Prohens Bartomeu (18 results)
Seller: Crapze Libros, Badalona, B, SpainCrapze Libros
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 9.54
US$ 14.46 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Ed. Editorial Moll; Mallorca. 2000. Catalan. Rustica. 18x12 cms. 156 pags. Buen estado. ENSAYO. HISTORIA. Ref. 34238.

- Softcover
- First Edition
Seller: Campbell Llibres, Barcelona, B, SpainCampbell Llibres
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Near fine
US$ 9.54
US$ 26.96 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Encuadernación de tapa blanda. Condition: Muy bien. 1ª Edición. Volum en bon estat, sense danys ni escrits.

- Softcover
Seller: Midac, S.L., Sabadell, B, SpainMidac, S.L.
Contact seller2-star sellerCondition: New
US$ 11.33
US$ 32.40 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Rústica. Condition: New.

- Softcover
Seller: Midac, S.L., Sabadell, B, SpainMidac, S.L.
Contact seller2-star sellerCondition: New
US$ 11.33
US$ 32.40 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Rústica. Condition: New.

- Softcover
Seller: Librería Cajón Desastre, Ponferrada, LE, SpainLibrería Cajón Desastre
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 17.88
US$ 26.62 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Paperback. Ref. A35081. 15x22. 150 pág. con Ilust. b/n. -Texto en Malloquín. Baleares. 60-F Baleares Sin categorizar.

- Softcover
Seller: Librería Cajón Desastre, Ponferrada, LE, SpainLibrería Cajón Desastre
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 17.88
US$ 26.62 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Paperback. Ref. A35112. 14x22. 118 pág. con Ilust. y fotos b/n. -Texto en Mallorquín. Baleares. 60-F Baleares Sin categorizar.

- Softcover
Seller: Imosver, PONTECALDELAS, PO, SpainImosver
Contact seller5-star sellerCondition: New
US$ 11.33
US$ 33.10 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Condition: Nuevo. Sexe i confessio.les beates del pare sua editado por Moll editorial.

- Softcover
Seller: Imosver, PONTECALDELAS, PO, SpainImosver
Contact seller5-star sellerCondition: New
US$ 11.33
US$ 33.10 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Condition: Nuevo. La mort d'en berga editado por Moll editorial.

- Softcover
Seller: AG Library, Malaga, MA, SpainAG Library
Contact seller4-star sellerCondition: New
US$ 21.51
US$ 23.41 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Condition: New. Idioma/Language: Catalán. *** Nota: Los envíos a España peninsular, Baleares y Canarias se realizan a través de mensajería urgente. No aceptamos pedidos con destino a Ceuta y Melilla.
Published by Lleonard Muntaner editor,, Palma, 1994
Seller: Llibreria Antiquària Delstres, Canet de Mar, B, SpainLlibreria Antiquària Delstres
Contact seller4-star sellerCondition: Used
US$ 17.88
US$ 22.10 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Colección "Llibres de la nostra terra/2". 118 páginas + 1 hoja. Cubiertas editorial ilustrada. Contiene ilustraciones fotográficas en b/n dentro de texto. Perfecto ejemplar. 22x14,5 cm.

Language: Catalan
Published by Lleonard Muntaner editor, Palma (Mallorca) 1995
- Softcover
- First Edition
Seller: TURCLUB LLIBRES I OBRES, Binissalem, PM, SpainTURCLUB LLIBRES I OBRES
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Very good
US$ 29.80
US$ 16.78 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 4 available
Encuadernación de tapa blanda. Condition: Bien. 1ª Edición. Caterina Floreta. Una bruixa del segle XVII Autor: Bartomeu Prohens Perelló Col·lecció Llibres de la Nostra Terra/10 Lleonard Muntaner editor, 1995, Palma (Mallorca) Rústica amb solapes, coberta il·lustrada, dibuixos en b/n. El 1622 la família Ballester descobrí que hi…havia un negret dins l'hort i pensaren que era un esperit que guardava un tresor encantat. Tots els que intentaren desencantar-lo fracassaren, i per això decidiren fer venir la catalana Caterina Floreta a Ciutat de Mallorca. Segons ella, hi havia una gran traïció i el gendre dels Ballester havia donat l'amo de la casa i la filla petita Margarida al dimoni Lluís. La preparació de maleficis i la conspiració esdevingueren públics, fins al punt que arribà a orelles del Tribunal del Sant Ofici. S'iniciaren aleshores els processos, que es prolongaren fins el 1626 perquè dos dels còmplices estaven relacionats amb la vida eclesiàstica. Tot i això, Floreta fou sotmesa al turment. Tanmateix, el final d'aquesta història és una mostra més del que foren els grans processos inquisitorials per sortilegis i per invocacions de dimonis.

Language: Catalan
Published by Editorial Moll, Mallorca 2000
- Softcover
- First Edition
Seller: TURCLUB LLIBRES I OBRES, Binissalem, PM, SpainTURCLUB LLIBRES I OBRES
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Near fine
US$ 29.80
US$ 16.78 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 2 available
Encuadernación de tapa blanda. Condition: Muy bien. 1ª Edición. La Mort d'en Berga: Mallorca, 1619 (Raixa) Bartomeu Prohens Enquadernació en rústica, coberta il·lustrada.

Language: Catalan
Published by Lleonard Muntaner Editor, Palma (Mallorca). 1995
- Softcover
- First Edition
Seller: TURCLUB LLIBRES I OBRES, Binissalem, PM, SpainTURCLUB LLIBRES I OBRES
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Near fine
US$ 32.18
US$ 16.78 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Encuadernación de tapa blanda. Condition: Muy bien. 1ª Edición. Caterina Floreta, una bruixa del segle XVII. Autor: Bartomeu Prohens Perelló. Lleonard Muntaner Editor, 1995, Palma (Mallorca). Rústica amb solapes, coberta il·lustrada. 149 pàgs. Profusió d'il·lustracions en b/n.

Language: Catalan
Published by Lleonard Muntaner Editor, Palma (Mallorca). 1994
- Softcover
- First Edition
Seller: TURCLUB LLIBRES I OBRES, Binissalem, PM, SpainTURCLUB LLIBRES I OBRES
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Near fine
US$ 32.18
US$ 16.78 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Encuadernación de tapa blanda. Condition: Muy bien. 1ª Edición. De Mallorca al Senegal. Viatge al país dels noon i dels wòlof. Autor: Bartomeu Prohens Perelló. Lleonard Muntaner Editor, 1994, Palma (Mallorca). Rústica amb solapes, coberta il·lustrada. Fotografies en b/n fora de text. 118 pàgs. "El diàleg amb l'altre esdevé el pu…nt de partida d'aquesta crònica de viatge que presenta Bartomeu Prohens Perelló. L'autor, interessat per la cultura i la vida d'un seguit d'africans que viuen a Mallorca, decideix emprendre un viatge al país d'origen dels seus nous companys mallorquins. Aquesta és, per tant, la crònica de tots i cada un dels aspectes de la vida senegalesa des del punt de vista d'un mallorquí que, interessat en establir un diàleg amb els nouvinguts, opta per conèixer de primera mà els costums, les tradicions i les qüestions polítiques i econòmiques dels immigrants. Tota una invitació a la comunicació, a la convivència i, sens dubte, a la possibilitat d'aprendre dels altres.".

- Softcover
- First Edition
Seller: TURCLUB LLIBRES I OBRES, Binissalem, PM, SpainTURCLUB LLIBRES I OBRES
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Near fine
US$ 33.37
US$ 16.78 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Encuadernación de tapa blanda. Condition: Muy bien. 1ª Edición. Sexe i confessió. Les beates del pare Suau. Autor: Bartomeu Prohens Perelló. Editorial Moll, 2002, Mallorca. Enquadernació en rústica, coberta il·lustrada. 121 pàgs. "Entre els anys 1637 i 1639, el pare Joan Antoni Suau, del convent del Carme, protagonitza un greu e…scàndol social que l'involucrà tant a ell mateix com a les seves filles de confessió. El que el Tribunal de la Inquisició investigà fou si el pare Suau formava part de la secta dels il·luminats -i per tant, era un heretge- o si es tractava d'un simple cas de sol·licitació on, abusant del sagrament de la confessió, obtingué favors sexuals de les beates que confessava. Crònica acurada d'un dels episodis més desconeguts de la ciutat de Palma.".
Seller: Llibreria Central, TREMP, L, SpainLlibreria Central
Contact seller4-star sellerCondition: Used
US$ 5.58
US$ 42.93 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Palma de Mallorca, Editorial Moll, 2000, 11x18 cms., 156 pàgs., rústica. 1ª edició. Col lecció "Biblioteca Raixa" nº 159. Llom descolorit.
Seller: Llibreria Central, TREMP, L, SpainLlibreria Central
Contact seller4-star sellerCondition: Used
US$ 11.16
US$ 42.93 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Palma de Mallorca, Editorial Moll, 2002, 11x18 cms., 120 pàgs., rústica. 1ª edició. Col lecció "Biblioteca Raixa" nº 161.
Seller: Llibreria Central, TREMP, L, SpainLlibreria Central
Contact seller4-star sellerCondition: Used
US$ 11.16
US$ 42.93 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Palma de Mallorca, Editorial Moll, 2002, 11x18 cms., 121 pàgs., rústica. Biblioteca "Raixa" nº 161. Bon estat de conservació. 1ª edició.