Dick Meerman (4 results)

Published by Eltheto-NCSV, Zeist 1983 1983
- Softcover
Seller: Handled With Care, Bocholt, BelgiumHandled With Care
Contact seller3-star sellerCondition: Used - Good
US$ 8.35
US$ 54.40 shippingShips from Belgium to U.S.A.Quantity: 1 available
Softcover/Paperback. Condition: Good. In goede staat. Softcover.
Published by Zeist, NCSV 1982 1982
Seller: Antiquariaat Pieter Judo (De Lezenaar), Hasselt, , BelgiumAntiquariaat Pieter Judo (De Lezenaar)
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 30.16
US$ 21.99 shippingShips from Belgium to U.S.A.Quantity: 1 available
182pp., 21cm., in het tijdschrift "Eltheto. Tijdschrift over godsdienst en politiek" nr.68, P65165.

- Softcover
Seller: Louis Tinner Books, Rotterdam, ZH, NetherlandsLouis Tinner Books
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 59.61
US$ 28.94 shippingShips from Netherlands to U.S.A.Quantity: 1 available
Condition: , , goed exemplaar. Dust Jacket Condition: , , goed exemplaar. 1991, paperback, goed exemplaar.
More images- Softcover
Seller: SomeThingz. Books etcetera., Averbode, , BelgiumSomeThingz. Books etcetera.
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 41.73
US$ 48.62 shippingShips from Belgium to U.S.A.Quantity: 1 available
Kampen KOK 1991 Softcover, 358pp., 16x24cm., in goede staat (omslag met lichte gebruikssporen en enkele roestvlekjes, stempeltje op voorblad, binnenin verder zeer goed). Dit boek is een historische en filosofische analyse van euthanasiedebatten in twee Europese landen tijdens de late negentiende en vroege twintigste eeuw. Meerma…n behandelt vijf afzonderlijke casussen of maatschappelijke discussies waarin ideeën over levensbeëindiging, medisch handelen en sociale verantwoordelijkheid centraal staan. Door het systematisch vergelijken van debatten in Engeland en Duitsland onderzoekt hij verschillen in argumentatiestructuren, onderliggende waarden en de rol van religieuze en seculiere ethiek. Elk hoofdstuk bevat een kritische reconstructie van teksten, retorische strategieen en de morele consequenties van publieke standpunten. Het werk integreert filosofische reflectie met historische context om inzicht te geven in de complexe wisselwerking tussen moraal, recht en medische praktijk. Dick Meerman is een Nederlandse filosoof en schrijver die zich in zijn werk richt op ethische vraagstukken rond leven, dood en maatschappelijke waardeoordelen. Zijn onderzoek combineert historische casusanalyses met filosofische argumentatie om de manieren waarop morele overtuigingen worden geformuleerd en verdedigd inzichtelijk te maken. In Goed doen door dood te maken toont Meerman aan hoe uiteenlopende factoren, wetenschappelijk, juridisch, religieus en sociaal, het publieke debat over euthanasie mede vormgeven.