Language: English
Published by Editorial Alpha, Barcelona, Spain, 1954
Seller: Doss-Haus Books, Redondo Beach, CA, U.S.A.
Hardcover. Condition: Very Good. Hardcover 1954 library bound Spanish text. Book as two stamps attached. Binding firm. Pages unmarked and clean. Boards and text in very good condition. [311 p. illus. 25 cm].
Seller: Ammareal, Morangis, France
Softcover. Condition: Bon. Ammareal reverse jusqu'à 15% du prix net de cet article à des organisations caritatives. ENGLISH DESCRIPTION Book Condition: Used, Good. Ammareal gives back up to 15% of this item's net price to charity organizations.
Published by Editorial Alpha, Barcelona, Spain, 1955
Seller: Melanie Nelson Books, Livingston, NY, NY, U.S.A.
paperback. Condition: Very Good. Paperback book, 9 1/2" x 7". 141pp with catalogue of 62 full-page plates, a mixture of color and b/w.VERY GOOD CONDITION, light edgewear cover only. Text Spanish.
Published by Editorial Alpha, 1957
Seller: Anybook.com, Lincoln, United Kingdom
Condition: Good. This is an ex-library book and may have the usual library/used-book markings inside.This book has hardback covers. In good all round condition. No dust jacket. Re-bound by library. Please note the Image in this listing is a stock photo and may not match the covers of the actual item,450grams, ISBN:
Condition: New. Idioma/Language: Catalán. Aquest volum aplega els dotze primers cants de l?Odissea que comprenen la Telemàquia, els episodis d?Odisseu amb Calipso, l?estada al país dels feacis i les aventures d?Ulisses fins arribar al palau d?Alcínous, entre d?altres, en la cèlebre traducció poètica que en féu Carles Riba. El text reproduït és el de l?edició d?Alpha de 1953, l?última controlada directament pel poeta, al qual s?han afegit les escasses correccions que el mateix traductor va anotar en un exemplar particular seu i en unes proves de tiratge no enquadernades, que actualment es troben a l?Arxiu Nacional de Catalunya. L?edició ha estat completada amb el text homèric en grec, establert segons els criteris filològics moderns, i amb un pròleg a càrrec de Jaume Pòrtulas, catedràtic de Filologia Grega de la Universitat de Barcelona. *** Nota: Los envíos a España peninsular, Baleares y Canarias se realizan a través de mensajería urgente. No aceptamos pedidos con destino a Ceuta y Melilla.
Paperback with dust jacket. Condition: Very Good. Dust Jacket Condition: Very Good-. First Edition. Bound in white card stock wraps with black titling. Thin glossy stock pictorial dust wrapper; 62 plates, some color; Large 8vo 9" - 10" tall; 129 pages; Paperback in glossy pictorial dust jacket. Square snug copy; no marks. Mild edge rubbing to thin dust jacket and moderate sunfading to the spine panel. Light foxing to the jacket flaps. Illustrated with 62 plates, many color, on glossy stock. VG/VG-.
Condition: New. Idioma/Language: Catalán. *** Nota: Los envíos a España peninsular, Baleares y Canarias se realizan a través de mensajería urgente. No aceptamos pedidos con destino a Ceuta y Melilla.
Language: Spanish
Published by Editorial Alpha, Barcelona, 2002
ISBN 10: 8472258068 ISBN 13: 9788472258068
Seller: Campbell Llibres, Barcelona, B, Spain
Encuadernación de tapa blanda. Condition: Muy bien. Ejemplar en buen estado, sin anotaciones.
Language: Spanish
Published by Editorial Alpha Barcelona, 1955
Seller: Librairie du Bassin, Bordeaux, France
Couverture souple. Condition: Bon. Dust Jacket Condition: Assez bon. Texte en espagnol / Text in spanish ! 143 p. + LXII (62) planches. 17x24 cm. 143 p. Broché. Bon état. Papier bruni. Jaquette illustrée en couleurs en état correct (menus frottements, infimes déchirures, un peu tachée sur le 4e plat) Fort in-8°.
Tapa blanda con sobrecubierta. Condition: mínimas rozaduras. Buen estado. ilustraciones en blanco y negro (illustrator). 141 pp. 17x24.
Encuadernación de tapa dura. Condition: Aceptable. Dust Jacket Condition: Aceptable. óxido en el lomo de las páginas tapas con esquinas superiores un poco tocadas.
Condition: Good. This is an ex-library book and may have the usual library/used-book markings inside.This book has soft covers. Clean From Markings. In good all round condition. Please note the Image in this listing is a stock photo and may not match the covers of the actual item,850grams, ISBN:9788472258068.
US$ 13.60
Quantity: 1 available
Add to basketCondition: Good. This is an ex-library book and may have the usual library/used-book markings inside.This book has soft covers. In good all round condition. Please note the Image in this listing is a stock photo and may not match the covers of the actual item,850grams, ISBN:
Seller: Librería Vobiscum, SAN VICENTE DEL RASPEIG, A, Spain
Condition: Bueno. Editorial Alpha. Edición española de María Isabel Trulley-Hoppichler. Barcelona 1981. Cartoné editorial con dorados y sobrecubierta. Ilustrado. 336 pp. 30x21.
Condition: Nuevo. COLECCIÓN: BERNAT METGE ESSENCIAL BERNAT METGE ESSENCIAL - TEXTOS CLASICOS.
Published by Editorial Alpha, 2020
ISBN 10: 8498593530 ISBN 13: 9788498593532
Seller: AG Library, Malaga, MA, Spain
Condition: New. Idioma/Language: Catalán. Aquest volum conté dos diàlegs platònics construïts al voltant de la condemna a mort de Sòcrates per part dels ciutadans d?Atenes. En la Defensa de Sòcrates, Plató recrea el discurs que el seu mestre va pronunciar davant els jutges; en el Critó les reflexions que el van portar a acatar la sentència. El volum presenta el text original grec, la traducció al català de Joan Crexells, convenientment anotada, i un pròleg a càrrec de Gregorio Luri, professor de filosofia i especialista en la figura de Sòcrates. *** Nota: Los envíos a España peninsular, Baleares y Canarias se realizan a través de mensajería urgente. No aceptamos pedidos con destino a Ceuta y Melilla.
Language: Catalan
Published by Editorial Alpha SL, BARCELONA, 1981
ISBN 10: 8472251853 ISBN 13: 9788472251854
Seller: SINERA LLIBRES, ARENYS DE MAR, B, Spain
First Edition
Encuadernación de tapa dura. Condition: Muy Bien. Dust Jacket Condition: Muy Bien. 1? Edición. Condició: Molt bé. Aquestes memòries permeten valorar objectivament una figura hitòrica apassionadament catalana i catalanista. 1ª edició. Retrat de l'autor. Encuadernació en tela original. Català.
US$ 13.76
Quantity: 1 available
Add to basketCondition: Good. Softcover. 8vo (24cm x 17cm), 143pp. 62 plates (laminas); mostly in black & white, but including several in colour. Original printed card wrappers, dustwrapper. Bookplate and ownership stamp to the inside of the front cover, else this book is in very good condition. The dustwrapper is in good condition (some rubbing and creasing). Text in Spanish.
Condition: New. Idioma/Language: Catalán. Aquest volum presenta tres tractats de Sèneca en què el filòsof, polític i dramaturg romà exposa el seu pensament al voltant de la divinitat (La providència) i de dues virtuts que, segons ell, són pròpies del savi (La clemència i La tranquil litat d?esperit). Aquestes obres són un bon compendi del pensament senequià al voltant d?aquestes qüestions, que entronca directament amb l?estoïcisme. El volum presenta el text original i les traduccions al català, convenientment anotades, dels tres tractats de Sèneca, així com un pròleg a càrrec del llatinista i catedràtic emèrit de la Universitat Pompeu Fabra Antoni Seva. *** Nota: Los envíos a España peninsular, Baleares y Canarias se realizan a través de mensajería urgente. No aceptamos pedidos con destino a Ceuta y Melilla.
Condition: New. Idioma/Language: Catalán. Aquest volum conté un dels diàlegs més populars de Plató, El convit, també conegut com El banquet o El simposi, en què diferents personatges reunits en un banquet organitzat pel poeta tràgic Agató parlen i debaten sobre l'amor. El volum presenta el text original grec, la traducció al català d'Eulàlia Presas, convenientment anotada, i un pròleg a càrrec d'Antoni Bosch-Veciana, professor de filosofia de la Universitat Ramon Llull. *** Nota: Los envíos a España peninsular, Baleares y Canarias se realizan a través de mensajería urgente. No aceptamos pedidos con destino a Ceuta y Melilla.
Condition: New. Aquest volum presenta les poesies de Catul *** Nota: Los envíos a España peninsular, Baleares y Canarias se realizan a través de mensajería urgente. No aceptamos pedidos con destino a Ceuta y Melilla.
Condition: New. Idioma/Language: Catalán. La Poètica d?Aristòtil és el text sobre literatura més influent de la Grècia antiga. Dels conceptes que analitza ?relat, versemblança, mimesi, catarsi, etc. ? en deriva bona part de la reflexió posterior sobre la creació literària. Alhora, però, la Poètica és un text difícil, que ha estat objecte d?interpretacions divergents. Aquest volum, a càrrec del professor Xavier Riu, especialista en la matèria, es basa en els estudis més recents i revisa algunes de les interpretacions més difoses ?i no sempre encertades? del text, i presenta el text grec original acarat amb la traducció, convenientment anotada, així com un pròleg que introdueix el lector a l?obra. *** Nota: Los envíos a España peninsular, Baleares y Canarias se realizan a través de mensajería urgente. No aceptamos pedidos con destino a Ceuta y Melilla.
Condition: New. Idioma/Language: Catalán. Aquest volum aplega els dotze darrers cants de l?Odissea que comprenen l?arribada d?Ulisses a Ítaca, la venjança contra els pretendents i l?emotiu retrobament amb el fill, els servents i l?esposa fidel, entre d?altres, en la cèlebre traducció poètica que en féu Carles Riba. El text reproduït és el de l?edició d?Alpha de 1953, l?última controlada directament pel poeta, al qual s?han afegit les escasses correccions que el mateix traductor va anotar en un exemplar particular seu i en unes proves de tiratge no enquadernades, que actualment es troben a l?Arxiu Nacional de Catalunya. L?edició ha estat completada amb el text homèric en grec, establert segons els criteris filològics moderns. *** Nota: Los envíos a España peninsular, Baleares y Canarias se realizan a través de mensajería urgente. No aceptamos pedidos con destino a Ceuta y Melilla.
Condition: New. Idioma/Language: Catalán. Aquest volum presenta els set primers llibres de les Metamorfosis d?Ovidi, una obra cabdal de la literatura llatina i un pou inesgotable d?històries que han trenat la imaginació i la iconografia del món occidental. Disfressats, segons les èpoques, de guerrers, de cortesans, o de figures divines en la tapisseria de certs objectes de decoració, els personatges que viuen en les seves planes han poblat la nostra cultura d?amors, baralles i transformacions, i han infós a la naturalesa tot el registre de les passions humanes. L?edició conté el text original i la traducció al català del poema, convenientment anotada, així com un pròleg de Jaume Juan, llatinista i professor de la Universitat de Barcelona. *** Nota: Los envíos a España peninsular, Baleares y Canarias se realizan a través de mensajería urgente. No aceptamos pedidos con destino a Ceuta y Melilla.
Condition: New. Filòsof, polític, dramaturg i fins i tot humorista, Sèneca va ser un dels escriptors romans més influents i polifacètics dels primers temps de l?imperi. Seguidor del corrent estoic, per bé que amb una perspectiva filosòfica pròpia, va compondre diversos tractats ètics i morals. A La ira, Sèneca reflexiona al voltant d?aquesta pulsió, «la més avorrible»: primer definint-la i descrivint-ne les motivacions i conseqüències, i finalment traçant la manera d?apaivagar-la i evitar-la, perquè, com afirma l?autor, «no hi ha cap passió que no sigui dominada per la ira». *** Nota: Los envíos a España peninsular, Baleares y Canarias se realizan a través de mensajería urgente. No aceptamos pedidos con destino a Ceuta y Melilla.
Condition: New. Idioma/Language: Catalán. Aquest volum presenta dues de les tragèdies més conegudes i llegides d?Eurípides, el més jove dels tràgics atenesos. Totes dues formen part d?un grup de tragèdies centrades principalment en la descripció de la passió amorosa; en el cas de Medea, assistim a la traïció de Jasó a Medea i a la terrible venjança de l?esposa repudiada; en el d?Hipòlit, assistim a les conseqüències de l?amor funest de Fedra pel seu fillastre. El volum presenta el text original i la traducció al català, convenientment anotada, d?aquests dos drames euripideus, així com un pròleg a càrrec de Montserrat Reig, professora i doctora en Filologia Grega. *** Nota: Los envíos a España peninsular, Baleares y Canarias se realizan a través de mensajería urgente. No aceptamos pedidos con destino a Ceuta y Melilla.
Published by Editorial Alpha, 1970, Barcelona., 1970
Seller: Librería y Editorial Renacimiento, S.A., VALENCINA DE LA CONCEPCIÓN, SE, Spain
Association Member: SEVILLA
30x22. Piel editorial con sobrecubierta 320 pgs. Indice de materias y personajes citados. (W0847).
Published by Editorial Alpha, 1972, Barcelona., 1972
Seller: Librería y Editorial Renacimiento, S.A., VALENCINA DE LA CONCEPCIÓN, SE, Spain
Association Member: SEVILLA
30x22. Piel editorial con sobrecubierta 320 pgs. Indice de materias y personajes citados. (W0849).
Condition: New. Idioma/Language: Catalán. *** Nota: Los envíos a España peninsular, Baleares y Canarias se realizan a través de mensajería urgente. No aceptamos pedidos con destino a Ceuta y Melilla.
Condition: New. La Retòrica a Herenni és el tractat de retòrica llatí més antic i el que ha tingut més influència al llarg del temps. Escrit al segle I aC, no se?n coneix l?autoria, per bé que durant molt de temps va ser atribuït falsament a Ciceró o a Cornifici. Dividida en quatre llibres, la Retòrica a Herenni es continua fent servir avui dia com a manual per aprendre a compondre i pronunciar bé un discurs, i per conèixer millor els usos de la retòrica i de la persuasió. És, sens dubte, un manual indispensable per a tothom qui vulgui aprendre a parlar en públic. *** Nota: Los envíos a España peninsular, Baleares y Canarias se realizan a través de mensajería urgente. No aceptamos pedidos con destino a Ceuta y Melilla.