Font Alexandre (45 results)

- Softcover
Seller: KALAMO BOOKS, Burriana, CS, SpainKALAMO BOOKS
Contact seller5-star sellerCondition: New
US$ 16.10
US$ 20.67 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Tapa blanda. Condition: Nuevo.

Published by La Novela Nova
- Softcover
Seller: El Boletin, Barcelona, B, SpainEl Boletin
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Very good
US$ 9.54
US$ 27.77 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Tapa blanda. Condition: Bueno. sin paginar, 14 diciembre 1917, escrita en catalan, tapa blanda.
Language: Catalan
Published by Catalana, Barcelona 1917
- Softcover
Seller: Llibrenet, Sant Feliu del Raco, B, SpainLlibrenet
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Very good
US$ 9.54
US$ 23.14 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Encuadernación de tapa blanda. Condition: Bien. Col. La Novela Nova, 32. Format: 19 x 13 cms. Todos nuestros libros son de segunda mano. Novel·la (illustrator).

- Softcover
Seller: Ria Christie Collections, Uxbridge, United KingdomRia Christie Collections
Contact seller5-star sellerCondition: New
US$ 18.10
US$ 16.06 shippingShips from United Kingdom to U.S.A.Quantity: Over 20 available
Condition: New. In. Perroni, Fabio (illustrator).
Published by Imagen/70, PALMA DE MALLORCA 1987
Seller: Libreria Ripoll, Palma de Mallorca, PM, SpainLibreria Ripoll
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 11.92
US$ 23.14 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
4º menor.- 124 páginas.- 2 hojas.- Rústica, cubiertas originales.- 12 láminas fuera de texto. Colección "Biografies de Mallorquins" nº 14. Ajuntament de Palma.

Language: Catalan
Published by Barcelona, F. Giró 1907
- Hardcover
Seller: LLIBRES del SENDERI, Barcelona, B, SpainLLIBRES del SENDERI
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Fine
US$ 14.30
US$ 31.24 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Encuadernación de tapa dura. Condition: Excelente. (Literatura catalana. Narrativa. Costumisme. Primera edició). Barcelona, F. Giró impressor, 1907. Biblioteca Joventut. 1 f. XVIII + 290 p. 1 f. 8è. Cartoné editorial il.lustrat per Cornet, llom en tela. Excel.lent exemplar. 1a edició.

Language: Catalan
Published by Ajuntament de Palma, Palma (Illes Balears). 1987
- Softcover
- First Edition
Seller: TURCLUB LLIBRES I OBRES, Binissalem, PM, SpainTURCLUB LLIBRES I OBRES
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Near fine
US$ 30.99
US$ 16.78 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 2 available
Encuadernación de tapa blanda. Condition: Muy bien. 1ª Edición. Alexandre Jaume (biografies de mallorquins), núm.14 Alexandre Font Jaume Làmines en b/n. Tamany: 15x20 cm Conté segell biblioteca.

Language: Catalan
Published by Lleonard Muntaner Editor, S.L., Palma. Mallorca. 1998
- Softcover
- First Edition
Seller: TURCLUB LLIBRES I OBRES, Binissalem, PM, SpainTURCLUB LLIBRES I OBRES
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Near fine
US$ 33.37
US$ 16.78 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Encuadernación de tapa blanda. Condition: Muy bien. 1ª Edición. Antoni Tries. Donzell i notari (1500-1570). Autor: Alexandre Font Jaume. Lleonard Muntaner Editor, S.L., 1998, Palma. Mallorca. Enquadernació de tapa blana, coberta il·lustrada. 94 pàgs. Imatges en b/n entre text. La irrefrenable curiositat d'Alexandre Font per tal…d'arribar a conèixer un llunyà avantpassat és, en realitat, l'embrió d'aquest llibre. Tota la recerca d'informació a biblioteques i arxius va dur l'autor a descobrir un breu esbós d'autobiografia —un «egodocument», insòlit a les nostres terres— a un protocol d'Antoni Tries. Aquesta primera passa en la reconstrucció del passat va conduir a d'altres notícies que ultrapassen l'interès purament personal, i que ens dibuixen un personatge que s'havia de rescatar de l'oblit: noble, notari, corsari, soldat i, probablement, també mercader; Antoni Tries és, sens dubte, un fidel reflex de la seva època.

Published by Barcelona: Llibreria Catalònia, - 1935
Seller: Auca Llibres Antics / Yara Pérez Jorques, València, V, SpainAuca Llibres Antics / Yara Pérez Jorques
Contact seller4-star sellerCondition: Used
US$ 16.44
US$ 28.93 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
223 p.; 19x14 cm.- Rústega. Bon estat, excepte una taca a la base de la coberta. Català Narrativa.

Una vil·la romana al Pla de Mallorca.
Alexandre Font, Bartomeu Pastor, Magdalena Riera, Frrancesca Torres.
Language: Catalan
Published by Lleonard Muntaner Editor, Palma (Mallorca). 1995
- Softcover
- First Edition
Seller: TURCLUB LLIBRES I OBRES, Binissalem, PM, SpainTURCLUB LLIBRES I OBRES
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Near fine
US$ 35.76
US$ 16.78 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Encuadernación de tapa blanda. Condition: Muy bien. 1ª Edición. Una vil·la romana al Pla de Mallorca. Autors: Alexandre Font, Bartomeu Pastor, Magdalena Riera, Frrancesca Torres. Llibres de la Nostra Terra/ 15. Lleonard Muntaner Editor, 1995, Palma (Mallorca). Rústica amb solapes, coberta il·lustrada. 61 pàgs. Fotografies i il·l…ustracions en b/n. "Aquest llibre constitueix un clar exemple del creixent interès per l'arqueologia i per la conservació del patrimoni històric i cultural a Mallorca i, alhora, és una mostra clara de la tasca que encara resta per fer. Els autors han volgut posar a l'abast dels lectors una nova descoberta: l'assentament romà de Son Matet. Es tracta d'una vil·la romana, això és un sistema d'explotació agrícola ben peculiar, del qualdisposam d'escassos testimonis a Mallorca. La seva localització al Pla de Mallorca, entre Maria de la Salut i Llubí, a un espai rural especialitzat en la vinya i els cereals, i la proximitat a la Sèquia Reial i a la Serra de Muro, són els factors que expliquen els seus orígens i la seva raó d'esser.".
- Softcover
Seller: Costa Llibreter, Vic, B, SpainCosta Llibreter
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 12.34
US$ 33.56 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
1912 Llibreria Espanyola, Barcelona 186 p. 19x10 cm. Enq. rústica. Exterior poc tacat i malmès Para ver o recibir fotografías de los libros puede ir a nuestra web o solicitarlas.(literatura catalana, literatura catalana).
Published by Biblioteca Joventut,, Barcelona, 1907
Seller: Llibreria Antiquària Els Gnoms, Sedó, L, SpainLlibreria Antiquària Els Gnoms
Contact seller4-star sellerCondition: Used
US$ 32.18
US$ 16.20 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
XVIII-290pp.

Published by Ilustració Catalana, (Ap.1910)., Barcelona, 1910
Seller: Llibreria Antiquària Els Gnoms, Sedó, L, SpainLlibreria Antiquària Els Gnoms
Contact seller4-star sellerCondition: Used
US$ 32.18
US$ 16.20 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
165pp.
- Softcover
Seller: Costa Llibreter, Vic, B, SpainCosta Llibreter
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 16.44
US$ 33.56 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
1935 Catalònia, Barcelona Amb DEDICATÒRIA de l'autor. 225 p. 20x14 cm. Enq. rústica. Exterior malmès Para ver o recibir fotografías de los libros puede ir a nuestra web o solicitarlas.(literatura catalana, literatura catalana).
- Softcover
Seller: Costa Llibreter, Vic, B, SpainCosta Llibreter
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 20.56
US$ 33.56 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
1924 Verdaguer, Barcelona Amb dedicatòria de l'autor. 252 p. 20x13 cm. Enq. rústica. Exterior poc malmès. Amb taques d'òxid Para ver o recibir fotografías de los libros puede ir a nuestra web o solicitarlas.(literatura catalana, literatura catalana).
More imagesPublished by Biblioteca Joventut 1910
- Hardcover
Seller: Bibliomania, Molins De Rei, B, SpainBibliomania
Contact seller4-star sellerCondition: Used - Near fine
US$ 29.80
US$ 42.93 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Encuadernación de tapa dura. Condition: Muy bien. L'oncle magí. Alexandre Font. Biblioteca Joventut, 1910. Catalán. Alexandre Font.Biblioteca Joventut, 1910.Símil piel con dorados, conserva cubiertas originales. Idioma Catalán. 310 gramos. VER TODAS LAS FOTOS.EXCELENTE EJEMPLAR.

Language: Spanish
- Softcover
- First Edition
Seller: Reus, Paris, Londres, Valldoreix, B, SpainReus, Paris, Londres
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 28.61
US$ 46.87 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Encuadernación de tapa blanda. Condition: Bona. 1� Edición. Barcelona 1930. Enquad : rústega 13 x 18cms. 214pag. 1f. Idioma : Català . Estat del llibre : tall superior sense tallar, tall frontal amb barbes, edicio en paper de fil.
Seller: Llibreria antiquaria Casals, Barcelona, B, SpainLlibreria antiquaria Casals
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 13.11
US$ 31.24 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
B- Imp. Fidel Giró 1912. 18 cm. 186p.- 2f. Enq. Mitja tela. (Ref. 9040-B). Literatura Catalana. LITERATURA CATALANA.
Seller: Costa Llibreter, Vic, B, SpainCosta Llibreter
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 12.34
US$ 33.56 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
1907 Biblioteca Joventut, Barcelona Pròl. d'Oriol Martí. XVIII+290 p. 19x13 cm. Enq. tela amb coberta il lustrada editorial. Para ver o recibir fotografías de los libros puede ir a nuestra web o solicitarlas.(literatura catalana, literatura catalana).
- Softcover
Seller: Costa Llibreter, Vic, B, SpainCosta Llibreter
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 27.41
US$ 33.56 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
1935 Catalònia, Barcelona Amb DEDICATÒRIA NO de l'autor. 225 p. 20x14 cm. Enq. rústica. Marca anterior propietari. Para ver o recibir fotografías de los libros puede ir a nuestra web o solicitarlas.(literatura catalana).
Published by Joventut, Barcelona 1914
Seller: LIBRERIA ANTICUARIA STUDIO, Barcelona, , SpainLIBRERIA ANTICUARIA STUDIO
Contact seller3-star sellerCondition: Used
US$ 34.57
US$ 28.93 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Barcelona. 8º, 236 p. Tela, tejuelo. [Ref. C7N1014].
More imagesPublished by Ilustració Catalana 1912
- Softcover
- First Edition
- Signed
Seller: Librería Miguel Miranda, Lope de Vega n.º XIX, Madrid, M, SpainLibrería Miguel Miranda
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 71.51
US$ 17.30 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Condition: Good / Bien. PRIMERA EDICION.- Barcelona: Ilustració Catalana, [ca. 1912].- 163 p.; 8º (18 x 11 cm); Papel de hilo verjurado; Rustica Ed.- RARO. Con una dedicatoria autógrafa del autor en la portadilla. Llibre en català / valencià CATALUÑA.

Language: Catalan
Published by Llibreria Verdaguer, Barcelona. 1924
- Softcover
- First Edition
Seller: Reus, Paris, Londres, Valldoreix, B, SpainReus, Paris, Londres
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Very good
US$ 28.61
US$ 46.87 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Encuadernación de tapa blanda. Condition: Bueno. 1� Edición. 252 p. 20x13 cm. Enq. rústica.
More imagesPublished by Publicació Joventut 1914
- Hardcover
- First Edition
Seller: Bibliomania, Molins De Rei, B, SpainBibliomania
Contact seller4-star sellerCondition: Used - Fine
US$ 53.64
US$ 42.93 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Encuadernación de tapa dura. Condition: Excelente. 1ª Edición. Barcelona Típica. Alexandre Font. Publicació Joventut, 1914. Catalán. Alexandre Font. Publicació Joventut, 1914. Tapa dura en tela, tejuelo con hierros en oro en el lomo, canto superior pintado en oro, Idioma Catalán. Conserva cubiertas originales. 370 gramos. VER TO…DAS LAS FOTOS.
Seller: Llibreria antiquaria Casals, Barcelona, B, SpainLlibreria antiquaria Casals
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 20.26
US$ 31.24 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
B- Imp. Fidel Giró 1910. 19 cm. 321p.- 3f. Enq. Mitja pell moderna, molt bon estat. (Ref. 9055-B). Literatura Catalana. LITERATURA CATALANA.
Seller: Llibreria antiquaria Casals, Barcelona, B, SpainLlibreria antiquaria Casals
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 20.26
US$ 31.24 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
B- Imp. La Renaixença 1930. 18 cm. 214p. Enq. Mitja pell moderna. (Ref. 9045-B). Literatura Catalana. LITERATURA CATALANA.

Language: Catalan
Published by llibreria Catalonia. Joan Sallent, Barcelona. 1935
- Softcover
Seller: Reus, Paris, Londres, Valldoreix, B, SpainReus, Paris, Londres
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 35.76
US$ 46.87 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Encuadernación de tapa blanda. Condition: Bona. Exemplar nº. 17 de un tiratge de 25 en paper de fil.
More imagesPublished by Llibreria Catalonia 1934
- Softcover
- Signed
Seller: Bibliomania, Molins De Rei, B, SpainBibliomania
Contact seller4-star sellerCondition: Used - Very good
US$ 59.60
US$ 42.93 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Encuadernación de tapa blanda. Condition: Bien. Embruix. Alexandre Font. Llibreria Catalonia, 1934. Dedicado autor. Catalán. Alexandre Font. Llibreria Catalonia, 1935. Tapa blanda. Idioma Catalán. 300 gramos. DEDICATORIA AUTOR. DEDICADO AUTOR. VER TODAS LAS FOTOS. Dedicatoria autógrafa del autor.

- Softcover
- Print on Demand
Seller: PBShop.store US, Wood Dale, IL, U.S.A.PBShop.store US
Contact seller5-star sellerCondition: New
US$ 20.00
Free ShippingShips within U.S.A.Quantity: Over 20 available
PAP. Condition: New. New Book. Shipped from UK. THIS BOOK IS PRINTED ON DEMAND. Established seller since 2000. Perroni, Fabio (illustrator).
Seller: Llibreria Central, TREMP, L, SpainLlibreria Central
Contact seller4-star sellerCondition: Used
US$ 13.35
US$ 42.93 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Barcelona, Llibreria Espanyola. 1912. 1a ed. 186 p. 18,5 cm. Rústica. Estat: molt bé AMB DEDICATÒRIA AUTÒGRAFA DE L'AUTOR.