Quirin Bertil (14 results)
Published by Harestad, Bertil Quirin Förlag, 1995. 1995
Seller: Rönnells Antikvariat AB, Stockholm, , SwedenRönnells Antikvariat AB
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 19.07
US$ 30.09 shippingShips from Sweden to U.S.A.Quantity: 1 available
118, (12) s. Illustrerad. Förlagets klotband med skyddsomslag. Fint exemplar.
Seller: Antikvariat Röde Orm, Göteborg, , SwedenAntikvariat Röde Orm
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 13.08
US$ 25.46 shippingShips from Sweden to U.S.A.Quantity: 1 available
Bertil Quirin Förlag, Harestad 1995. 130 sidor. Inbunden med skyddsomslag. Fint skick.
Seller: Antikvariat Faust, Göteborg, , SwedenAntikvariat Faust
Contact seller4-star sellerCondition: Used
US$ 13.08
US$ 25.46 shippingShips from Sweden to U.S.A.Quantity: 1 available
Beril Quirin Förlag, Harestad 1995. 118, (12) sidor, inbunden med skyddsomslag. Illustrerad.
Seller: Antikvariat Röde Orm, Göteborg, , SwedenAntikvariat Röde Orm
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 16.34
US$ 25.46 shippingShips from Sweden to U.S.A.Quantity: 1 available
Quirin förlag.2008.Förlagets klotband med skyddsomslag. 147 (1) sidor. Illustrerad. Boken är i mycket gott skick.
Seller: Antikvariat Röde Orm, Göteborg, , SwedenAntikvariat Röde Orm
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 19.07
US$ 25.46 shippingShips from Sweden to U.S.A.Quantity: 1 available
Föreningen Allmoge Båtar, Uddevalla 1991. Häftad. 147 (12) sid. Illustrerad samt med en utvikbar planschbild i färg. Boken är i gott skick.

Seller: Antiquaria Bok & Bildantikvariat AB, Göteborg, , SwedenAntiquaria Bok & Bildantikvariat AB
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 21.58
US$ 34.72 shippingShips from Sweden to U.S.A.Quantity: 1 available
Föreningen Allmogebåtar 1994. Träbiten nr 86. 147,(11) s. Illustrerad. Trådhäftad. 24,5 x 21 cm.*Detta nummer av Träbiten ingick även i en inbunden bok, Fiskare, som Bertil Quirin gav ut på eget förlag.[#\66262].

Published by [Eget förlag] 1986. 1986 1986
Seller: Rönnells Antikvariat AB, Stockholm, , SwedenRönnells Antikvariat AB
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 62.65
US$ 30.09 shippingShips from Sweden to U.S.A.Quantity: 1 available
143 s. Rikt illustrerad. Klotband med skyddsomslag. Mycket gott skick. En berättelse om stenindustri och kooperation i Bohuslän.

Published by Bertil Quirin Förlag 2001. 2001 2001
Seller: Rönnells Antikvariat AB, Stockholm, , SwedenRönnells Antikvariat AB
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 69.19
US$ 30.09 shippingShips from Sweden to U.S.A.Quantity: 1 available
30,5x24,5 cm. 325 s. Rikt illustrerad. Förlagets klotband med skyddsomslag.
Seller: Antikvariat Röde Orm, Göteborg, , SwedenAntikvariat Röde Orm
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 49.03
US$ 25.46 shippingShips from Sweden to U.S.A.Quantity: 1 available
Eget förlag, 1993. Inbunden med skyddsomslag. 235 (1) sid. Fotoillustrerad. Boken är i mycket gott skick.
Seller: Antikvariat Röde Orm, Göteborg, , SwedenAntikvariat Röde Orm
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 51.76
US$ 25.46 shippingShips from Sweden to U.S.A.Quantity: 1 available
Eget förlag, Uddevalla 1986. Första upplagan. Inbunden med skyddsomslag. 144 sid. Mycket rikligt illustrerad med författarens egna fotografier. Boken är i mycket gott skick.
Seller: Antikvariat Faust, Göteborg, , SwedenAntikvariat Faust
Contact seller4-star sellerCondition: Used
US$ 51.76
US$ 25.46 shippingShips from Sweden to U.S.A.Quantity: 1 available
1986. 143, (1) sidor, inbunden med skyddsomslag. 25x22 cm. Illustrerad. Gott skick.

Seller: Antiquaria Bok & Bildantikvariat AB, Göteborg, , SwedenAntiquaria Bok & Bildantikvariat AB
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 59.93
US$ 34.72 shippingShips from Sweden to U.S.A.Quantity: 1 available
Bild och text Bertil Quirin. Teckningar Staffan Claesson. Eget förlag 1984. Fotoillustrerad. 164 s. Originalklotband med skyddsomslag. 25 x 22 cm.[#\70854].
Seller: Antikvariat Röde Orm, Göteborg, , SwedenAntikvariat Röde Orm
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 70.83
US$ 25.46 shippingShips from Sweden to U.S.A.Quantity: 1 available
Eget förlag, Kärna 2001. Inbunden med skyddsomslag. 326 sid. Större format: 31x25 cm. Rikligt illustrerad. Boken är i mycket gott skick.
Seller: Antiquaria Bok & Bildantikvariat AB, Göteborg, , SwedenAntiquaria Bok & Bildantikvariat AB
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 71.92
US$ 34.72 shippingShips from Sweden to U.S.A.Quantity: 1 available
Fotografier och berättelser från det gångna seklet. Kärna: Förf., 2001. 326 s. Rikt illustrerad. Förlagets linneklotband med skyddsomslag. 30,5 x 25 cm.[#\81313].