668498
Seller: GreatBookPrices, Columbia, MD, U.S.A.
Condition: As New. Unread book in perfect condition.
Language: English
Published by Peter Lang GmbH, Internationaler Verlag der Wissenschaften, 2015
ISBN 10: 363166849X ISBN 13: 9783631668498
Seller: PBShop.store UK, Fairford, GLOS, United Kingdom
US$ 105.69
Quantity: 15 available
Add to basketHRD. Condition: New. New Book. Shipped from UK. Established seller since 2000.
Language: English
Published by Peter Lang GmbH, Internationaler Verlag der Wissenschaften, 2015
ISBN 10: 363166849X ISBN 13: 9783631668498
Seller: Ria Christie Collections, Uxbridge, United Kingdom
US$ 101.88
Quantity: Over 20 available
Add to basketCondition: New. In.
Language: English
Published by Peter Lang GmbH, Internationaler Verlag der Wissenschaften, 2015
ISBN 10: 363166849X ISBN 13: 9783631668498
Seller: GreatBookPricesUK, Woodford Green, United Kingdom
US$ 101.85
Quantity: Over 20 available
Add to basketCondition: New.
Published by Avita, 2015
ISBN 10: 9985221834 ISBN 13: 9789985221839
Seller: Ruslania, Helsinki, Finland
Condition: new. Pages: 176 Language: Estonian. Retsenseerinud Jaan Lahe, Inna Põltsam-Jürjo, Helena Sepp, Ülle Luisk. Opik on mõeldud kasutamiseks gümnaasiumi kohustusliku kursuse "Üldajalugu" õppimisel ja õpetamisel. Ülesehituslikult lähtub õpik kronoloogilis-temaatilisest põhimõttest, st ajaloolisi probleeme käsitletakse kronoloogilist järgnevust silmas pidades. Eriti oluliseks on õpiku puhul peetud gümnaasiumi ajalooõpetuse eesmärki kujundada õpilasi, kes on suutelised kriitiliselt hindama minevikus aset leidnud sündmusi ning nägema seoseid mineviku ja tänapäeva vahel. Lähtuvalt kursuse õppesisust jaguneb õpik kolmeks laiemaks üldpeatükiks "Vanaaeg", "Keskaeg" ja "Uusaeg". Kursuse mahtu arvestavalt on igale üldpeatükile pühendatud 8-11 alapeatükki. Võrreldes varasemate "Inimene, ühiskond, kultuur" õpikutega on peatükkides suurenenud allikmaterjali osakaal. Käsitletava teema avamine toimub läbi tekstiliste ja pildiliste allikate. Rõhku on pandud ka üldistusi võimaldavale kaardimaterjalile. Nii allikad kui põhitekst on varustatud ülesannetega, mis on abiks diskuteerimisel, arutlemisel, analüüsimisel ning seoste leidmisel peatüki üldtemaatikaga. Iga üldpeatüki lõpus on ajastust parema ülevaate saamiseks kronoloogiline skeem. 9789985221839.
Language: English
Published by Peter Lang GmbH, Internationaler Verlag der Wissenschaften, 2015
ISBN 10: 363166849X ISBN 13: 9783631668498
Seller: GreatBookPricesUK, Woodford Green, United Kingdom
US$ 111.62
Quantity: Over 20 available
Add to basketCondition: As New. Unread book in perfect condition.
Language: English
Published by Peter Lang GmbH, Internationaler Verlag der Wissenschaften, 2015
ISBN 10: 363166849X ISBN 13: 9783631668498
Seller: Kennys Bookshop and Art Galleries Ltd., Galway, GY, Ireland
US$ 120.66
Quantity: Over 20 available
Add to basketCondition: New. During the Cold War, Estonia lay behind the Iron Curtain. Even in the grip of Soviet rule the country underwent many important developments took place. This volume brings together fourteen papers on the political, economic, and cultural history of Estonia during the Cold War. Editor(s): Tannberg, Tonu. Series: Tartu Historical Studies. Num Pages: 431 pages. BIC Classification: HBLX. Category: (P) Professional & Vocational. Dimension: 156 x 215 x 31. Weight in Grams: 656. . 2015. New edition. Hardcover. . . . .
Language: English
Published by Peter Lang GmbH, Internationaler Verlag der Wissenschaften, 2015
ISBN 10: 363166849X ISBN 13: 9783631668498
Seller: Kennys Bookstore, Olney, MD, U.S.A.
Condition: New. During the Cold War, Estonia lay behind the Iron Curtain. Even in the grip of Soviet rule the country underwent many important developments took place. This volume brings together fourteen papers on the political, economic, and cultural history of Estonia during the Cold War. Editor(s): Tannberg, Tonu. Series: Tartu Historical Studies. Num Pages: 431 pages. BIC Classification: HBLX. Category: (P) Professional & Vocational. Dimension: 156 x 215 x 31. Weight in Grams: 656. . 2015. New edition. Hardcover. . . . . Books ship from the US and Ireland.
Buch. Condition: Neu. Druck auf Anfrage Neuware - Printed after ordering - During the Cold War, Estonia lay behind the Iron Curtain. Even in the grip of Soviet rule, the country underwent many important developments. This volume brings together fourteen papers on the political, economic, and cultural history of Estonia during the Cold War. Their topics range from international relations and the border regime to tourism and the media. The papers are based on extensive archival research and make use of many previously unexamined documents. The resulting book offers new insights into the history of Estonia and of the Cold War on a local level.
AS BIT, Tallinn 2002. 8vo. 335 pages. Illustrations in b/w and colour. Orig. softcover. Near fine.
Published by Unknown, 2023
ISBN 10: 9985774310 ISBN 13: 9789985774311
Seller: Ruslania, Helsinki, Finland
Condition: new. Pages: 471 Language: Estonian. Kogumiku "Eesti mees Vene kroonus" teine täiendatud ja parandatud väljaanne koondab valiku Tõnu Tannbergi eri aegadel kirjutatud uurimusi, mis on pühendatud sõjaväekohustuse ajaloole Balti kubermangudes. Esimeses osas on üldisemad käsitlused Eesti ala Vene impeeriumi sõjaväesüsteemi kaasamisest. Teine osa sisaldab detailsemaid uurimusi maakaitseväe loomisest, Krimmi sõja mõjust Balti kubermangudele ja I maailmasõja puhkemisega kaasnenud mobilisatsioonidest. Kolmas osa annab ülevaate nekrutikohustusest ja selle tagajärgedest Eesti-, Liivi- ja Kuramaal, üldise sõjaväekohustuse ajal kehtinud usulistest ja rahvuslikest piirangutest ning kahest silmapaistvast eesti soost ohvitserist. Esmatrüki (2011) teise osa artiklitele on lisatud uurimus Vene-Türgi sõja aegsetest mobilisatsioonidest. Täiesti uus on neljas osa, mis koondab lühemaid maakondliku tasandi käsitlusi sõjaväekohustuse ajaloost ning lühiuurimust eestlastest Vene-Jaapani sõjas. Teksti toimetamise käigus on nüüdisajastatud ka arhiiviviited. Raamatu väljaandmist on toetanud Kaitseministeerium ja Tartu Ülikooli Eesti ajaloo rahvusprofessuur. 9789985774311.
Published by Avita, 2026
ISBN 10: 9985225945 ISBN 13: 9789985225943
Seller: Ruslania, Helsinki, Finland
Condition: new. Pages: 184 Language: Estonian. Põhjalikult uuendatud ja ümbertöötatud väljaanne.Viimase aja sündmused (eelkõige sõda Ukrainas) sunnivad vaatama lähiajaloo sündmustele teravama pilguga, leidma sealt praeguse pingelise rahvusvahelise olukorra juuri ja lähteid.Õpik hõlmab ajavahemikku esimese maailmasõja lõpust kuni tänapäevani ning koosneb kahest osast. Esimeses osas käsitletakse maailma ja Eesti ajalugu kahe maailmasõja vahel ning teise maailmasõja sündmusi. Teine osa on pühendatud maailma ja Eesti ajaloolisele arengule alates teise maailmasõja lõpust tänapäevani.Õpik käsitleb rahvusvaheliste suhete, majanduse ja kultuurielu arengut ning muutusi inimeste eluolus viimase rohkem kui saja aasta jooksul. Peaeesmärgiks on olulisemate ajaloosündmuste põhjuste ning ajalooprotsesside omavaheliste seoste mõtestamine.Lähiajalugu vaadeldakse teemavaldkondade kaupa. Iga teemavaldkonna puhul on toodud tähtsamate riikide näiteid, aga ka paralleele Eesti ajaloost. Lisaks põhipeatükkidele on õpikus ka lisatekstid, mis võimaldavad üksikutesse küsimustesse rohkem süveneda.Märkimisväärseimaks muutuseks võrreldes samade autorite varasema õpikuga on suurem tähelepanu n-ö inimeste ajaloole. Õpik vaatleb, kuidas on erinevad sotsiaalsed ja majanduslikud protsessid mõjutanud inimeste igapäeva- ja kultuurielu, aga ka mõttemaailma. Sõdu ja poliitilisi protsesse käsitleb õpik mitte ainult globaalpoliitilisest, vaid ka tavainimese vaatevinklist. Taotlus on mitte lihtsalt õppida ajalugu, vaid õppida ajaloost, arendada ajalooõppe abil kriitilist mõtlemist, õpioskusi, loomingulisust.Inimesekeskse ajaloo tähtsustamine peab juhtima tähelepanu ka sellele, et lähiajaloo tehnoloogiline areng on põhjalikult muutnud inimese elukeskkonda. Muutunud on töö iseloom, aga ka vaba aja mõiste. Inimese elukvaliteet ei piirdu enam ainult põhivajadustega (sh toit, riided, eluase), vaid siia on lisandunud ka nt kultuuri-, vaba aja veetmise vajadused jne.Viimaste aastate tehnoloogia areng võimaldab rikastada ka ülesannete valikut. Lisaks traditsioonilistele kordamisküsimustele pakub õpik ülesandeid, mis eeldavad nt tehisintellekti kasutamist (sh ette antud teemal teksti koostamine TI abil ja seejärel selle teksti kriitiline analüüs). Õpikus on ka ülesandeid, mis eeldavad erinevate andmebaaside kasutamist (sh digiteeritud arhiivdokumendid Rahvusarhiivi virtuaalses uurimissaalis või ajakirjanduslikud materjalid Rahvusraamatukogu digitaalarhiivis DIGAR).Õppekomplekti kuulub ka uuendatud töövihik.Õpiku 2. osa on retsenseerinud Vladimir Sazonov ja Merike Värs, toimetanud Ursula Vent. 9789985225943.
Published by Avita, 2025
ISBN 10: 9985225686 ISBN 13: 9789985225684
Seller: Ruslania, Helsinki, Finland
Condition: new. Pages: 168 Language: Estonian. Põhjalikult uuendatud ja ümbertöötatud väljaanne. Viimase aja sündmused (eelkõige sõda Ukrainas) sunnivad vaatama lähiajaloo sündmustele teravama pilguga, leidma sealt praeguse pingelise rahvusvahelise olukorra juuri ja lähteid. Õpik hõlmab ajavahemikku esimese maailmasõja lõpust kuni tänapäevani ning koosneb kahest osast. Esimeses osas käsitletakse maailma ja Eesti ajalugu kahe maailmasõja vahel ning teise maailmasõja sündmusi. Teine osa on pühendatud maailma ja Eesti ajaloolisele arengule alates teise maailmasõja lõpust tänapäevani. Õpik käsitleb rahvusvaheliste suhete, majanduse ja kultuurielu arengut ning muutusi inimeste eluolus viimase rohkem kui saja aasta jooksul. Peaeesmärgiks on olulisemate ajaloosündmuste põhjuste ning ajalooprotsesside omavaheliste seoste mõtestamine. Lähiajalugu vaadeldakse teemavaldkondade kaupa. Iga teemavaldkonna puhul on toodud tähtsamate riikide näiteid, aga ka paralleele Eesti ajaloost. Lisaks põhipeatükkidele on õpikus ka lisatekstid, mis võimaldavad üksikutesse küsimustesse rohkem süveneda. Märkimisväärseimaks muutuseks võrreldes samade autorite varasema õpikuga on suurem tähelepanu n-ö inimeste ajaloole. Õpik vaatleb, kuidas on erinevad sotsiaalsed ja majanduslikud protsessid mõjutanud inimeste igapäeva- ja kultuurielu, aga ka mõttemaailma. Sõdu ja poliitilisi protsesse käsitleb õpik mitte ainult globaalpoliitilisest, vaid ka tavainimese vaatevinklist. Taotlus on mitte lihtsalt õppida ajalugu, vaid õppida ajaloost, arendada ajalooõppe abil kriitilist mõtlemist, õpioskusi, loomingulisust. Inimesekeskse ajaloo tähtsustamine peab juhtima tähelepanu ka sellele, et lähiajaloo tehnoloogiline areng on põhjalikult muutnud inimese elukeskkonda. Muutunud on töö iseloom, aga ka vaba aja mõiste. Inimese elukvaliteet ei piirdu enam ainult põhivajadustega (sh toit, riided, eluase), vaid siia on lisandunud ka nt kultuuri-, vaba aja veetmise vajadused jne. Viimaste aastate tehnoloogia areng võimaldab rikastada ka ülesannete valikut. Lisaks traditsioonilistele kordamisküsimustele pakub õpik ülesandeid, mis eeldavad nt tehisintellekti kasutamist (sh ette antud teemal teksti koostamine TI abil ja seejärel selle teksti kriitiline analüüs). Õpikus on ka ülesandeid, mis eeldavad erinevate andmebaaside kasutamist (sh digiteeritud arhiivdokumendid Rahvusarhiivi virtuaalses uurimissaalis või ajakirjanduslikud materjalid Rahvusraamatukogu digitaalarhiivis DIGAR). Õppekomplekti kuulub ka uuendatud töövihik. 9789985225684.
Published by Tänapäev, 2021
ISBN 10: 9916171661 ISBN 13: 9789916171660
Seller: Ruslania, Helsinki, Finland
Condition: new. Pages: 532 Language: Estonian. Käesolev raamat on ajaprintsiibist lähtuv ülevaade kogu teadaolevast Eesti ajaloost, mis ulatub umbes aastast 14 000 eKr kuni kaasajani. Allikate arvukusest tulenevalt on eri perioodide kohta materjali erineval hulgal, esikohal on poliitiline ajalugu, kuid peale selle on käsitletud ka kultuurisündmusi jms. Kui varasema ajaloo sündmuste puhul on sündmusi kohati õige mitme aastase vahega, siis uuema aja puhul edenetakse kuupäevaliselt. Raamatu on koostanud seitse Tartu Ülikooli õppejõudu (Sulev Vahtre, Ain Mäesalu, Mati Laur, Tiit Rosenberg, Allan Liim, Ago Pajur ja Tõnu Tannberg) ning viimase seitsme aasta sündmused lisanud Tauno Vahter. Tegu on 2007. ja 2015. aastal ilmunud kronoloogiaraamatute parandatud ja täiendatud väljaandega. 9789916171660.
Published by Eesti üliõpilaste seltsi kirjastus, 2023
ISBN 10: 9916960739 ISBN 13: 9789916960738
Seller: Ruslania, Helsinki, Finland
Condition: new. Pages: 104 Language: Estonian. Tartu Ülikooli ajalooprofessorite Mati Lauri ja Tõnu Tannbergi raamat "Rajoonide aeg 1950-1962" on ajast, kui Eesti oli halduslikult jagatud paljudeks väikerajoonideks. Autoritel on seda eestlastele nii traagilist aega õnnestunud peegeldada täpselt õiges võtmes. Naer läbi pisarate või pisarad läbi naeru - mine võta kinni! Kas toonased rajoonilehtede ajakirjanikud olid lootusetud naivistid või näeme siin hoopiski halvasti varjatud dovlatovlikku pilget? Lugegem ja targemaks saame igal juhul! Kõik Eesti NSV hilisstalinistlikud ja varahrushtshovlikud väikerajoonid Orissaarest Vastseliinani ja Lihulast Väike-Maarjani saavad tutvustatud ja ilmestatud tollaste mustvalgete fotodega täisverelisest nõukogude elust, olgu selleks siis "kartuliistutamine ruutpesitsi meetodil" või Tsiistresse jõudnud esimene liinibuss. Spioonide kartuses veidi nihkesse seatud Eesti NSV kaart 1955. aastast on avaldatud originaalkujul. Lisaks saame teada, miks selline haldusjaotus üldse tekitati ja miks see nii kiiresti läbi põrus. Nüüdisaegsed värvifotod aga on tõendiks, et rajoonide aeg pole meid tänini päriselt lahti lasknud. 9789916960738.
Published by Ilmamaa, 2024
ISBN 10: 9985778057 ISBN 13: 9789985778050
Seller: Ruslania, Helsinki, Finland
Condition: new. Pages: 648 Language: Estonian. Tõnu Tannbergi Mõtteloo-kogumiku juhatab sisse valik intervjuusid aastatest 2011-2021, mis esitlevad autori uurimishuvisid ja nende muutumist ajast, tema ajaloolaseks saamise teekonda ning põhimõtteid. Neile järgnevad võimu ja vaimu vahekordi vaagivad käsitlused, tähelepanu all on keskuse võimuvahekorrad äärealadega nii Vene impeeriumis kui nõukogude perioodil. Tannberg on uurinud Moskva kontrollimehhanisme ja vastupanu neile Eesti NSV-s, fookuses on murranguaastad 1944, 1953 ja 1956. Kogumiku lõpuosas asuvad lühemad ja eripalgelisemad tekstid, kitsamatele teemadele pühendatud lühiuurimused ja arvamuslood. Viimastel lehekülgedel asub kirjutis impeeriumi ihaluse lätetest, mis jõuab otsapidi tänapäeva, analüüsides praeguse Venemaa sõjakuse ajaloolist tagapõhja. 9789985778050.
Seller: Ruslania, Helsinki, Finland
Condition: new. Pages: 551 Language: Estonian. Vabadussõjaga tekkinud ühtekuuluvus osutus nii tugevaks, et aitas eestlastel üle elada isegi poole sajandi pikkuse võõrvõimu ja andis jõudu taastada oma riik. Seetõttu on oluline, et Vabadussõja käiku, selle tõuse ja mõõnu ning sõjaga kaasnenud õppetunde jätkuvalt teataks ning tuntaks.Nüüdseks, mil meid lahutab Vabadussõjast juba terve sajand, on meie teadmised oluliselt laienenud. Kõigepealt teame tänapäeval Vabadussõja järellugu. Teiseks on vahepealsete aastakümnete jooksul kirja pandud hulgaliselt mälestusi, avaldatud seni tundmata fakte, leitud uusi arhiivimaterjale või pääsetud ligi neile, mis varem olid kättesaamatud. Pärast Eesti Vabariigi taastamist on Vabadussõjast avaldatud hulk teaduslikke töid, milles sisalduvat infot kildhaaval kokku korjata on jõukohane vaid spetsialistile. Ning loomulikult on ajas muutunud ka lugeja. Nii tekkiski vajadus uue, ajakohastatud, laiale lugejaskonnale suunatud ülevaateteose järele. "Eesti Vabadussõja ajalugu" on kaheköiteline. Esimeses köites antakse ülevaade Vabadussõja eelloost, olukorrast sõja eel, taganemisest ja vastupealetungist ning kevadistest lahingutest, mis olid eriti rasked Lõunarindel. Ajaliselt jõuab käsitlus esimese köite lõpuks 1919. aasta maikuu keskpaika. Seda osa Vabadussõjast võiks tinglikult nimetada sõjaks Eesti pärast. Teises köites kirjeldatakse Eesti vägede võitlusi väljaspool Eesti piire, mille käigus jõuti Petrogradi ja Riia alla ning Pihkva ja Jekabpilsi taha. Omaette peatüki moodustab sõda Landeswehriga, samuti rahuläbirääkimised Tartus. Seda perioodi Vabadussõjast võib tinglikult nimetada sõjaks rahu nimel. Teos on kirjutatud ajaloolist tõde silmas pidades ja selle poole püüeldes. Raamatu mõlemad köited on illustreeritud pea 800 foto ja ligi saja kaardiga. 9789985348000.
Seller: Ruslania, Helsinki, Finland
Condition: new. Pages: 559 Language: Estonian. Vabadussõda on eestlaste ajaloo seni kõige ülevam ning ühtlasi ka kõige maisem ja asjalikum lehekülg, sest Eesti riik rajati Vabadussõja käigus ja rahvagi liitis lõplikult just see sõda. Vabadussõjaga tekkinud ühtekuuluvus osutus nii tugevaks, et aitas eestlastel üle elada isegi poole sajandi pikkuse võõrvõimu ja andis jõudu taastada oma riik. Seetõttu on oluline, et Vabadussõja käiku, selle tõuse ja mõõnu ning sõjaga kaasnenud õppetunde jätkuvalt teataks ning tuntaks.Nüüdseks, mil meid lahutab Vabadussõjast juba terve sajand, on meie teadmised oluliselt laienenud. Kõigepealt teame tänapäeval Vabadussõja järellugu. Teiseks on vahepealsete aastakümnete jooksul kirja pandud hulgaliselt mälestusi, avaldatud seni tundmata fakte, leitud uusi arhiivimaterjale või pääsetud ligi neile, mis varem olid kättesaamatud. Pärast Eesti Vabariigi taastamist on Vabadussõjast avaldatud hulk teaduslikke töid, milles sisalduvat infot kildhaaval kokku korjata on jõukohane vaid spetsialistile. Ning loomulikult on ajas muutunud ka lugeja. Nii tekkiski vajadus uue, ajakohastatud, laiale lugejaskonnale suunatud ülevaateteose järele. "Eesti Vabadussõja ajalugu" on kaheköiteline. Esimeses köites antakse ülevaade Vabadussõja eelloost, olukorrast sõja eel, taganemisest ja vastupealetungist ning kevadistest lahingutest, mis olid eriti rasked Lõunarindel. Ajaliselt jõuab käsitlus esimese köite lõpuks 1919. aasta maikuu keskpaika. Seda osa Vabadussõjast võiks tinglikult nimetada sõjaks Eesti pärast. Teises köites kirjeldatakse Eesti vägede võitlusi väljaspool Eesti piire, mille käigus jõuti Petrogradi ja Riia alla ning Pihkva ja Jekabpilsi taha. Omaette peatüki moodustab sõda Landeswehriga, samuti rahuläbirääkimised Tartus. Seda perioodi Vabadussõjast võib tinglikult nimetada sõjaks rahu nimel. Teos on kirjutatud ajaloolist tõde silmas pidades ja selle poole püüeldes. Raamatu mõlemad köited on illustreeritud pea 800 foto ja ligi saja kaardiga. 9789985347997.
Published by Wien, Vischer, um 1680., 1680
Seller: Antiquariat Thomas Rezek, München, Germany
Art / Print / Poster
Circa 14,5 x 20 cm. 1 Blatt verso weiß Kupferstich aus: Topographia Austriae Superioris Modernae. - Gesamtansicht der Burgruine oberhalb der Kleinen Mühl auf einem Felsen. - Gut erhalten, in den weißen Rändern leicht angestaubt, kräftiger Abdruck. - ORIGINALAUSGABE AUS DEM 17. JAHRHUNDERT!.
Language: German
Published by Verlag Dr. Kovac, Hamburg, 2015
ISBN 10: 3830082878 ISBN 13: 9783830082873
Seller: Verlag Dr. Kovac GmbH, Hamburg, Germany
First Edition
Softcover. Condition: neu. 1. Auflage. Tartuer historische Studien, Band 4 138 pages. ------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------ ------------------------------- REZENSION in: Forschungen zur Baltischen Geschichte, FzbG II 2016: "[.] AbschlieÃend sei betont, dass Tannberg mit der Entdeckung der Geschichte der Landmiliz in den baltischen Gouvernements in den Jahren 1806/07 eine bedeutende Arbeit geleistet hat. Es wäre wünschenswert, wenn derartige Untersuchungen über die demografischen und à konomischen Folgen der Rekrutierung im 19. und zu Beginn des 20. Jahrhunderts im weiteren Kontext der Geschichte der Ostseeprovinzen bald auch von lettischen Kolleginnen und Kollegen geleistet würden." ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------ ---------------- Die Franzà sische Revolution und die Napoleonischen Kriege brachten in Europa den Zusammenbruch des bisherigen Systems der Rekrutierung von Soldaten des Ancien Rà gimes mit sich. Die Grundlage für eine allgemeine Wehrpflicht, zuerst in Frankreich und dann in PreuÃen, wurde gelegt und damit ging die Einrichtung von Massenarmeen einher. Das Russische Reich war aber wegen seiner feudalen Strukturen und der damit einhergehenden Form der Rekrutenaushebung nicht in der Lage, das Problem der Massenarmee zu là sen, denn es fehlten ausgebildete Reservisten. Deshalb blieb dem Zarenreich im Falle von Kriegen nur ein Ausweg - die Einberufung einer Landmiliz. Erstmals wurde die Landwehr Ende 1806 mobilisiert, als nach der Zerschlagung der preuÃischen Truppen in Jena und Auerstedt ein Einfall Napoleons in Russland befürchtet wurde. Auch in den baltischen Gouvernements des Zarenreichs wurde eine Landmiliz eingerichtet, aus Sicht der Regierenden in einer "gefährdeten" Region. In der Geschichtsschreibung des Baltikums wurde bisher vor allem das Jahr 1812 gründlicher untersucht, während die Landwehr von 1806-1807 kaum Beachtung fand. Ziel des Verfassers ist die Vermittlung eines mà glichst ganzheitlichen Ãberblicks über die Vorgänge in den baltischen Gouvernements Est-, Liv- und Kurland in jenen Jahren. Genauer erforscht werden die betreffende Gesetzgebung sowie die Grundsätze der Formierung der Landmiliz, ihre Struktur und die Ergänzung der Offiziers- und Mannschaftsbestände, ihre Ausrüstung, die Ausbildung und die Teilnahme an militärischen Aktivitäten. Auch ihr Unterhalt durch freiwillige Spenden sowie die Milizdienstpflicht als militärische Belastung der Bevà lkerung mitsamt den demografischen, sozialen und wirtschaftlichen Folgen wird betrachtet. Der FlieÃtext wird durch umfangreiches statisches Material in Form von Tabellen ergänzt, welche die Frucht der intensiven Bearbeitung von Dokumenten in estnischen, lettischen und russischen Archiven sind.