Published by Leipzig:, Insel-Verlag,, 1961
Seller: Antiquariat B - Steffen Böttcher, Wernigerode, Germany
0. 1.-10. Tsd., 53 S., 8°, Pbd., Insel-Bücherei Nr. 756. (H*) Band: 0.
Language: German
Published by Aufbau Verlag, 1977
Seller: books4less (Versandantiquariat Petra Gros GmbH & Co. KG), Welling, Germany
Taschenbuch; Condition: Gut. 246 Seiten; Papierqualität und Alter führten zu einer Nachdunklung der Seiten und der Buchschnitt ist angestaubt. Im Übrigen ist das Taschenbuch in einem guten Zustand. Sprache: Deutsch Gewicht in Gramm: 150.
Language: German
Published by Aufbau - Verlag, Berlin - Weimar, 1977
Seller: Versandantiquariat Wenzel, Vierkirchen, Germany
Softcover. Condition: sieheBeschreibung. 1. Aufl. bb - Taschenbuch 372. Br. 246 S. Kl. 8° Deutsch broschiert/Taschenbuch.
Published by Im Insel-Verlag zu Leipzig
Seller: Agrotinas VersandHandel, Fredersdorf-Vogelsdorf, Germany
1954; 255 Seiten; Format 19 x 12 cm; Leinen-Einband (ohne O.Schutzumschlag); gut erhalten.
Published by (Berlin u. Weimar), Aufbau (1977)., 1977
Seller: Antiquariat Eidam, LICHTENAU, Germany
1.Aufl. (dieser Ausg.; Lizenzausg. v. Rütten & Loening; Hoeft/Streller 1995). Übers. a.d. Tschech. v. Gustav Just. Kl.-8°. 246 S. Illustr. OKart. (v. Dieter Müller). (= bb 372). Nummer im Vorderdeckel; sonst ladenfrisches Expl.
Published by Insel - Verlag, Leipzig, 1962
Seller: Bücherpanorama am Johannisbad, Zwickau, Germany
First Edition
Hardcover. Condition: Tadellos. aus Insel- Bücherei Nr. 756 (illustrator). 1. Auflage. S. 53.
Published by (Leipzig), Insel 1962., 1962
Seller: Antiquariat Eidam, LICHTENAU, Germany
1.Aufl. Übers. a.d. Tschechischen u. Nachw. v. Grete Ebner-Eschenhaym. 53 S. OPp. (ÜP Jenne 269b) m. mont. Titel- u. Rückenschild. (= Insel-Bücherei Nr. 756). Schnitt etw. gebräunt; Rücken etw. ausgeblichen, Rückenschild etw. nachgedunkelt; Rückenkanten leicht berieben; gutes sauberes Expl.
Published by Berlin:, Rütten & Loening,, 1970
Seller: Antiquariat B - Steffen Böttcher, Wernigerode, Germany
0. 2. Aufl., 365 S., 8°, Ln. mit SU, mit farb. Illustrationen von Miroslav Vása. SU mit Einrissen. (LVR6IIseite). Band: 0.
Published by Berlin, Weimar : Aufbau-Verlag
Seller: Antiquariat Artemis Lorenz & Lorenz GbR, Leipzig, Germany
* Ausgabe: 1. Auflage * Umfang/Format: 246 Seiten ; 18 cm * Anmerkungen: Lizenz d. Verlag Rütten u. Loening, Berlin. * Erscheinungsjahr: 1977 * Gesamttitel: bb ; 372 * Einbandart und Originalverkaufspreis: kartoniert : M 1.85 * Sachgebiet: Schöne Literatur ordentliches Exemplar, Einband und Buchblock mit kleinen Lesespuren, Buchblock altersgemäß gebräunt, Gesamtzustand: gut * Verlag: Berlin, Weimar : Aufbau-Verlag.
Published by Berlin, Weimar : Aufbau-Verlag
Seller: Antiquariat Artemis Lorenz & Lorenz GbR, Leipzig, Germany
* Ausgabe: 1. Auflage * Umfang/Format: 246 Seiten ; 18 cm * Anmerkungen: Lizenz d. Verlag Rütten u. Loening, Berlin. * Erscheinungsjahr: 1977 * Gesamttitel: bb ; 372 * Einbandart und Originalverkaufspreis: kartoniert : M 1.85 * Sachgebiet: Schöne Literatur gepflegtes Exemplar, kleine Lesespuren, Buchblock altersgemäß gebräunt * Verlag: Berlin, Weimar : Aufbau-Verlag.
Published by Berlin Rütten & Loening, 1968
Seller: Grammat Antiquariat, Oberbarnim, Germany
Leinen im SU, 0. 8°, 365 S., Ill., Leinen im SU, Buch gut erhalten, leichte Gebrauchsspuren, Einband bzw. Schutzumschlag leicht berieben u. an den Raendern etwas bestossen, Papier leicht gebräunt RW 6 R 2/B Sprache: Deutsch 0.500 gr.
Published by Rütten & Loening, 1970
Seller: Abrahamschacht-Antiquariat Schmidt, Freiberg, Germany
8°, Leinen mit Schutzumschlag 366 Seiten, kleinere Gebrauchsspuren am Einband und Block, Block sauber und fest Deutsch 300g.
Language: German
Published by Leipzig (Insel Verlag) 1962, 1962
Seller: Versandantiquariat Rainer Wölfel, Wörthsee, Germany
. 53 S. Pbd. Insel-Bücherei. Nr. 756. Sprache: Deutsch Gewicht in Gramm: 900.
Published by Aufbau, Berlin 1977.,, 1977
Seller: Antiquariat Petri, Jena, Germany
SC. Condition: Gut. TB.,247s., in gutem Zustand, (5) Deu 400g.
Published by R?tten & Loening, Berlin 1970,, 1970
Seller: Antiquariat Petri, Jena, Germany
HC. Condition: Gut. Oln, originalgetreuer Umschlag (Faks.)., .,365s., in gutem Zustand, [LSB21,1a] , (3) Deu 400g.
Published by Insel Verlag, Leipzig, 1962
Seller: Antiquariat Robert Loest, Schwerin, MV, Germany
Kt., Buchrücken gebogen, Schnitt etwas fleckig, guter Zustand.
Published by Leipzig. Insel, 1954
Seller: Antiquariat Hentrich (Inhaber Jens Blaseio), Berlin, Germany
Condition: Gut. 253 S. Leinen. Seiten leicht gedunkelt und teilweise leicht wellig; Buchstabe auf hinterem Innendeckel; Schutzumschlag etwas gebräunt, begriffen, berieben und mit kleinen Randienrissen, sonst gut. 1.Auflage, Dünndruckausgabe. Übers. von G.Ebner-Eschenhaym. [K 164].
Published by Artia, 1955
Seller: Abrahamschacht-Antiquariat Schmidt, Freiberg, Germany
8°, Leinen ohne Schutzumschlag 536 Seiten Gebrauchsspuren am Einband und Block, Block sauber und fest Deutsch 300g.
Published by Ceskoslovensky Spisovatel, Praha, 1986
Seller: Parker's Rare Books, Ontario, WI, U.S.A.
Hardback. White cloth, gilt lettering on front cover and spine, 8vo, 389 pp. Novel set in the 15th century, by Kubka (1894-1969) Czech journalist and novelist.No marks in book, binding tight. White covers show some soiling. In a dust jacket with minor soiling. "Knihovna Ceske Prozy 1945-1985". Text in Czechoslovakian. Book condition VG in VG DJ. Binding: HB. Edition: Later Edition.
Published by Verlag des Ministeriums für nationale Verteidigung, 1956
Seller: Abrahamschacht-Antiquariat Schmidt, Freiberg, Germany
8°, Broschur 56 Seiten starke Gebrauchsspuren am Block Einband berieben Block und Einband stark fleckig Deutsch 300g.
Language: Czech
Published by Ceskoslovensky spisovatel, 1974
Seller: Bookbot, Prague, Czech Republic
Hardcover. Condition: Fair. Leichte Rillen / Abschurfungen / Risse / Knicke; Gebrochener Buchrucken; Farbtonanderung; Verformung des Festeinbands. Rikali mu Jecminek je prvnim dilem Romance o Jecminkovi, kterou Frantisek Kubka napsal v letech 1956 az 1957 jako moravsky protejsek ceskeho ,Palecka". Roman, ktery se jen vzdalene opira o znamou moravskou povest o legendarnim krali Jecminkovi, je pestrym sledem osudu mladeho rytire, narozeneho pod Jecminkovym hradem a vrzeneho nabozenskym a politickym hnutim Evropy 17. stoleti do dramatickeho dobrodruzstvi tricetilete vojny: Jiri z Chropyne je urcen moravskymi stavy k dvorske sluzbe na prazskem hrade a jako kralovnino paze prozije tu jedno-zimni panovani Fridricha Falckeho, od jeho slavnostniho vjezdu az po neslavny utek. Po bitve na Bile hore, v niz ranen projde ohnivym krestem, neprestava ani jako exulant slouzit daleke vlasti i vzdalene kralovne. Jeho bludne putovani Uhrami, Balkanem, Vlasskem, Francii a Nizozemskem, ktere smeruje k jedinemu cili: osvobodit vlast a jeji lid od cizich utlacovatelu, konci na prahu vyhnaneckeho palace v Haagu, kam se dvur Zimniho krale po belohorske katastrofe uchylil. Poutave osudy rytire Jecminka jsou zasazeny do siroke historicke fresky pobelohorske doby s bohatym renesancnim koloritem. (vydavatel).
Hardcover. Condition: Fair. Beschriftungen / Markierungen bis 20 %; Spuren von Feuchtigkeit / Nasse; Farbtonanderung; Riss grosser als 1 cm. Roman "Dedecek" je uvodem rozsahleho historickeho a generacniho cyklu. Autor se v nem vraci k historickemu roku 1848, jehoz vyznam se stava ideovou osou romanu. Dejove je roman uvodem do osudu rodiny Marinu. Hrdina romanu "Dedecek", Jan Martinu, je zde sledovan od detskych let v rodne ceske vesnici az do sveho odchodu do Vidne, kde je jako truhlarsky tovarys primym svedkem revolucniho kvasu one doby, a pozdeji jako clen Mobilni lidove gardy i skutecnym bojovnikem za svobodu.
Language: Czech
Published by Ceskoslovensky spisovatel, 1974
Seller: Bookbot, Prague, Czech Republic
Hardcover. Condition: Fair. Gebrochener Buchrucken; Farbtonanderung; Riss grosser als 1 cm. Podtitul: Romance o Jecminkovi. Druhy dil lici osudy Jiriho z Chropyne v Haagu, kde se stava kanclerem Fridricha Falckeho a podleha kouzlu Zimni kralovny, a jeho odyseu vojaka a dustojnika svedskych vojsk, s nimiz po boku Zimniho krale tahne do Bavor a s nimiz se dostane do vlasti.Zakladnim presvedcenim celeho romanu a zejmena druheho dilu je, ze neni domova mimo vlast.
Language: Czech
Published by Ceskoslovensky spisovatel, 1980
Seller: Bookbot, Prague, Czech Republic
Hardcover. Condition: Fair. Gebrochener Buchrucken; Farbtonanderung; Riss grosser als 1 cm. Verni druzi nemocneho cisare Karla IV., Mistr Vitek, pan Busek a pak Jesek, ve vecernich hodinach karlstejnske samoty vypravuji cisari milostne pribehy z vlastniho osudu i pribehy, ktere byly tehdy ve svete oblibene, aby urychlili jeho leceni, a donuti ho, aby take zavzpominal. Atak vznika cyklus novel (po vzoru Dekameronu), jejichz nejlepsi casti jsou basnickou oslavou prirody vnejsi i prirody lidske, v niz se rozviji v mnoha formach laska zivotodarna, zdrava a nespoutana.
Language: Czech
Published by Ceskoslovensky spisovatel, 1971
Seller: Bookbot, Prague, Czech Republic
Hardcover. Condition: Fair. Farbtonanderung; Riss grosser als 1 cm. Verni druzi nemocneho cisare Karla IV., Mistr Vitek, pan Busek a pak Jesek, ve vecernich hodinach karlstejnske samoty vypravuji cisari milostne pribehy z vlastniho osudu i pribehy, ktere byly tehdy ve svete oblibene, aby urychlili jeho leceni, a donuti ho, aby take zavzpominal. Atak vznika cyklus novel (po vzoru Dekameronu), jejichz nejlepsi casti jsou basnickou oslavou prirody vnejsi i prirody lidske, v niz se rozviji v mnoha formach laska zivotodarna, zdrava a nespoutana.
Language: Czech
Published by Svoboda, 1968
Seller: Bookbot, Prague, Czech Republic
Hardcover. Condition: Fair. Spuren von Feuchtigkeit / Nasse; Unangenehmer Geruch; Farbtonanderung; Riss grosser als 1 cm. Tento roman Frantiska Kubky vznikal v letech 1946 - 1949. Jeho hrdinou je sasek krale Jiriho z Podebrad, znamy pod jmenem Palecek. Historicke prameny se o nem prilis nezminuji, ale ve forme vypraveni se jeho postava zachovala dodnes. Palecek se narodil roku 1430, v dobe husitskych valek a otec mu zemrel v den jeho narozeni. Presto si ale uchoval smysl pro humor a optimismus. Sve mladi Palecek proziva v Posumavi. Zde se take zamiluje do Blanky, dcery sveho souseda - pana Boreckeho. Ta se vsak shodou okolnosti stane jeho nevlastni sestrou, kdyz se jeho matka Kunhuta ozeni s panem Boreckym. Blanka se nakonec musi ozenit s jinym, Palecek proto odchazi na studia do Italie. Kdyz se vrati z cest, nachazi Blanku mrtvou. Svou tvrz prenecha jejimu bratrovi a sam se vydava na cestu po Cechach. Tak se stane, ze ho kral Jiri z Podebrad zamestna jako sveho osobniho saska . Palecek ale neni jen sasek, je tzv. moudry blazen, blaznovstvi jen predstira, ale pritom je velice moudry a vzdelany a svou sluzbu krali chape jako sluzbu celemu narodu. Palecek cely svuj zivot zasvetil boji za pravdu a spravedlnost. Casto pomahal chudym a utlacovanym Nebyl jen saskem, byl take radcem a dobrym pritelem krale Jiriho. Verna biografie o vyznamne historicke, ac casto opomijene, osobnosti, ktera pravdepodobne velmi casto ovlivnovala rozhodnuti slavneho husitskeho krale. (mene textu).
Language: Czech
Published by Ceskoslovensky spisovatel, 1951
Seller: Bookbot, Prague, Czech Republic
Softcover. Condition: Fair. Spuren von Feuchtigkeit / Nässe; Farbtonänderung; Riss größer als 1 cm.
Language: Czech
Published by Lidové noviny, 1948
Seller: Bookbot, Prague, Czech Republic
Hardcover. Condition: Fair. Ohne Umschlag; Leichte Rillen / Abschurfungen / Risse / Knicke; Farbtonanderung; Verformung des Festeinbands. Podivuhodne prihody rytire Jana Palecka v Cechach, Nemcich, ve Vlasich i ve Francouzsku ode dne, kdy vstoupil do sluzeb pana spravce zemskeho Jirika z Podebrad a Kunstatu, az do chvile, kdy Jiri z Podebrad, milovany kral Cechu a laskavec lidsky, navzdy opustil tuto zemi. Druhy dilromanu, jehoz prvni dil se jmenuje "Paleckuv usmev".
Language: Czech
Published by Ceskoslovensky spisovatel, 1960
Seller: Bookbot, Prague, Czech Republic
Hardcover. Condition: Fair. Ohne Umschlag; Spuren von Feuchtigkeit / Nässe; Leichte Rillen / Abschürfungen / Risse / Knicke; Gebrochener Buchrücken; Farbtonänderung.