Bohm Cestmir (98 results)
More imagesPublished by R & B 1994
- Hardcover
Seller: Versandantiquariat Jena, Jena, , GermanyVersandantiquariat Jena
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Good
US$ 8.34
US$ 9.26 shippingShips from Germany to U.S.A.Quantity: 1 available
Hardcover/gebunden. Condition: leichte Gebrauchsspuren. nl 440 pages.

- Hardcover
Seller: Hamelyn, Madrid, M, SpainHamelyn
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Near fine
US$ 7.14
US$ 15.03 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Condition: Muy bueno. : La Encyclopédie du jardinier es una guía completa para todos los amantes de la jardinería. Publicada por Gründ, esta enciclopedia ofrece una visión detallada de las técnicas y prácticas esenciales para el cuidado y diseño de jardines. Con 440 páginas llenas de ilustraciones a color y en blanco y negro, ab…arca desde la selección de plantas hasta el mantenimiento del jardín, proporcionando información valiosa tanto para principiantes como para jardineros experimentados. Esta edición de tapa dura es una referencia imprescindible para crear y mantener un jardín hermoso y saludable. EAN: 9782700023008 Tipo: Libros Categoría: Arte y Cultura Título: Encyclopédie du jardinier Autor: Cestmír Böhm Editorial: Gründ Idioma: fr Páginas: 440 Formato: tapa dura.

Language: German
Published by Stuttgart : Franckh 1970
- Hardcover
Seller: art4us - Antiquariat, Bonn, , Germanyart4us - Antiquariat
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Very good
US$ 5.01
US$ 11.11 shippingShips from Germany to U.S.A.Quantity: 1 available
8°, OLwd. mit SU. Condition: Gut. 233 S. SU gering berieben u. begriffen, gutes bis sehr gutes Exemplar! E-03-53 Aufgrund der EPR-Regelung kann zur Zeit in folgende Länder KEIN Versand mehr erfolgen: Bulgarien, Griechenland, Luxemburg, Österreich, Polen, Rumänien, Schweden, Slowakei. Bitte beachten Sie: Auf Grund der vorgegebene…n Versandkosten von AbeBooks / ZVAB kann es bei Büchern über 1 kg oder bei mehrbändigen Werken zu höheren Versandkosten kommen. Please note: Due to the shipping costs specified by AbeBooks / ZVAB, there may be higher shipping costs for books over 1 kg or for multi-volume works. Sprache: Deutsch Gewicht in Gramm: 410.

- Softcover
Seller: Ammareal, Morangis, , FranceAmmareal
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Near fine
US$ 4.81
US$ 19.10 shippingShips from France to U.S.A.Quantity: 1 available
Softcover. Condition: Bon. Edition 1992. Ammareal reverse jusqu'à 15% du prix net de cet article à des organisations caritatives. ENGLISH DESCRIPTION Book Condition: Used, Good. Edition 1992. Ammareal gives back up to 15% of this item's net price to charity organizations.

- Softcover
Seller: Ammareal, Morangis, , FranceAmmareal
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Near fine
US$ 4.81
US$ 19.10 shippingShips from France to U.S.A.Quantity: 1 available
Softcover. Condition: Bon. Edition 1994. Ammareal reverse jusqu'à 15% du prix net de cet article à des organisations caritatives. ENGLISH DESCRIPTION Book Condition: Used, Good. Edition 1994. Ammareal gives back up to 15% of this item's net price to charity organizations.

- Softcover
Seller: Ammareal, Morangis, , FranceAmmareal
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Near fine
US$ 4.81
US$ 19.10 shippingShips from France to U.S.A.Quantity: 1 available
Softcover. Condition: Bon. Edition 1994. Ammareal reverse jusqu'à 15% du prix net de cet article à des organisations caritatives. ENGLISH DESCRIPTION Book Condition: Used, Good. Edition 1994. Ammareal gives back up to 15% of this item's net price to charity organizations.

- Softcover
Seller: Ammareal, Morangis, , FranceAmmareal
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Fine
US$ 5.14
US$ 19.10 shippingShips from France to U.S.A.Quantity: 1 available
Softcover. Condition: Très bon. Edition 1994. Ammareal reverse jusqu'à 15% du prix net de cet article à des organisations caritatives. ENGLISH DESCRIPTION Book Condition: Used, Very good. Edition 1994. Ammareal gives back up to 15% of this item's net price to charity organizations.

- Hardcover
Seller: medimops, Berlin, , Germanymedimops
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Good
US$ 6.32
US$ 11.57 shippingShips from Germany to U.S.A.Quantity: 3 available
Condition: good. Befriedigend/Good: Durchschnittlich erhaltenes Buch bzw. Schutzumschlag mit Gebrauchsspuren, aber vollständigen Seiten. / Describes the average WORN book or dust jacket that has all the pages present.

- Hardcover
Seller: medimops, Berlin, , Germanymedimops
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Very good
US$ 6.75
US$ 11.57 shippingShips from Germany to U.S.A.Quantity: 2 available
Condition: very good. Gut/Very good: Buch bzw. Schutzumschlag mit wenigen Gebrauchsspuren an Einband, Schutzumschlag oder Seiten. / Describes a book or dust jacket that does show some signs of wear on either the binding, dust jacket or pages.
Language: English
Published by Hamlyn, London 1970
- Hardcover
Seller: J J Basset Books, bassettbooks, bookfarm.co.uk, Peter Tavy, United KingdomJ J Basset Books, bassettbooks, bookfarm.co.uk
Contact seller4-star sellerCondition: Used - Very good
US$ 6.90
US$ 26.81 shippingShips from United Kingdom to U.S.A.Quantity: 1 available
Glossy Pictorial Boards. Condition: Very Good + (ABOVE AVERAGE). No Jacket. First Edition of This Edition. Please email for further details Size: 16mo - over 5¾" - 6¾". Vindsor and Svare (illustrator). Not Inscribed or Signed.
Published by (Prag), Artia (1972). 1972
- Hardcover
Seller: Antiquariat Eidam, LICHTENAU, , GermanyAntiquariat Eidam
Contact seller4-star sellerCondition: Used
US$ 7.15
US$ 14.99 shippingShips from Germany to U.S.A.Quantity: 1 available
Dt. v. Lucian Wichs. (2. Aufl.). Klein-8°. M. zahlr. ganzs. farb. Zeichnungen v. Jaromír Windsor u. Karel Svarc. 236 S. Illustr. OPp. Sehr schönes Expl.
Published by Tiden 1976
- Hardcover
Seller: antikvariat sacher, Malmö, SKÅNE, Swedenantikvariat sacher
Contact seller4-star sellerCondition: Used - Very good
US$ 8.17
US$ 16.78 shippingShips from Sweden to U.S.A.Quantity: 1 available
imo. Condition: Very Good.
Published by Tiden 1971
- Hardcover
Seller: antikvariat sacher, Malmö, SKÅNE, Swedenantikvariat sacher
Contact seller4-star sellerCondition: Used - Very good
US$ 8.17
US$ 16.78 shippingShips from Sweden to U.S.A.Quantity: 1 available
imo. Condition: Very Good.
Published by Gründ, Paris 1987
- Hardcover
Seller: Pierre de RONSARD, CHÉDIGNY, FR, FrancePierre de RONSARD
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Fine
US$ 16.69
US$ 9.26 shippingShips from France to U.S.A.Quantity: 1 available
Condition: Très bon état. 440 pages, imprimées sur 2 colonnes, avec d'innombrables photos et dessins en couleurs, hors-texte ; jaquette ornée d'une photo en couleurs. fort in-4 relié, pleine toile verte éditeur, sous jaquette.
Language: Spanish
Published by Susaeta Ediciones, Madrid 1993
- Hardcover
Seller: Llibrenet, Sant Feliu del Raco, B, SpainLlibrenet
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Very good
US$ 13.11
US$ 23.15 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Encuadernación de tapa dura. Condition: Bien. Dust Jacket Condition: Bien. 3ª Edición. Con 617 fotografías y 124 dibujos a todo color Todos nuestros libros son de segunda mano. El servicio contrareembolso tiene un coste adicional de 3 euros. Jardineria (illustrator).
More images- Hardcover
Seller: Bookbot, Prague, Czech RepublicBookbot
Contact seller5-star sellerCondition: Used - As new
US$ 4.53
US$ 24.29 shippingShips from Czech Republic to U.S.A.Quantity: 1 available
Hardcover. Condition: As New. Het doel van elke tuinier zijn kleurrijk bloeiende perken, vruchtbare fruitbomen, gezonde groenten en fruit, en een mooi groen gazon. Tegelijkertijd wil men van de tuin een harmonieuze plek maken voor een comfortabele en aangename ontspanning voor het hele gezin. Het combineren van deze eisen is nie…t eenvoudig en vereist veel inspanning, geduld, maar ook deskundige en praktische kennis. Deze boek biedt advies over het plannen en aanleggen van een tuin met aandacht voor moderne esthetische eisen en welke planten onder de gegeven omstandigheden te kweken. Het presenteert een selectie van bouwelementen en tuinaccessoires die de uitstraling en functionaliteit van de tuin verrijken. Het maakt je vertrouwd met de eigenschappen van de bodem, geeft advies over de juiste meststoffen en irrigatie. Praktische tips worden gegeven in de strijd tegen plagen en ziekten van tuinplanten. Hoofdstukken gewijd aan de belangrijkste plantengroepen, zoals sierheesters, eenjarige planten, vaste planten, bolgewassen, rotstuinplanten, waterplanten, groenten en fruitplanten, bieden praktische adviezen voor teelt en verzorging tijdens het groeiseizoen. De tekst wordt aangevuld met 617 kleurenfoto's, 124 kleurenillustraties en talrijke overzichtelijke tabellen.

- Hardcover
Seller: Llibreria Bioscana, Biosca, L, SpainLlibreria Bioscana
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Very good
US$ 10.14
US$ 28.59 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Tapa dura. Condition: Bueno.
More images- Hardcover
Seller: Bookbot, Prague, Czech RepublicBookbot
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Fair
US$ 4.53
US$ 24.29 shippingShips from Czech Republic to U.S.A.Quantity: 1 available
Hardcover. Condition: Fair. Farbtonanderung; Riss grosser als 1 cm. Cielom kazdeho zahradkara su farebne rozkvitnute zahony, bohate ovocne stromy a kry, zdrava zelenina a zamatovy travnik. Zaroven chce vytvorit harmonicke miesto pre oddych celej rodiny. Sklbit tieto poziadavky nie je jednoduche a vyzaduje si usilie, trpezlivost…a odborne vedomosti. Nasa kniha vam pomoze ziskat potrebne znalosti. Poradi, ako naplanovat a zalozit zahradu s ohladom na moderne esteticke poziadavky a ake rastliny pestovat v danych podmienkach. Predstavi siroky vyber stavebnych prvkov a zahradnych zariadeni, ktore obohatia vzhlad a funkcnost zahrady. Zoznami vas s vlastnostami pody a poradi, ako ich zlepsovat. Zaobera sa hnojivami, sposobmi hnojenia a spravnym zavlazovanim. Poskytne prakticke rady v boji proti skodcom, chorobam a burinam. Kapitola o praktickej praci zahrna spravne rylovanie, sejbu, vysadzanie a zber. Dolezite skupiny rastlin, ako okrasne dreviny, letnicky, trvalky, cibuloviny, skalnicky, vodne rastliny, zelenina a ovocie, su spracovane s praktickymi radami na pestovanie a osetrovanie. Text doplna 617 farebnych fotografii, 124 farebnych kresieb a mnozstvo prehladnych tabuliek.
More imagesLanguage: Slovak
Published by Príroda 1988
- Hardcover
Seller: Bookbot, Prague, Czech RepublicBookbot
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Fair
US$ 4.53
US$ 24.29 shippingShips from Czech Republic to U.S.A.Quantity: 1 available
Hardcover. Condition: Fair. Gebrochener Buchrücken; Farbtonänderung; Riss größer als 1 cm.
More imagesLanguage: Czech
Published by SZN 1976
- Hardcover
Seller: Bookbot, Prague, Czech RepublicBookbot
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Fine
US$ 4.53
US$ 24.29 shippingShips from Czech Republic to U.S.A.Quantity: 3 available
Hardcover. Condition: Fine. Abnutzung / Risse - leicht; Vergilbt / ausgeblichen. Prehled a popis druhu. Pouziti , vyznam a osetrovani.
More imagesLanguage: Czech
Published by Statni zemedelske nakladatelstvi 1981
- Hardcover
Seller: Bookbot, Prague, Czech RepublicBookbot
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Fair
US$ 4.53
US$ 24.29 shippingShips from Czech Republic to U.S.A.Quantity: 2 available
Hardcover. Condition: Fair. Verschmutzung / Wasserschaden; Abnutzung / Risse - leicht; Vergilbt / ausgeblichen. Krome vyobrazeni a popisu 100 druhu okrasnych listnatych i jehlicnatych drevin pomaha prirucka pri jejich spravne volbe pro zakladani a doplnovani zahradek. Popisuje nektere vyznamne okrasne.
More imagesLanguage: Czech
Published by Práce 1981
- Hardcover
Seller: Bookbot, Prague, Czech RepublicBookbot
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Fine
US$ 4.53
US$ 24.29 shippingShips from Czech Republic to U.S.A.Quantity: 1 available
Hardcover. Condition: Fine. Spuren von Feuchtigkeit / Nasse; Leichte Kratzer / Abnutzungen / Druckstellen; Leichte Rillen / Abschurfungen / Risse / Knicke. Dobre zivotni prostredi neni jen cisty vzduch a pruzracna voda, je take treba i kousek zive prirody. Postaci truhlik za okny, na balkone, na ploche strese, ozdobna misa na dv…orku. Poradime Vam, jak a co kde pestovat. A vy, co vlastnite kousek pudy, ale nejste jeste puncovani zahradkari, jiste uvitate navod, jak si usporadat zahradku: Co s travnikem, ktere rostliny vysadit na slunci a ve stinu, jakym se dari ve vlhku. Doctete se o drevinach, listnacich i jehlicnanech, o tom, jak zalozit skalku nebo vodni partie, ktere okrasne kere se hodi na zivy plot, o trvalkach, popinavych rostlinach a mnoha dalsich zajimavostech. Nejde jen o soukromou zahradku. Dnes uz vime, jaky vyznam maji zelene plochy v prumyslovych arealech, jak kvetiny dovedou zjasnit strohy beton. Ony teprve dotvareji domov, zprijemnuji kancelarske a prumyslove prostory, zutulnuji verejne mistnosti. Staci jen, precist si, jak na to.
More imagesLanguage: Czech
Published by Statni zemedelske nakladatelstvi 1985
- Softcover
Seller: Bookbot, Prague, Czech RepublicBookbot
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Fine
US$ 4.53
US$ 24.29 shippingShips from Czech Republic to U.S.A.Quantity: 3 available
Softcover. Condition: Fine. Leichte Rillen / Abschurfungen / Risse / Knicke; Gebrochener Buchrucken. Kniha vhodna zejmena pro zakladatele okrasnych zahrad. Autor v ni ukazuje promennost, tvarnost i pusobivost vody ve spojeni s krasou vodnich rostlin, zvlaste lekninu. Pripomina relaxacni ucinky okrasnych vodnich ploch a jejich do…plnku pro zivot cloveka a vede ctenare k poznani i kapliaci dulezitych ekologickych vazeb vody a vodnich nadrzi v zahrade. Prvni vydani. Cena knihy v case vydani: 35.- Kcs.
More imagesLanguage: Czech
Published by Práce 1981
- Hardcover
Seller: Bookbot, Prague, Czech RepublicBookbot
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Fair
US$ 4.53
US$ 24.29 shippingShips from Czech Republic to U.S.A.Quantity: 1 available
Hardcover. Condition: Fair. Ohne Umschlag; Spuren von Feuchtigkeit / Nasse; Farbtonanderung; Verformung des Festeinbands. Dobre zivotni prostredi neni jen cisty vzduch a pruzracna voda, je take treba i kousek zive prirody. Postaci truhlik za okny, na balkone, na ploche strese, ozdobna misa na dvorku. Poradime Vam, jak a co kde p…estovat. A vy, co vlastnite kousek pudy, ale nejste jeste puncovani zahradkari, jiste uvitate navod, jak si usporadat zahradku: Co s travnikem, ktere rostliny vysadit na slunci a ve stinu, jakym se dari ve vlhku. Doctete se o drevinach, listnacich i jehlicnanech, o tom, jak zalozit skalku nebo vodni partie, ktere okrasne kere se hodi na zivy plot, o trvalkach, popinavych rostlinach a mnoha dalsich zajimavostech. Nejde jen o soukromou zahradku. Dnes uz vime, jaky vyznam maji zelene plochy v prumyslovych arealech, jak kvetiny dovedou zjasnit strohy beton. Ony teprve dotvareji domov, zprijemnuji kancelarske a prumyslove prostory, zutulnuji verejne mistnosti. Staci jen, precist si, jak na to.
More images- Hardcover
Seller: Bookbot, Prague, Czech RepublicBookbot
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Fair
US$ 4.53
US$ 24.29 shippingShips from Czech Republic to U.S.A.Quantity: 1 available
Hardcover. Condition: Fair. Beschriftungen / Markierungen bis 20 %; Spuren von Feuchtigkeit / Nasse; Gebrochener Buchrucken; Riss grosser als 1 cm. Cielom kazdeho zahradkara su farebne rozkvitnute zahony, bohate ovocne stromy a kry, zdrava zelenina a zamatovy travnik. Zaroven chce vytvorit harmonicke miesto pre oddych celej rodi…ny. Sklbit tieto poziadavky nie je jednoduche a vyzaduje si usilie, trpezlivost a odborne vedomosti. Nasa kniha vam pomoze ziskat potrebne znalosti. Poradi, ako naplanovat a zalozit zahradu s ohladom na moderne esteticke poziadavky a ake rastliny pestovat v danych podmienkach. Predstavi siroky vyber stavebnych prvkov a zahradnych zariadeni, ktore obohatia vzhlad a funkcnost zahrady. Zoznami vas s vlastnostami pody a poradi, ako ich zlepsovat. Zaobera sa hnojivami, sposobmi hnojenia a spravnym zavlazovanim. Poskytne prakticke rady v boji proti skodcom, chorobam a burinam. Kapitola o praktickej praci zahrna spravne rylovanie, sejbu, vysadzanie a zber. Dolezite skupiny rastlin, ako okrasne dreviny, letnicky, trvalky, cibuloviny, skalnicky, vodne rastliny, zelenina a ovocie, su spracovane s praktickymi radami na pestovanie a osetrovanie. Text doplna 617 farebnych fotografii, 124 farebnych kresieb a mnozstvo prehladnych tabuliek.
More images- Hardcover
Seller: Bookbot, Prague, Czech RepublicBookbot
Contact seller5-star sellerCondition: Used - As new
US$ 4.53
US$ 24.29 shippingShips from Czech Republic to U.S.A.Quantity: 1 available
Hardcover. Condition: As New. Leichte Kratzer / Abnutzungen / Druckstellen. Druhe pozvani autora do nadherne rise rostlin, ktere venuje skvostnym skalnickam, jejichz pestovani jako hobby ktere lze praktikovat v blizkosti domova a prispiva svymi zkusenostmi v tomto suhrnu rad, navodu a napadu.
More imagesLanguage: Czech
Published by Práce 1981
- Hardcover
Seller: Bookbot, Prague, Czech RepublicBookbot
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Fine
US$ 4.53
US$ 24.29 shippingShips from Czech Republic to U.S.A.Quantity: 3 available
Hardcover. Condition: Fine. Leichte Rillen / Abschurfungen / Risse / Knicke; Farbtonanderung. Dobre zivotni prostredi neni jen cisty vzduch a pruzracna voda, je take treba i kousek zive prirody. Postaci truhlik za okny, na balkone, na ploche strese, ozdobna misa na dvorku. Poradime Vam, jak a co kde pestovat. A vy, co vlastnite…kousek pudy, ale nejste jeste puncovani zahradkari, jiste uvitate navod, jak si usporadat zahradku: Co s travnikem, ktere rostliny vysadit na slunci a ve stinu, jakym se dari ve vlhku. Doctete se o drevinach, listnacich i jehlicnanech, o tom, jak zalozit skalku nebo vodni partie, ktere okrasne kere se hodi na zivy plot, o trvalkach, popinavych rostlinach a mnoha dalsich zajimavostech. Nejde jen o soukromou zahradku. Dnes uz vime, jaky vyznam maji zelene plochy v prumyslovych arealech, jak kvetiny dovedou zjasnit strohy beton. Ony teprve dotvareji domov, zprijemnuji kancelarske a prumyslove prostory, zutulnuji verejne mistnosti. Staci jen, precist si, jak na to.
More images- Hardcover
Seller: Bookbot, Prague, Czech RepublicBookbot
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Fair
US$ 4.53
US$ 24.29 shippingShips from Czech Republic to U.S.A.Quantity: 1 available
Hardcover. Condition: Fair. Ohne Umschlag; Spuren von Feuchtigkeit / Nasse; Gebrochener Buchrucken; Farbtonanderung; Riss grosser als 1 cm. Cielom kazdeho zahradkara su farebne rozkvitnute zahony, bohate ovocne stromy a kry, zdrava zelenina a zamatovy travnik. Zaroven chce vytvorit harmonicke miesto pre oddych celej rodiny. Sklb…it tieto poziadavky nie je jednoduche a vyzaduje si usilie, trpezlivost a odborne vedomosti. Nasa kniha vam pomoze ziskat potrebne znalosti. Poradi, ako naplanovat a zalozit zahradu s ohladom na moderne esteticke poziadavky a ake rastliny pestovat v danych podmienkach. Predstavi siroky vyber stavebnych prvkov a zahradnych zariadeni, ktore obohatia vzhlad a funkcnost zahrady. Zoznami vas s vlastnostami pody a poradi, ako ich zlepsovat. Zaobera sa hnojivami, sposobmi hnojenia a spravnym zavlazovanim. Poskytne prakticke rady v boji proti skodcom, chorobam a burinam. Kapitola o praktickej praci zahrna spravne rylovanie, sejbu, vysadzanie a zber. Dolezite skupiny rastlin, ako okrasne dreviny, letnicky, trvalky, cibuloviny, skalnicky, vodne rastliny, zelenina a ovocie, su spracovane s praktickymi radami na pestovanie a osetrovanie. Text doplna 617 farebnych fotografii, 124 farebnych kresieb a mnozstvo prehladnych tabuliek.
More imagesLanguage: Czech
Published by Práce 1973
- Hardcover
Seller: Bookbot, Prague, Czech RepublicBookbot
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Fair
US$ 4.53
US$ 24.29 shippingShips from Czech Republic to U.S.A.Quantity: 1 available
Hardcover. Condition: Fair. Gebrochener Buchrucken; Farbtonanderung; Riss grosser als 1 cm. Planovani skalky, ruzne typy skalek a jejich umisteni, pouzite horniny, suche zidky, vystavba a vysadba, prehled nejkrasnejsich skalnicek, pece o rostliny, zalevani, hnojeni, mnozeni, rez a strih, ochrana rostlin.
More imagesLanguage: Czech
Published by Statni zemedelske nakladatelstvi 1981
- Hardcover
Seller: Bookbot, Prague, Czech RepublicBookbot
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Fair
US$ 4.53
US$ 24.29 shippingShips from Czech Republic to U.S.A.Quantity: 1 available
Hardcover. Condition: Fair. Unterschrift / Widmung ohne Bezug; Aus Bibliothek aussortiert; Riss grosser als 1 cm. Krome vyobrazeni a popisu 100 druhu okrasnych listnatych i jehlicnatych drevin pomaha prirucka pri jejich spravne volbe pro zakladani a doplnovani zahradek. Popisuje nektere vyznamne okrasne.