Busschere (55 results)

Published by Standaard Uitgeverij 1971
- Hardcover
Seller: Anybook.com, Lincoln, United KingdomAnybook.com
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Fair
US$ 23.58
US$ 18.24 shippingShips from United Kingdom to U.S.A.Quantity: 1 available
Condition: Fair. This is an ex-library book and may have the usual library/used-book markings inside.This book has hardback covers. In fair condition, suitable as a study copy. No dust jacket. Please note the Image in this listing is a stock photo and may not match the covers of the actual item,1050grams, ISBN:9002111738.
Published by Desclée De Brouwer 1901
- Softcover
Seller: antoine, wavre, , Belgiumantoine
Contact seller4-star sellerCondition: Used
US$ 28.61
US$ 26.62 shippingShips from Belgium to U.S.A.Quantity: 1 available
broché Couverture Illustrée. Condition: Etat D'usage. 474 pages en format 12 - 18 cm.

Published by Desclée de Brouwer 1959
- Softcover
Seller: Untje.com, Roeselare, , BelgiumUntje.com
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Good
US$ 6.67
US$ 83.34 shippingShips from Belgium to U.S.A.Quantity: 1 available
Paperback. Condition: Good. Dutch.

Published by Desclée De Brouwer 1964
- Softcover
Seller: Untje.com, Roeselare, , BelgiumUntje.com
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Good
US$ 6.67
US$ 83.34 shippingShips from Belgium to U.S.A.Quantity: 1 available
Paperback. Condition: Good. Naamstempel Dutch.

Published by Overdruk uit 'Album Antoon Viaene' (s.l.) 1970
- Softcover
Seller: Untje.com, Roeselare, , BelgiumUntje.com
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Very good
US$ 6.68
US$ 83.34 shippingShips from Belgium to U.S.A.Quantity: 1 available
Paperback. Condition: Very Good. Dutch Literair-wetenschappelijke bijdrage over de versbouw en het woordbeeld in het werk van Guido Gezelle, met aandacht voor metriek, ritme en de visuele en klankmatige structuur van zijn poëzie.

Published by Normaalschool (Torhout) 1965
- Softcover
Seller: Untje.com, Roeselare, , BelgiumUntje.com
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Good
US$ 6.68
US$ 83.34 shippingShips from Belgium to U.S.A.Quantity: 1 available
Paperback. Condition: Good. 1. Dutch Sparappels is het oud-leerlingenblad van de normaalschool en kostersschool te Torhout en fungeert als verbindingsorgaan tussen de school en haar oud-studenten. Het nummer bevat berichten over schoolactiviteiten, benoemingen en loopbanen van oud-leerlingen, pedagogische initiatieven, religieuz…e en culturele gebeurtenissen en bijdragen uit de gemeenschap. De inhoud weerspiegelt het katholieke onderwijsmilieu en het sociale netwerk rond de instelling in het naoorlogse Vlaanderen.

Blijf bij ons Heer want het wordt avond 1996 - 4
A. Geerardijn G. Houwen J. de Mûelenaere K. de Busschere G. Gezelle
Published by Redactieraad (Izegem) 1996
- Softcover
Seller: Untje.com, Roeselare, , BelgiumUntje.com
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Good
US$ 6.68
US$ 83.34 shippingShips from Belgium to U.S.A.Quantity: 1 available
Paperback. Condition: Good. 1. Dutch Dit nummer van het Contactblad van de Associatio Sacerdotum Emeritorum bevat bijdragen van verschillende auteurs en richt zich tot emeriti-priesters. Onder de titel ?Blijf bij ons Heer want het wordt avond? wordt gereflecteerd over spirituele verdieping, pastorale ervaringen en de betekenis v…an het priesterschap in de latere levensfase. Het contactblad beoogt verbondenheid en bezinning binnen de vereniging te bevorderen.

Published by VZW Vereniging van Westvlaamse schrijvers (Koekelare) 1977
- Softcover
Seller: Untje.com, Roeselare, , BelgiumUntje.com
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Good
US$ 6.68
US$ 83.34 shippingShips from Belgium to U.S.A.Quantity: 1 available
Paperback. Condition: Good. 1. Verkleuring. Potloodaantekeningen Dutch Dit cahier is gewijd aan het leven en het literaire oeuvre van een West-Vlaamse schrijver en biedt een biografisch en kritisch overzicht van diens betekenis binnen de regionale en Vlaamse literatuur. Aan de hand van levensgegevens, thematische bespreking en s…ituering binnen de literaire context wordt het schrijverschap belicht, met aandacht voor stijl, thematiek en culturele achtergrond. De uitgave kadert binnen de doelstelling van de VWS-cahiers om het literaire erfgoed van West-Vlaanderen te documenteren en toegankelijk te maken.

Published by VZW Vereniging van Westvlaamse schrijvers (Koekelare) 1977
- Softcover
Seller: Untje.com, Roeselare, , BelgiumUntje.com
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Good
US$ 6.68
US$ 83.34 shippingShips from Belgium to U.S.A.Quantity: 1 available
Paperback. Condition: Good. 1. Verkleuring. Potloodaantekeningen Dutch Dit cahier is gewijd aan het leven en het literaire oeuvre van een West-Vlaamse schrijver en biedt een biografisch en kritisch overzicht van diens betekenis binnen de regionale en Vlaamse literatuur. Aan de hand van levensgegevens, thematische bespreking en s…ituering binnen de literaire context wordt het schrijverschap belicht, met aandacht voor stijl, thematiek en culturele achtergrond. De uitgave kadert binnen de doelstelling van de VWS-cahiers om het literaire erfgoed van West-Vlaanderen te documenteren en toegankelijk te maken.

Blijf bij ons Heer want het wordt avond 1996 - 6
A. Geerardijn G. Houwen J. de Mûelenaere K. de Busschere D. Outtier
Published by Redactieraad (Izegem) 1996
- Softcover
Seller: Untje.com, Roeselare, , BelgiumUntje.com
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Good
US$ 6.68
US$ 83.34 shippingShips from Belgium to U.S.A.Quantity: 1 available
Paperback. Condition: Good. 1. Dutch Dit nummer van het Contactblad van de Associatio Sacerdotum Emeritorum bevat bijdragen van verschillende auteurs en richt zich tot emeriti-priesters. Onder de titel ?Blijf bij ons Heer want het wordt avond? wordt gereflecteerd over spirituele verdieping, pastorale ervaringen en de betekenis v…an het priesterschap in de latere levensfase. Het contactblad beoogt verbondenheid en bezinning binnen de vereniging te bevorderen.

Portetten levende Westvlaamse schrijvers (1): Fernand Bonneure, Jozef Deleu, André Demedts, Fred Germonprez, Julien van Remoortere en Lia Timmermans
Jaak Fontier Ria Scarphout Luc Verbeke K. de Busschere Willy Spillebeen
Published by VZW Vereniging van Westvlaamse schrijvers (Koekelare) 1966
- Softcover
Seller: Untje.com, Roeselare, , BelgiumUntje.com
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Good
US$ 6.68
US$ 83.34 shippingShips from Belgium to U.S.A.Quantity: 1 available
Paperback. Condition: Good. 1. Verkleuring. Potloodaantekeningen Dutch Deze uitgave brengt literaire portretten van zes levende West-Vlaamse auteurs samen en belicht hun persoonlijkheid, schrijverschap en plaats binnen het literaire landschap van de jaren zestig. De bijdragen combineren biografische schetsen met reflecties op th…ematiek, stijl en engagement en situeren de auteurs binnen de bredere context van de West-Vlaamse en Vlaamse literatuur. Het cahier vormt een momentopname van een actieve literaire generatie en is tegelijk een waardevol document voor de studie van regionale literatuurgeschiedenis.

Published by Paleis der academiën, Brussel 1983
- Softcover
Seller: Untje.com, Roeselare, , BelgiumUntje.com
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Good
US$ 6.68
US$ 83.34 shippingShips from Belgium to U.S.A.Quantity: 1 available
Paperback. Condition: Good. 18 bladzijden tekst, geniet in een mapje Dutch Biografie. Yes.

Published by Desclée De Brouwer 1959
- Softcover
Seller: Untje.com, Roeselare, , BelgiumUntje.com
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Very good
US$ 6.68
US$ 83.34 shippingShips from Belgium to U.S.A.Quantity: 1 available
Paperback. Condition: Very Good. Not present. 2. Eigendomsmerk. Naam en datum op schutblad Dutch Beknopte monografie uit de reeks ?Ontmoetingen? waarin priester en Gezelle-kenner Karel De Busschere het leven en werk van Guido Gezelle introduceert. De auteur schetst de biografische achtergrond (jeugd, priester- en leraarschap), b…espreekt taalopvatting en poëtica, karakteriseert thema?s en stijl, en wijst op de receptie van Gezelles dichterlijk oeuvre; met portret en beknopte aanwijzingen voor verdere lectuur.

Published by Standaard Boekhandel, Antwerpen 1961
- Softcover
Seller: Untje.com, Roeselare, , BelgiumUntje.com
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Very good
US$ 6.68
US$ 83.34 shippingShips from Belgium to U.S.A.Quantity: 1 available
Paperback. Condition: Very Good. Not present. 25. Eigendomsmerk. Naam op titelblad Dutch In ?Kerkhofblommen? verwoordt Guido Gezelle in religieus-gevoelige, lyrische taal de rouw om de vroeg gestorven leerling Eduard van den Bussche (overleden 3 mei 1858), verwevend een poëtisch verslag van de begrafenis met natuurobservaties, k…erkelijke rituelen en innerlijke overpeinzingen; de dood verschijnt niet als einde maar als overgang, met tonen van weemoed, devotie en troost in de verwachting van de christelijke verrijzenis.

Published by Desclée de Brouwer 1961
- Softcover
Seller: Untje.com, Roeselare, , BelgiumUntje.com
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Good
US$ 6.68
US$ 83.34 shippingShips from Belgium to U.S.A.Quantity: 1 available
Paperback. Condition: Good. Eigendomsmerk. Dutch.

LE MADAGASCAR ILLUSTRE par tous et pour tous - 4 ème année N° 35 - Fevrier 1935 -
LE MADAGASCAR ILLUSTRE PAR TOUS & POUR TOUS. Directeur Henri de BUSSCHERE
Language: French
- Softcover
Seller: JOIE DE LIRE, Saint Just d'Avray, , FranceJOIE DE LIRE
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Near fine
US$ 23.84
US$ 52.09 shippingShips from France to U.S.A.Quantity: 1 available
Broché. Condition: Bon. Livre In-folio. Couverture illustrée d'une photo de Charles FOUCQUE.

LE MADAGASCAR ILLUSTRE par tous et pour tous - 4 ème année N° 4 - Fevrier 1932 -
LE MADAGASCAR ILLUSTRE PAR TOUS & POUR TOUS. Directeur Henri de BUSSCHERE
Language: French
- Softcover
Seller: JOIE DE LIRE, Saint Just d'Avray, , FranceJOIE DE LIRE
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Near fine
US$ 23.84
US$ 52.09 shippingShips from France to U.S.A.Quantity: 1 available
Broché. Condition: Bon. Livre In-folio. Couverture illustrée d'une photo.

Published by Overdruk uit Gezellekroniek 11, Kapellen 1977
- Softcover
Seller: Untje.com, Roeselare, , BelgiumUntje.com
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Very good
US$ 8.01
US$ 83.34 shippingShips from Belgium to U.S.A.Quantity: 1 available
Paperback. Condition: Very Good. Verkleuring. Dutch In dit artikel onderzoekt Karel de Busschere gedichten van Guido Gezelle die verschenen in het weekblad ?Rond den Heerd? tussen 1865 en 1871, maar die tot dan toe weinig of niet in latere Verzameld Werk-uitgaven waren opgenomen. Hij brengt in kaart welke gedichten in die period…e gepubliceerd werden, analyseert de redactionele context van het tijdschrift en benadrukt het literaire en journalistieke belang van die ?verwaarloosde? publicaties binnen Gezelles oeuvre.

Published by Overdruk uit Gezellekroniek 16, Kapellen 1982
- Softcover
Seller: Untje.com, Roeselare, , BelgiumUntje.com
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Fair
US$ 8.01
US$ 83.34 shippingShips from Belgium to U.S.A.Quantity: 1 available
Paperback. Condition: Fair. Rug komt los Dutch De auteur, Karel de Busschere, brengt een gedenkschrift aan de historische werking en het literaire en kerkelijke leven van Jan De Cuyper (1895-1981), priester, historicus en bestuurslid van het Guido-Gezellegenootschap. Hij belicht De Cuyper?s leven, zijn activiteiten in het archie…f- en geschiedkundig werk, zijn verbondenheid met de Gezelle-studie en zijn betekenis voor de Vlaamse kerkelijke en literatuurhistorische wetenschap.

Published by J. Houdmont-Carbonez 1911
- Softcover
Seller: Untje.com, Roeselare, , BelgiumUntje.com
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Poor
US$ 9.33
US$ 83.34 shippingShips from Belgium to U.S.A.Quantity: 1 available
Paperback. Condition: Poor. Verkleuring. Omslag met roestvlekken. Dutch.

Published by Overdruk uit Huldeboek André Demedts, Davidfonds (Kortrijk) 1977
- Softcover
Seller: Untje.com, Roeselare, , BelgiumUntje.com
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Very good
US$ 13.36
US$ 83.34 shippingShips from Belgium to U.S.A.Quantity: 1 available
Paperback. Condition: Very Good. Dutch Gezelle leentjebuur spelend in Frans-Vlaanderen is een literair-historische studie waarin Karel De Busschere onderzoekt hoe Guido Gezelle motieven, woorden en inspiratie ontleende aan de taal en cultuur van Frans-Vlaanderen. De auteur analyseert intertekstuele invloeden en wijst op parallel…len tussen Gezelles werk en Franse of Frans-Vlaamse bronnen. De bijdrage verscheen oorspronkelijk in het Huldeboek André Demedts en werd later als afzonderlijke overdruk verspreid. Het werk levert een gespecialiseerde bijdrage tot het Gezelle-onderzoek en de studie van grensoverschrijdende literaire invloeden. Yes.

Published by Overdruk uit Biekorf 1995
- Softcover
Seller: Untje.com, Roeselare, , BelgiumUntje.com
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Good
US$ 13.36
US$ 83.34 shippingShips from Belgium to U.S.A.Quantity: 2 available
Paperback. Condition: Good. Verbetering in balpen; ingeplakte kopie van het manuscript Dutch Deze historische studie behandelt de Belgische vluchtelingen (?réfugiés belges?) tijdens de Eerste Wereldoorlog, in de periode 1914?1919. Het artikel belicht de oorzaken van de massale vlucht, de leefomstandigheden van de vluchtelingen i…n het buitenland en de maatschappelijke impact van hun aanwezigheid in gastlanden. Daarnaast wordt aandacht besteed aan de terugkeer na de oorlog en de blijvende gevolgen voor individuen en gemeenschappen. Yes.

- Softcover
Seller: Untje.com, Roeselare, , BelgiumUntje.com
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Good
US$ 14.01
US$ 83.34 shippingShips from Belgium to U.S.A.Quantity: 1 available
Paperback. Condition: Good. Dutch.

- Softcover
Seller: Untje.com, Roeselare, , BelgiumUntje.com
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Good
US$ 14.01
US$ 83.34 shippingShips from Belgium to U.S.A.Quantity: 1 available
Paperback. Condition: Good. 115 p., [12] p. pl. Dutch.

- Softcover
Seller: Untje.com, Roeselare, , BelgiumUntje.com
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Good
US$ 14.55
US$ 83.34 shippingShips from Belgium to U.S.A.Quantity: 1 available
Paperback. Condition: Good. Dutch.

Published by De Nederlandsche Boekhandel (Antwerpen)
- Softcover
Seller: Untje.com, Roeselare, , BelgiumUntje.com
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Good
US$ 16.02
US$ 83.34 shippingShips from Belgium to U.S.A.Quantity: 1 available
Paperback. Condition: Good. Verkleuring. 3 delen in een foedraal Dutch Deze driedelige Chronologische bloemlezing brengt een zorgvuldig samengestelde selectie uit het poëtische oeuvre van Guido Gezelle, geordend volgens de opeenvolgende levensfasen van de dichter. In Onstuimige lente (1846?1864) ligt de nadruk op vroege, bezield…e poëzie waarin natuur, geloof en taalexperiment centraal staan. Werkzame winter (1865?1886) toont een rijpere Gezelle, waarin ambacht, reflectie en spirituele verdieping samenkomen. Nabloei in rust (1887?1899) omvat de late gedichten, gekenmerkt door verstilling, contemplatie en stilistische verfijning. De bloemlezing werd samengesteld door Karel De Busschere en biedt een chronologisch inzicht in de ontwikkeling van Gezelles dichterlijke stem.

Published by De Nederlandsche Boekhandel (Antwerpen) 1962
- Softcover
Seller: Untje.com, Roeselare, , BelgiumUntje.com
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Good
US$ 16.02
US$ 83.34 shippingShips from Belgium to U.S.A.Quantity: 1 available
Paperback. Condition: Good. Verkleuring. 3 delen in een foedraal Dutch Deze driedelige Chronologische bloemlezing brengt een zorgvuldig samengestelde selectie uit het poëtische oeuvre van Guido Gezelle, geordend volgens de opeenvolgende levensfasen van de dichter. In Onstuimige lente (1846?1864) ligt de nadruk op vroege, bezield…e poëzie waarin natuur, geloof en taalexperiment centraal staan. Werkzame winter (1865?1886) toont een rijpere Gezelle, waarin ambacht, reflectie en spirituele verdieping samenkomen. Nabloei in rust (1887?1899) omvat de late gedichten, gekenmerkt door verstilling, contemplatie en stilistische verfijning. De bloemlezing werd samengesteld door Karel De Busschere en biedt een chronologisch inzicht in de ontwikkeling van Gezelles dichterlijke stem.
More images- Softcover
- Print on Demand
Seller: Forgotten Books, London, United KingdomForgotten Books
Contact seller4-star sellerCondition: New
US$ 26.36
Free ShippingShips from United Kingdom to U.S.A.Quantity: Over 20 available
Paperback. Condition: New. Print on Demand. This book compiles international treaties and agreements mostly concluded before 1896, involving the nation of Belgium. These agreements have been translated from multiple languages, and collected into one volume for ease of reference. The author of this work has carefully compiled the…se records to aid researchers and legal professionals working within the field of international law. This book is divided into four distinct sections, each of which addresses a different period of Belgian history, covering topics such as territorial boundaries, political alliances, and trade regulations. This meticulously curated collection of treaties provides scholars with a comprehensive resource for studying the development of international relations in 19th-century Europe, particularly as they concern the formation of Belgium as an independent state. This book is a reproduction of an important historical work, digitally reconstructed using state-of-the-art technology to preserve the original format. In rare cases, an imperfection in the original, such as a blemish or missing page, may be replicated in the book. print-on-demand item.

Eertijds, een uitgave van de oud-leerlingenbond van de oude en moderne humaniora
Lieven Vandekerckhove R. Parent J. Brusselaers A. Demeulemeester K. de Busschere
Published by Klein Seminarie (Roeselare) 1983
- Softcover
Seller: Untje.com, Roeselare, , BelgiumUntje.com
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Good
US$ 20.02
US$ 83.34 shippingShips from Belgium to U.S.A.Quantity: 1 available
Paperback. Condition: Good. 1. Verkleuring. Dutch Over A. Modde; het vrijetijdstheater; Constant Lievens; Rorbert Verfallie; souper champetre; Pierre Vuylsteke.

Huldeboek Robrecht De Smet 1875-1937. Akademische zitting Tielt 12 november 1967
Karel de Busschere Omaar Van Rie Romain Vanlandschoot Amand Dumon Michiel Vandekerckhove
Published by Vervenne (Tielt) 1968
- Softcover
Seller: Untje.com, Roeselare, , BelgiumUntje.com
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Good
US$ 32.05
US$ 83.34 shippingShips from Belgium to U.S.A.Quantity: 1 available
Paperback. Condition: Good. 1. Kreukje in voorkaft Dutch Dit huldeboek werd uitgegeven naar aanleiding van de academische zitting in Tielt op 12 november 1967 en is gewijd aan de nagedachtenis van Robrecht De Smet (1875?1937). De Smet was een Vlaamsgezind intellectueel, publicist en cultuurpromotor die vooral bekend stond om zij…n inzet voor de Vlaamse beweging, zijn historisch en literair werk en zijn betrokkenheid bij het culturele leven in West-Vlaanderen. De bijdragen in deze bundel belichten verschillende aspecten van zijn persoonlijkheid en betekenis: zijn ideologische overtuiging, zijn rol als inspirator voor tijdgenoten, zijn geschiedkundige belangstelling en zijn invloed op het Vlaams-nationale denken in het interbellum. Het boek bevat zowel biografische schetsen als beschouwende en herdenkingsstukken, geschreven door prominente auteurs en geestesgenoten.