Anton Carrera (20 results)
Language: Catalan
Published by Lumen, Barcelona 1979
- Softcover
- Signed
Seller: Llibrenet, Sant Feliu del Raco, B, SpainLlibrenet
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Very good
US$ 9.54
US$ 23.15 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Encuadernación de tapa blanda. Condition: Bien. 8 Edición. Col. Paraula Menor, 13 La fotografía que aparece en la pantalla puede ser distinta a la real. Todos nuestros libros son de segunda mano. Poesia (illustrator). Dedicatoria autógrafa del auto.

Language: Catalan
- Softcover
Seller: Hamelyn, Madrid, M, SpainHamelyn
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Very good
US$ 11.00
US$ 15.04 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Condition: Bueno. : Lectures de COU 1990/1991 es una antología de obras literarias en catalán, seleccionadas para estudiantes de COU (Curso de Orientación Universitaria) durante el curso 1990/1991. Incluye obras de autores como Narcís Oller, Santiago Rusiñol, Josep Carner, Joan Salvat-Papasseit, Salvador Espriu, Josep Pla y Gabr…iel Ferrater. El libro fue editado por La Magrana en la colección L'Esparver Llegir. EAN: 9788474104936 Tipo: Libros Categoría: Literatura y Ficción Título: Lectures de COU 1990/1991 Autor: Isidor Cònsul| Jaume Torres| Pere Ballart| Anton Carrera| Lluís Busquets| Albert Turull| Xavier Macià Idioma: ca Formato: tapa blanda.
Published by ND Barcelona Assumed First Edition
- Hardcover
- First Edition
Seller: Et Al's Read & Unread Books, Wausau, WI, U.S.A.Et Al's Read & Unread Books
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Fine
US$ 39.95
US$ 4.95 shippingShips within U.S.A.Quantity: 1 available
Hardcover. Condition: Fine. Dust Jacket Condition: Fine. 1st Edition. Near Fine copy but for corner bumps in Near Fine lightly worn dust jacket. Museum stamp front & rear endpapers. English & Spanish text.

- Hardcover
- First Edition
Seller: Silver Trees Books, Malvern, WORCS, United KingdomSilver Trees Books
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Very good
US$ 16.58
US$ 28.37 shippingShips from United Kingdom to U.S.A.Quantity: 1 available
Hardcover. Condition: Very Good. No Jacket. First Edition. Very good book in clean blue cloth covers with titles in white to front and spine. Internally near fine and free of inscriptions; copiously illustrated; text in Catalan; one or two small marks to feps an one or two other pages. Fidel Bofill (illustrator).
Language: Catalan
Published by Vosgos, Barcelona 1975
- Softcover
- First Edition
Seller: Llibrenet, Sant Feliu del Raco, B, SpainLlibrenet
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Very good
US$ 29.81
US$ 23.15 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Encuadernación de tapa blanda. Condition: Bien. 1ª Edición. Col. Ausias March, 5. Poesía (illustrator).

Published by Serra Airosa
Seller: Librovicios, Azanuy, HU, SpainLibrovicios
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Very good
US$ 24.74
US$ 22.86 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Condition: Bueno. 201 1981,tapa tova .SINOPSIS:Anton Carrera i Busquets (Vic, 25 de juny de 1943 - Sant Julià de Vilatorta, 21 de desembre de 2023)fou un poeta català. Libro.

Language: Catalan
Published by Barcelona, Gràfiques Diamant 1970
- Softcover
Seller: LLIBRES del SENDERI, Barcelona, B, SpainLLIBRES del SENDERI
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Fine
US$ 23.84
US$ 31.25 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Encuadernación de tapa blanda. Condition: Excelente. (Literatura catalana. Poesia). Barcelona, Gràfiques Diamant, 1970. Cobertes originals en rústica il.lustrada. Pròleg de Guillem d'Efak. 72 p. 8è menor. Excel.lent exemplar.
Published by Imp. Graficas Manlleu. Manlleu, 1968 1968
- First Edition
Seller: FARRÉ Libreria Anticuaria, Barcelona, B, SpainFARRÉ Libreria Anticuaria
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 29.81
US$ 23.15 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
. 21 cm. 12 f. Coberta il lustr. per Joan Guillen. Senyal d'anterior posseïdor. Primera edició. Literatura catalana. Poesia.

Published by Ambit 1984
- Hardcover
Seller: LA TIENDA DE PACO, Barcelona, B, SpainLA TIENDA DE PACO
Contact seller4-star sellerCondition: Used - Very good
US$ 11.92
US$ 63.66 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Encuadernación de tapa dura. Condition: Bien. Pág./pages:67 700 gramos/grams Col-lecció Nou Perfil Depósito legal: B284651984 Idioma/Language:Catalan 23 x 28 x 1.

- Softcover
- First Edition
Seller: Llibres del Mirall, Barcelona, B, SpainLlibres del Mirall
Contact seller4-star sellerCondition: Used
US$ 11.92
US$ 49.89 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Barcelona, Edicions 62, 1991. Els llibres de l'Escorpí / Poesia, 139. 48 p. 4 f. Petit 8è. Rústica editorial. Molt bon exemplar. 1ª edició. 1st edition Literatura catalana. Poesia. Vic. Osona.
More imagesO camiño dos peregrinos á fin do mundo. A prolongación Xacobea a Fisterra e Muxía
Pombo, Antón / Fernández Carrera, Xan / Yáñez, Xosé Manuel Profusamente ilustrado en color.
Published by Editorial Deputación Provincial da Coruña., A Coruña - Galicia. 2000
- First Edition
Seller: GALLAECIA LIBROS, Noia - A Coruña, C, SpainGALLAECIA LIBROS
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 16.69
US$ 48.68 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Dust Jacket Condition: Tapa dura ilustrada en color. 1ª edición. Xacobeo / Camiño de Santiago - Galicia. Páginas/Pages:151. ISBN: 84-89652-43-0; En gallego. Perfecto estado de conservación, ejemplar nuevo 23 x 25 cm.
- Softcover
Seller: Costa Llibreter, Vic, B, SpainCosta Llibreter
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 34.27
US$ 33.57 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
1998 Parsifal edicions Premi poesia Cadaqués a Rosa Leveroni. 61 pp. 20x14 cm. Enc. en rústica edit. Para ver o recibir fotografías de los libros puede ir a nuestra web o solicitarlas.

- Softcover
Seller: Hamelyn, Madrid, M, SpainHamelyn
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Good
US$ 65.42
US$ 15.04 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Condition: Aceptable. : Recer es una obra literaria escrita por Anton Carrera y publicada por Temenos Edicions. Este libro, perteneciente a la serie Conflent, está escrito en catalán y se presenta en formato de tapa blanda. La obra se clasifica dentro del género de ficción moderna y contemporánea. EAN: 9788494218651 Tipo: Libros… Categoría: Literatura y Ficción Título: Recer Autor: Anton Carrera Editorial: TEMENOS EDICIONS Idioma: ca Formato: tapa blanda.

Published by Graficas Manlleu,, Manlleu, 1968
Seller: Llibreria Antiquària Delstres, Canet de Mar, B, SpainLlibreria Antiquària Delstres
Contact seller4-star sellerCondition: Used
US$ 47.69
US$ 22.11 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Aquests poemes són dits normalment acompanyats a la guitarra clàssica per en Jordi Cartoixà. Anton Carrera y Busquets (Vic, 1943) es un poeta catalán. Licenciado en filología catalana, participó del movimiento de la Nueva Canción recitando sus poemas. [18] páginas sin numerar. Ilustrado con una maqueta e ilustraciones de Juan J.… Guillen. Prólogo de Josep Mª Espinas con un retrato del autor. Cubiertas originales a dos tintas. Buen estado. Sellos de anterior poseedor. 21x15,5 cm.

- Softcover
Seller: Llibreria Fènix, Badalona, B, SpainLlibreria Fènix
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Fine
US$ 47.69
US$ 42.65 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Encuadernación de tapa blanda. Condition: Excelente. ES EL DE LA FOTO - 1ª edició.

- Softcover
- First Edition
Seller: Llibres del Mirall, Barcelona, B, SpainLlibres del Mirall
Contact seller4-star sellerCondition: Used
US$ 35.77
US$ 49.89 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Barcelona, Ballester, 1973.47p. 8è. Rústica editorial il lustrada, un pèl deslluïda. ex libris. Firma antic posseidor. Molt bon exemplar. 1ª edició. 1st edition. Literatura catalana. Poesia. Osona.

- Softcover
- First Edition
Seller: Llibres del Mirall, Barcelona, B, SpainLlibres del Mirall
Contact seller4-star sellerCondition: Used
US$ 35.77
US$ 49.89 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Barcelona, 1971. 72p. 4f. Il lustració Del Lederle. 8è. Rústica editorial il lustrada. Un pèl gastada. Bon exemplar. 1ª edició. 1st edition. Literatura catalana. Poesia. Vic. Osona.

- Softcover
Seller: MUNDUS LIBRI- ANA FORTES, Salamanca, SA, SpainMUNDUS LIBRI- ANA FORTES
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Near fine
US$ 5.37
US$ 133.11 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Rústica. Muy buen estado. Condition: Muy Bueno. 17,5x10,5. 48. Rústica. Muy buen estado. Almacén B. Paquete en el almacén, el envío tardará un par de días más en tramitarse. Intonso. Español.

- Softcover
- First Edition
- Signed
Seller: Llibres del Mirall, Barcelona, B, SpainLlibres del Mirall
Contact seller4-star sellerCondition: Used
US$ 59.61
US$ 49.89 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Barcelona, Edit. Lumen, 1979. 95p. 2f. 8è major. Rústica editorial il lustrada amb arrugues a la coberta anterior. Vores un pèl gastades.Bon exemplar. 1a edició. First edition. Bonica dedicatòria autògrafa de l'autor al poeta Josep Colet. Literatura catalana. Poesia. Vic. Osona. Autògrafs. Signed by author.
More imagesLanguage: Catalan
Published by Barcelona : Els Llibres de Glauco, 1986 1986
- Softcover
- First Edition
Seller: DEL SUBURBIO LIBROS- VENTA PARTICULAR, C.A.B.A, ArgentinaDEL SUBURBIO LIBROS- VENTA PARTICULAR
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Near fine
US$ 190.00
US$ 29.00 shippingShips from Argentina to U.S.A.Quantity: 1 available
Encuadernación de tapa blanda. Condition: Muy bien. 1ª Edición. FIDEL BOFILL, TAMARIU, AMB POEMES DE ANTON CARRERA,POESIA I COLOR1 ED GLAUCO 1986, Autores: Fidel Bofill, Anton Carrera i Busquets Editores: Barcelona : Els Llibres de Glauco, 1986 Año de publicación: 1986 País: España Idioma: catalán El pintor català Fidel Bofill v…a néixer l'any 1934 a Vic, comarca d'Osona (Barcelona). El seu signe del zodíac és Lleó. Va estudiar al Col.legi de Sant Miquel dels Sants, on va donar proves de la seva sensibilitat artística, tant en el camp del dibuix com en el de la poesia. Es va iniciar a les belles arts a l'Escola Municipal de la seva ciutat natural i, posteriorment, amb el pintor Pous-Font. Més tard va perfeccionar els seus coneixements artístics amb el malaguanyat pintor Joaquim Asensio. Quan aquest va morir, va decidir estudiar a l'estranger. Recorregué infinitat de països a la recerca de contactes i intercanvi d'idees i va treballar intensament. Després d'aquesta serie d'experiències, es va instal.lar a Barcelona on va tenir un estudi al carrer Pardo; el va compartir amb altres companys artistes i va adquirir un gran mestratge en el seu ofici.La personalitat artística de Fidel Bofill té dues vessants: la de pintor i la de ceramista. El seu art neix d'una síntesi de colors exacerbats i de l'abstracció, que resol amb masses i taques de color. D'acord amb la dinàmica del seu temps, incorpora tots els elements plàstics al seu abast; el ventall d'experiències va des del postimpressionisme, Van Gogh inclòs, fins a la més pura abstracció. La consequencia n'és un estil molt característic, personalíssim, fora del marc de qualsevol escola, i que cavalca entre l'impressionisme i la transavantguarda .IMPECABLE. EN CATALAN. UNA JOYA . CAJA ART PEGADA.