Condition: Good. Item in good condition. Textbooks may not include supplemental items i.e. CDs, access codes etc.
Hardcover. Condition: Very Good. No Jacket. May have limited writing in cover pages. Pages are unmarked. ~ ThriftBooks: Read More, Spend Less.
Condition: acceptable. The book is complete and readable, with all pages and cover intact. Dust jacket, shrink wrap, or boxed set case may be missing. Pages may have light notes, highlighting, or minor water exposure, but nothing that affects readability. May be an ex-library copy and could include library markings or stickers.
hardcover. Condition: Very Good. Connecting readers with great books since 1972! Used books may not include companion materials, and may have some shelf wear or limited writing. We ship orders daily and Customer Service is our top priority!
hardcover. Condition: Very Good. Connecting readers with great books since 1972! Used books may not include companion materials, and may have some shelf wear or limited writing. We ship orders daily and Customer Service is our top priority!
Language: English
Published by Harbinger House, Tucson, 1990
ISBN 10: 0943173590 ISBN 13: 9780943173597
Seller: Bruce Davidson Books, Arlington, MA, U.S.A.
First Edition
Hardcover. Condition: Fine. Dust Jacket Condition: Fine. First US Edition. First US printing. Fine in fine dustjacket. Not priceclipped and no marks. Translated from the Czech. (box 34). Book.
Language: English
Published by Harbinger House, Tucson, Arizona, U.S.A., 1990
ISBN 10: 0943173590 ISBN 13: 9780943173597
Seller: Samuel H. Rokusek, Bookseller, Pleasant Prairie, WI, U.S.A.
Hardcover. Condition: Near Fine. Dust Jacket Condition: Fine. First Thus. Stated First English Language Edition. Original price of $17.95 printed on dust jacket front flap. Jacket now protected with paper backed polyester film. Book has no writing or marking.
Language: English
Published by Harbinger House, Tucson, Arizona, U.s.a., 1990
ISBN 10: 0943173590 ISBN 13: 9780943173597
Seller: Three Geese in Flight Celtic Books, Los Angeles, CA, U.S.A.
First Edition
Hardcover. Condition: Very Good. Dust Jacket Condition: Very Good. 1st Edition. First Edition Very Good Hardcover Very Good Dust Jacket Witchcraft novel in Czechoslovakia. First English translation. NOT a library book. 401 pp. See our scans.
Published by Berlin:, Union Verlag,, 1974
Seller: Antiquariat B - Steffen Böttcher, Wernigerode, Germany
0. 1. Aufl., 262 S., 8°, Ln. mit SU, mit Illustrationen von Johannes Richter, aus dem Tschechischen von Gustav Just. Papier angegilbt, sonst tadellos und sauber. (LVSR4) Band: 0.
Language: English
Published by Harbinger House, Tucson, Arizona, U.S.A., 1990
ISBN 10: 0943173590 ISBN 13: 9780943173597
Seller: M. W. Cramer Rare and Out Of Print Books, Toronto, ON, Canada
First Edition
Quarter Cloth. Condition: Near Fine. Dust Jacket Condition: Near Fine. First English Language Edition. The book is near fine with very slight edge wear in a near fine dust jacket with very light edge wear and a tiny hole poked in back.
Language: Czech
Published by Ceskoslovensky spisovatel, 1965
Seller: Bookbot, Prague, Czech Republic
Hardcover. Condition: Fair. Riss grosser als 1 cm. Historicky roman, jehoz podkladem je skutecna udalost z konce 17. stol., dolozena archivnim materialem. Zachycuje velky inkvizicni proces, v nemz bylo pres sto osob ze severni Moravy obzalovano ze spolku s dablem a odsouzeno k upaleni. Jeho hlavni postavou je osviceny sumpersky dekan Lautner, ktery se stal jednou z obeti metod a zrudnosti inkvizice.
Hardcover. Condition: Fair. Spuren von Feuchtigkeit / Nasse; Leichte Rillen / Abschurfungen / Risse / Knicke. Roman o hrdinech "bezejmenych" mapuje zacatek tricetilete valky (1618) pres zivotni osudy "mene vyznamnych" lidi, kteri jsou ale necekane rozvazni a cestni, ale soucasne je spojuje silna touha po boji s tehdejsimi pany.
Language: Czech
Published by Ceskoslovensky spisovatel, 1977
Seller: Bookbot, Prague, Czech Republic
Hardcover. Condition: Fair. Ohne Umschlag; Leichte Rillen / Abschürfungen / Risse / Knicke; Farbtonänderung.
Language: Czech
Published by Ceskoslovensky spisovatel, 1987
Seller: Bookbot, Prague, Czech Republic
Hardcover. Condition: Fair. Spuren von Feuchtigkeit / Nasse; Leichte Rillen / Abschurfungen / Risse / Knicke; Farbtonanderung. Vrazdici losinska a sumperska bestie jmenem Boblig, sileny inkvizitor a jeho ochranci, knize Liechtenstein a olomoucky biskup tehoz prijmeni, vstoupili koncem 17. stoleti do dejin jako tvurci hruzostrasneho hororu monstroznich carodejnickych procesu, pri nichz osobne fanaticky mnohonasobny vrah Boblig fyzicky a psychicky zmasakroval, umucil, okradl o cest a majetek a nakonec zaziva upalil pres stovku nevinnych obeti, vcetne sumperskeho kneze, dekana Krystofa Aloise Lautnera. Triumfujici bestii nikdo nezastavil. Fanatismus a arogantni zvule tehdejsi moci vygenerovaly takovou institucionalizovanou hruzu a davovou hysterii, ze se nikdo nikoho nezastal. Vrazdici triumfujici bestialita zmenila iracionalitu v realitu, v dokonaly horor o dokonalem zatmeni rozumu. Tento sugestivni historicky roman, v nemz se autorovi podarilo spojit faktografickou presnost s vypravecskym umem, uspesne zfilmoval reziser Otakar Vavra. Kaplickeho vypoved tak dostala to, o co autor vzdy usiloval, lidovou dimenzi. 22-050-87.
Hardcover. Condition: Fine. Leichte Rillen / Abschurfungen / Risse / Knicke. Dej se odehrava v druhe polovine 18. stoleti a lici krvave potlacene povstani venkovskeho lidu na Chlumecku, Hradecku a Bydzovsku. 22-030-89.
Hardcover. Condition: Fair. Ohne Umschlag; Aus Bibliothek aussortiert; Leichte Rillen / Abschurfungen / Risse / Knicke; Gebrochener Buchrucken; Farbtonanderung. Frantiska Kramosila pousti z vezeni za to, ze stavkoval v tovarne, kde pracoval. Vraci se domu do Hurky za svou zenou a tremi detmi. Po smrti sve zeny odjizdi s detmi do Augspurku, kde si najde misto v jedne tovarne. Bydli u pani Rosenmuller, ktera si zamiluje jeho deti, ale vychovava je prilis silne pro nabozenstvi. Jednoho dne prijdou v tovarne na to, ze je Frantisek socialista a vyhodi ho z tovarny. Vraci se zpet do vlasti, ale jeho cesta domu konci neslavne.
Language: Czech
Published by Jan Voves, 1943
Seller: Bookbot, Prague, Czech Republic
Hardcover. Condition: Fair. Unterschrift / Widmung ohne Bezug; Leichte Rillen / Abschürfungen / Risse / Knicke.
Language: Czech
Published by Ceskoslovensky spisovatel, 1988
Seller: Bookbot, Prague, Czech Republic
Hardcover. Condition: Fair. Unterschrift / Widmung ohne Bezug; Beschriftungen / Markierungen bis 20 %; Aus Bibliothek aussortiert; Leichte Rillen / Abschurfungen / Risse / Knicke; Farbtonanderung; Riss grosser als 1 cm. Autor popisuje rodinne prostredi a kazdodenni zivotni rytmus. Zastavuje se u osobnosti, ktere jej privedly k lasce k historii a rodnemu Taborsku. Mnoho stran je venovano skole, ucitelum a prvnim laskam. Vzpominky konci jeho prechodem do ruske armady r. 1916.
Language: Czech
Published by Ceskoslovensky spisovatel, 1971
Seller: Bookbot, Prague, Czech Republic
Hardcover. Condition: Fair. Ohne Umschlag; Spuren von Feuchtigkeit / Nasse; Leichte Rillen / Abschurfungen / Risse / Knicke. Vesnice Spalov na pomezi Moravy a Slezska byla v r. 1687 jednim z mnoha zastaveni Roziny Kaiserove na jeji strastiplne zimni pouti z rakouskeho Mistelbachu do moravskeho Krnova za vojakem od Scharffenbergova regimentu, za vidinou noveho, stastnejsiho zivota. Zahadne zmizeni krasneho mladeho devcete ze sluzby u mistniho vinopalnika Rafaela vyvolalo v kraji fantasticke povesti o ritualni vrazde a schazelo jen malo, aby vsechno neskoncilo tragickym justicnim omylem. Pribeh i postavy jsou vzaty ze skutecne udalosti, jak ji zaznamenaly dobove soudni protokoly. Zbeletrizovana rekonstrukce moralne profiluje soudni byrokracii 17. stoleti a v jednani i rozhodovani jejich dvou predstavitelu - hejtmana Magniho a rychtare Zirkendorffera - nachazi prestizni nebo korupcni motivy. Cela ta hruzostrasna historie ze starych casu je pritom vylehcena humornym autorovym nadhledem.
Hardcover. Condition: Fair. Leichte Kratzer / Abnutzungen / Druckstellen; Gebrochener Buchrucken; Farbtonanderung; Verformung des Festeinbands. Nove vydani historickeho romanu zobrazujiciho povstani jihoceskeho selskeho lidu (r. 1618 az 1620) proti cizackym zoldnerum, at cisarskym ci stavovskym. Vyhnan z vypalenych domovu sdruzuje se robotny selsky lid v lesich a vytvari ozbrojena bratrstva, jejichz cile bylo propusteni sedlaku z poddanstvi a uznani prava 4. stavu-selskeho. I kdyz "ctveraci" nezvitezili a rozesli se, prece jen navazovali na starsi husitskou tradici a zasevali pro pristi staleti touhu po osvobozeni a spravedlnosti pro vsechny vykoristovane.
Language: Czech
Published by Ceskoslovensky spisovatel, 1974
Seller: Bookbot, Prague, Czech Republic
Hardcover. Condition: Fair. Beschriftungen / Markierungen bis 20 %; Riss grosser als 1 cm. Siroce koncipovany roman o husitske dobe, v jejimz centru je historie taborske obce.
Language: Czech
Published by Ceskoslovensky spisovatel, 1985
Seller: Bookbot, Prague, Czech Republic
Hardcover. Condition: Fair. Ohne Umschlag; Spuren von Feuchtigkeit / Nasse; Leichte Rillen / Abschurfungen / Risse / Knicke. Narodni umelec Vaclav Kaplicky tihl k husitstvi uz od detstvi, nebot s krajem taboritu je spojen od sveho zrozeni. Svetlo sveta spatril totiz na samote Cerveny Dvur v domku postavenem z kamenu poboreneho Koziho Hradku - mista, kde kazal Jan Hus. Zrejme proto uz ve svem prvnimhistorickem romanu Kraj kalicha sahl po latce z husitstvi a vraci se k ni opet po vice nez dvaceti letech v Taborske republice, jez je autorovym dilem nejzavaznejsim i nejrozsahlejsim. Po mnoho let shromazdoval autor obsahly material, na jehoz zaklade vytvoril myslenkove bohaty, mohutny celek romanove kroniky. Zachytil v ni dramaticke udalosti, ktere v letech 1420-1452 probihaly v centru nejradikalnejsiho kridla husitske revoluce, jimz byl tehdejsi Tabor. Kaplicky zde vsak nezobrazil pouze zivot v tehdejsim Tabore, ale vykreslil i situaci cele zeme a prispel tak osobitym zpusobem k vytvoreni predstavy jedne z nejslavnejsich epoch nasi narodni historie.
Language: Czech
Published by Ceskoslovensky spisovatel, 1977
Seller: Bookbot, Prague, Czech Republic
Hardcover. Condition: Fair. Farbtonänderung; Starke Verschmutzung / Nässe; Riss größer als 1 cm.
Hardcover. Condition: Fair. Ohne Umschlag; Leichte Rillen / Abschurfungen / Risse / Knicke; Farbtonanderung. Frantiska Kramosila pousti z vezeni za to, ze stavkoval v tovarne, kde pracoval. Vraci se domu do Hurky za svou zenou a tremi detmi. Po smrti sve zeny odjizdi s detmi do Augspurku, kde si najde misto v jedne tovarne. Bydli u pani Rosenmuller, ktera si zamiluje jeho deti, ale vychovava je prilis silne pro nabozenstvi. Jednoho dne prijdou v tovarne na to, ze je Frantisek socialista a vyhodi ho z tovarny. Vraci se zpet do vlasti, ale jeho cesta domu konci neslavne.
Hardcover. Condition: Fair. Spuren von Feuchtigkeit / Nasse; Farbtonanderung; Verformung des Festeinbands; Riss grosser als 1 cm. Roman o hrdinech "bezejmenych" mapuje zacatek tricetilete valky (1618) pres zivotni osudy "mene vyznamnych" lidi, kteri jsou ale necekane rozvazni a cestni, ale soucasne je spojuje silna touha po boji s tehdejsimi pany.
Language: Czech
Published by Ceskoslovensky spisovatel, 1979
Seller: Bookbot, Prague, Czech Republic
Hardcover. Condition: Fair. Spuren von Feuchtigkeit / Nasse; Leichte Kratzer / Abnutzungen / Druckstellen; Leichte Rillen / Abschurfungen / Risse / Knicke; Farbtonanderung. Autor Vaclav Kaplicky ve svem romane Kdo s koho zavadi ctenare do doby vlady Jagelloncu - krale Vladislava a jeho syna Ludvika. Nebyl to cas pro nase zeme prave stastny. Kral Vladislav byl sice dobreho srdce, ale takovemu krali bylo v tehdejsich zmatenych pomerech, plnych vnitrnich nesvaru a neshod, velmi tezke panovat. Dej romanu se odehrava predevsim v jiznich Cechach, jez byly mistem neustalych trenic a boju mezi mestany a rytiri, z nichz mnozi se dostali na cestu zlocinu a stali se surovymi lapky. Patri k nim i hlavni postavy romanu - Zdenek Malovec z Chynova a jeho pritel Oldrich Janovsky z Janovic, syn opovednika Hermana Janovickeho, jenz se dostal do sporu dokonce s nejvyssim purkrabim Zdenkem Lvem z Rozmitalu, ktery ve svych rukou za pobytu krale Vladislava v Uhrach soustredoval veskerou moc. Autor, ktery je zkusenym vypravecem minulych deju, podal na osudech hlavnich postav romanu skutecne vystizny obraz neblaheho panovani Jagelloncu v Cechach. Podarilo se mu i osvetlit, ze prave tato doba upadku moralky, kdy prepady, kradeze a vrazdy pro zisk byly beznym zjevem, se stala jednou z pricin osudne porazky na Bile hore. Ctenar tedy v tomto novem historickem romanu Vaclava Kaplickeho najde nejen poutave davne pribehy, ale i pouceni o minulosti sve zeme.
Language: Czech
Published by Ceskoslovensky spisovatel, 1980
Seller: Bookbot, Prague, Czech Republic
Hardcover. Condition: Fair. Spuren von Feuchtigkeit / Nasse; Farbtonanderung; Riss grosser als 1 cm. Osudne nasledky prazske defenestrace a povstani ceskych stavu a bitvy na Bile Hore jsou hlavnim nametem romanu.
Language: Czech
Published by Ceskoslovensky spisovatel, 1971
Seller: Bookbot, Prague, Czech Republic
Hardcover. Condition: Fair. Spuren von Feuchtigkeit / Nasse; Gebrochener Buchrucken. Vesnice Spalov na pomezi Moravy a Slezska byla v r. 1687 jednim z mnoha zastaveni Roziny Kaiserove na jeji strastiplne zimni pouti z rakouskeho Mistelbachu do moravskeho Krnova za vojakem od Scharffenbergova regimentu, za vidinou noveho, stastnejsiho zivota. Zahadne zmizeni krasneho mladeho devcete ze sluzby u mistniho vinopalnika Rafaela vyvolalo v kraji fantasticke povesti o ritualni vrazde a schazelo jen malo, aby vsechno neskoncilo tragickym justicnim omylem. Pribeh i postavy jsou vzaty ze skutecne udalosti, jak ji zaznamenaly dobove soudni protokoly. Zbeletrizovana rekonstrukce moralne profiluje soudni byrokracii 17. stoleti a v jednani i rozhodovani jejich dvou predstavitelu - hejtmana Magniho a rychtare Zirkendorffera - nachazi prestizni nebo korupcni motivy. Cela ta hruzostrasna historie ze starych casu je pritom vylehcena humornym autorovym nadhledem.
Language: Czech
Published by Ceskoslovensky spisovatel, 1976
Seller: Bookbot, Prague, Czech Republic
Hardcover. Condition: Fair. Riss grosser als 1 cm. Pribeh rytire Jiriho z Kopidlna, ktery se v letech 1506-7 msti prazskym mestanum za popraveni bratra.
Hardcover. Condition: Fine. Leichte Rillen / Abschurfungen / Risse / Knicke; Gebrochener Buchrucken; Farbtonanderung. Pokracovani romanoveho cyklu o selskych rebeliich proti panskemu utlaku v ceskych zemich. Dej se odehrava v druhe polovine 18. stoleti a lici krvave potlacene povstani venkovskeho lidu na Chlumecku, Hradecku a Bydzovsku.