Bundel columns van de schrijver die meer bekend is geworden met grote romans over hoogverheven (on)zedigheden, zich afspelend onder de triltintelende nachtelijke hemel in het Midden-Oosten of in ’t Haagsche. Het gaat hier nu om kortebaanbeschrijvingen, over triviale alledaagsheden, over toneelkritiek, over waarnemingen op Scheveningen waar de wijdsheid van het strand contrasteert met een zoenend paartje, over het individualistisch anarchisme van een eigen spelling vergeleken met de regeringsspelling, enzovoort.
Ze zijn doorspekkoekt met snedigheid.
Oorspronkelijk verschenen in het weekblad de Haagsche Post in 1916 en 1917, werden de stukjes saamgenomen in de tweede en derde bundel Proza, uitgegeven door Holkema & Warendorf, in respectievelijk 1924 en 1925.
Marijke Stapert-Eggen heeft de bundel voorzien van een duidelijke inleiding en laten voorzien van een zeer feitelijke verantwoording. JM
"synopsis" may belong to another edition of this title.
Quantity: 1 available
Seller: Mooney's bookstore, Den Helder, Netherlands
Condition: Very Good. Seller Inventory # F656C587724AB12
Quantity: 1 available