Bech Ramon (36 results)

Seller: Hamelyn, Madrid, SpainHamelyn
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Near fine
US$ 7.12
US$ 14.98 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Condition: Muy bueno. : "Primera Notícia" es una obra poética de Ramon Bech, publicada en catalán por L'Aixernador Edicions en 1992. Esta edición, la primera de la serie Oberta, incluye un artículo de Albert Manent titulado "El grupo literario 'Oasi' durante la Guerra", publicado originalmente en Serra d'Or en noviembre de 1990.… El libro consta de 229 páginas y ofrece una inmersión en la poesía catalana de la época. EAN: 9788486332877 Tipo: Libros Categoría: Literatura y Ficción Título: Primera notícia Autor: Ramon Bech Editorial: L'Aixernador Edicions Idioma: ca Páginas: 229 Formato: tapa blanda.
Language: Catalan
Published by Editex, Barcelona 1956
- Softcover
Seller: Llibrenet, Sant Feliu del Raco, SpainLlibrenet
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Very good
US$ 9.50
US$ 23.07 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Add to basketBlanda. Condition: Buen estado. Portada de Jordi Massansalvador. (illustrator).
Published by Canigo
- Softcover
- First Edition
Seller: El Boletin, Barcelona, SpainEl Boletin
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Very good
US$ 10.69
US$ 27.68 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Add to basketTapa blanda. Condition: Bueno. 1ª edicion abril 1984, 187 paginas, en catalan.

Published by Edicions Canigo 1984
- Softcover
- First Edition
Seller: El Boletin, Barcelona, SpainEl Boletin
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Very good
US$ 11.88
US$ 27.68 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Tapa blanda. Condition: Bueno. primera edicion 1984, 191 paginas, tapa blanda, edicion en catalan.
Language: Catalan
Published by Ed. Antologia dels fets, les idees i els himnes d'Occident., Barcelona 1947
- Softcover
Seller: Llibrenet, Sant Feliu del Raco, SpainLlibrenet
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Very good
US$ 11.88
US$ 23.07 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Add to basketBlanda. Condition: Buen estado. 1ª edició. Dibuix de J. Gali. (illustrator).

Published by Editex 1956
- Softcover
Seller: Libros Nakens, Vigo, SpainLibros Nakens
Contact seller4-star sellerCondition: Used - Good
US$ 9.50
US$ 31.26 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Add to basketEncuadernación de tapa blanda. Condition: Aceptable. Editex, 1956. Colección "Els Autors de L´Ocell de Paper", vol. XI. Portada de Jordi Massansalvador. Tapa blanda, aceptable estado de conservación (presenta signos del paso del tiempo), 30 pp.

Published by Editex., Barcelona. 1956
- Softcover
- First Edition
Seller: Gulliver's Books Never Die, Madrid, SpainGulliver's Books Never Die
Contact seller4-star sellerCondition: Used
US$ 11.88
US$ 28.84 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Add to basket16x12. 29 pags. 1ª edición. Texto en catalán. Dedicatoria manuscrita. Col.lecció Els Autors de l'Ocell de Paper. Rústica con solapas.
Language: Catalan
Published by Els Llibres de l'Óssa Menor, Barcelona 1962
- Softcover
Seller: Llibrenet, Sant Feliu del Raco, SpainLlibrenet
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Very good
US$ 14.26
US$ 23.07 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Add to basketEncuadernación de tapa blanda. Condition: Buen estado. Premi Carles Riba 1960.
More imagesLanguage: Catalan
Published by Ossa Menor 1962
- Softcover
Seller: Librairie du Bassin, Bordeaux, FranceLibrairie du Bassin
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Near fine
US$ 21.98
US$ 18.46 shippingShips from France to U.S.A.Quantity: 1 available
Add to basketCouverture souple. Condition: Bon. Coll. "Els Llibres de l'Ossa Menor". Vol. n°45. Poemes de Ramon Bech. Premi Carles Riba, 1960. Proleg de l'autor. Texte en catalan / text in catalan ! Poésie. 13x18 cm. 61 p. Broché. Bon état. Dos insolé. Couverture légèrement défraîchie. Intérieur en bon état. Dos recollé. Non coupé. in-12°.
More imagesPublished by Barcelona, La Polígrafa 1962
- Softcover
- First Edition
- Signed
Seller: LLIBRES del SENDERI, Barcelona, SpainLLIBRES del SENDERI
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Near fine
US$ 21.38
US$ 31.14 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Add to basketEncuadernación de tapa blanda. Condition: Muy bien. 1ª Edición. (Literatura catalana. Poesia. Primera edició). Barcelona, La Polígrafa, 1962. Col. Quaderns de Poesia - 5. Cobertes originals en rústica il.lustrades amb vinyeta. 54 p. 2 f. 8è menor. Molt bon exemplar. 1a edició. Tiratge de 400 exemplars en paper offset. Dedicatòri…a i firma autògrafa de l'autor datada 1962. JL9107. Dedicatoria autógrafa del autor.
- Softcover
Seller: Costa Llibreter, Vic, SpainCosta Llibreter
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 8.20
US$ 33.45 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Add to basket1947 Antologia, Barcelona Col. Literària Antologia dels fets, les idees i els homes d'occident; II. Dibuix de J.Galí. 105 p. 17x12 cm. Enq. rústica Para ver o recibir fotografías de los libros puede ir a nuestra web o solicitarlas.(literatura catalana, poesia catalana, literatura catalana, poesia catalana).

Published by Barcelona, Antologia 1947
- Softcover
- First Edition
Seller: LLIBRES del SENDERI, Barcelona, SpainLLIBRES del SENDERI
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Near fine
US$ 23.76
US$ 31.14 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Add to basketEncuadernación de tapa blanda. Condition: Muy bien. 1ª Edición. (Literatura catalana. Poesia. Postguerra. Primera edició). Barcelona, Antologia del fets, les idees i els homes d'occident, 1947. Col.lecció Literària Antologia Volum II. Autors catalans. Cobertes originals en rústica il.lustrada amb vinyeta de J. Galí. 104 p. 2 f.…8è menor. Molt bon exemplar. 1a edició. Exemplar nº 47 de 50 en paper registre.
More imagesLanguage: Catalan
Published by Antologia, Barcelona 1947
- Hardcover
Seller: BALAGUÉ LLIBRERIA ANTIQUARIA, Santa Coloma de Farners, SpainBALAGUÉ LLIBRERIA ANTIQUARIA
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Very good
US$ 17.82
US$ 34.60 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Add to basketMedia Piel Época. Condition: Bien. Primera edición. 105 pp. =Sentida dedicatoria autógrafa del autor. Size: 8ºmenor. Firmada por el autor.

Published by Josep Pedreira. Els Llibres de l'Ossa Menor, Barcelona 1962
- Softcover
- First Edition
Seller: Llibreria Fènix, Badalona, SpainLlibreria Fènix
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Near fine
US$ 17.82
US$ 42.50 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Add to basketCondition: Muy bueno. CANTS TERRENALS. Ramon Bech. Josep Pedreira. Els Llibres de l'Ossa Menor 1962. Enq. Rústica. 13 x 18 cm. Col lecció Óssa Menor, 45. 1ª edició. Carles Riba 1960. 63 pp. En molt bon estat. Intons.

Published by Edicions Canigó, Barcelona 1984
- Softcover
Seller: Llibreria Fènix, Badalona, SpainLlibreria Fènix
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 17.82
US$ 42.50 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Add to basketRústica con solapas. Condition: Bon estat general. ES EL DE LA FOTO.

Language: Catalan
Published by Editex 1956
- Softcover
- First Edition
Seller: Llibres Capra, Barcelona, SpainLlibres Capra
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Very good
US$ 10.69
US$ 42.79 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Add to basketEnquadernació de tapa tova. Condition: Bé. 1ª Edició. 29 pg.

Published by Antología dels Fets, les Idees i els Homes., Barcelona. 1947
- First Edition
Seller: Librería Javier Fernández, MADRID, SpainLibrería Javier Fernández
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 17.82
US$ 30.57 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Add to basketPrimera Edición. 17x12. 103p. PEDIDO MINIMO, 6.00 EUROS. ENVIO GRATUITO HASTA 1 KILO A LA PENINSULA SIN NUMERO DE SEGUIMIENTO. PARA OTRAS FORMAS DE ENVIO, LEA CONDICIONES. (PAYPAL +1,80 HASTA 50, RESTO +5.95%). EN ALMACEN. LITERATURA ESPAÑA-SIGLO XX-LOCAL CATALUÑA LIBRO EN CATALÁN.
Published by Ed. "Antologia del fets, les idees i els homes d'occident". Barcelona, 1947 1947
Seller: FARRÉ Libreria Anticuaria, Barcelona, SpainFARRÉ Libreria Anticuaria
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 29.70
US$ 23.07 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Add to basket. 17 cm. 103 pàg., 2 f. Literatura catalana. Poesia.

- Softcover
Seller: Antártica, Madrid, SpainAntártica
Contact seller5-star sellerCondition: New
US$ 41.58
US$ 20.76 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Rústica. Condition: New. Dust Jacket Condition: Nuevo. 01. Circus Arts Foundation (illustrator). LIBRO.

- Softcover
Seller: Costa Llibreter, Vic, SpainCosta Llibreter
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 20.50
US$ 33.45 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Add to basket1962 Poligrafa Quaderns de poesia. 54 pg. 18x13 cm. Enq. en rústica edit. Para ver o recibir fotografías de los libros puede ir a nuestra web o solicitarlas., ).

Published by Barcelona, Els Llibres de l'Ossa Menor, 1962. 1962
Seller: Hesperia Libros, Zaragoza, SpainHesperia Libros
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 22.46
US$ 32.30 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Add to basket4to. menor; 61 pp., 1 h. Edición limtada de 360 ejemplares. Cubiertas originales.

Language: Catalan
Published by Viena Edicions. Ajuntament de Barcelona., Barcelona. 2015
- Softcover
Seller: Gulliver's Books Never Die, Madrid, SpainGulliver's Books Never Die
Contact seller4-star sellerCondition: Used
US$ 38.02
US$ 28.84 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
34x20. 448p. Rústica ed. Con solapas. Fotografías. Muy buen estado. LIBRO EN CATALÁN.

Language: Catalan
- Hardcover
Seller: El Pergamí Vell (Sant Celoni), Sant Celoni, SpainEl Pergamí Vell (Sant Celoni)
Contact seller4-star sellerCondition: Used
US$ 12.48
US$ 38.06 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Otros Colaboradores: Observaciones: Tapa Blanda. (Tocs) (Catalan Edition) Traducció de Ramon Folch i Camarasa. Rústica. 401 p.
Published by J. Pedreira, editor. Barcelona, 1962 1962
Seller: FARRÉ Libreria Anticuaria, Barcelona, SpainFARRÉ Libreria Anticuaria
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 35.64
US$ 23.07 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Add to basket. 18 cm. 61 pàg. Premi Carles Riba, 1969. Pròleg de l'autor. Segell i marca de l'anterior propietari. Col. "Els llibres de l'Óssa Menor". * Ramon Bech i Taberner (1918-1995). Poeta postsimbolista. Conegut per la publicació del recull Noviluni (1938) i de La ciutat submergida (1947), el 1960 guanyà el premi Carles Riba amb Cants…terrenals (publicat el 1962), de versos tallats i tècniques avantguardistes. Contrastant amb aquest llibre, el mateix 1962 publicà Joc de sirenes, on assajà el sonet de tradició simbolista. El 1993 fou publicat Primera Notícia/Obra Poètica I. També escriví i estrenà teatre. Poesia catalana post-simbolista. Premi Carles Riba.
Published by Ed. "Oasi". Barcelona, 1938 1938
Seller: FARRÉ Libreria Anticuaria, Barcelona, SpainFARRÉ Libreria Anticuaria
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 35.64
US$ 23.07 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Add to basket. 17 cm. 51 pàg., 2 f. Il lustr. amb 1 làm. fora del text. Punts d'òxid en les cobertes. * Literatura catalana. Poesia. Literatura catalana. Poesia.
Published by Ed. "Antologia del fets, les idees i els homes d'occident". Barcelona, 1947 1947
Seller: FARRÉ Libreria Anticuaria, Barcelona, SpainFARRÉ Libreria Anticuaria
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 35.64
US$ 23.07 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Add to basket. 17 cm. 103 pàg., 2 f. Edició de 50 exemplars numerats (ex. 9). Literatura catalana. Poesia.

- Softcover
- First Edition
Seller: Llibres del Mirall, Barcelona, SpainLlibres del Mirall
Contact seller4-star sellerCondition: Used
US$ 11.88
US$ 49.71 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Add to basketBarcelona, Proa - Els llibres de l'Óssa Menor, 1962. 61 p. 8è. Rústica editorial. Inscripció a la portada. Molt bon estat. 1ª edició.1st edition. Literatura catalana. Poesia.

Published by s.i., Barcelona, 1947
Seller: Llibreria Antiquària Els Gnoms, Sedó, SpainLlibreria Antiquària Els Gnoms
Contact seller4-star sellerCondition: Used
US$ 53.46
US$ 16.15 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Add to basket106pp.Dibuix de J. Gali. Edició clandestina de la Antologia dels fets, les idees i els homes d'occident.
Seller: Llibreria Central, TREMP, SpainLlibreria Central
Contact seller4-star sellerCondition: Used
US$ 9.50
US$ 42.79 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Add to basketArgentona, L'aixernador. 1992 Col. Sèrie Oberta. 1a ed. 229 p. 20 cm. Rústica amb solapa. Marca de cautxú. En perfecte estat.

- Softcover
- First Edition
Seller: Llibres del Mirall, Barcelona, SpainLlibres del Mirall
Contact seller4-star sellerCondition: Used
US$ 23.76
US$ 49.71 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Add to basketBarcelona, La Polígrafa, 1962. Quaders de Poesia 5.54p. 2f. 8è menor. Rústica editorial un pèl gastada. Exlibris i inscripció d'antic posseïdor. Molt bon exemplar. Tirada de 400 exemplars en paper offset. 1a edició. First edition. Literatura catalana. Poesia.