Sabate Modest (28 results)
Language: Catalan
Published by Cossetània edicions, Valls - Tarragona 2006
- Softcover
- First Edition
Seller: Llibrenet, Sant Feliu del Raco, B, SpainLlibrenet
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Very good
US$ 9.54
US$ 23.14 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Encuadernación de tapa blanda. Condition: Bien. 1ª Edición. Col. Memòries del Segle XX, 7. Història (illustrator).

Published by El Nostre Teatre 1935
- Softcover
- First Edition
Seller: El Pergamí Vell (Sant Celoni), Sant Celoni, B, SpainEl Pergamí Vell (Sant Celoni)
Contact seller4-star sellerCondition: Used - Good
US$ 7.75
US$ 38.19 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Rústica. Condition: Aceptable. Dust Jacket Condition: Good. Observaciones: Marques d'ús i págines torrades. Publicació quinzenal d'obres escèniques i d'informació teatral. Colección: El Nostre teatre , 35.

Language: Catalan
Published by Barcelona, Impremta Clarasó 1936
- Softcover
- First Edition
Seller: LLIBRES del SENDERI, Barcelona, B, SpainLLIBRES del SENDERI
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Very good
US$ 16.69
US$ 31.24 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Encuadernación de tapa blanda. Condition: Bien. 1ª Edición. (Història. Catalunya. Segona República). Barcelona, Impremta Clarasó, 1936. Cobertes originals en rústica il.lustrada. Presentació de Joan Anglada i Vilardebó. 172 p. 2 f. 8è. Firma d'anterior posseïdor. Bon exemplar. Primera edició.
Published by Impremta Clarassó., BARCELONA 1964
Seller: Libreria Ripoll, Palma de Mallorca, PM, SpainLibreria Ripoll
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 21.45
US$ 23.14 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Primera edició.- Gran 8è.- 125 pgs.- Rústica, amb sobrecoberta. .
- Softcover
Seller: Costa Llibreter, Vic, B, SpainCosta Llibreter
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 12.34
US$ 33.56 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
1935 Irandez, Barcelona El Nostre teatre: Publicació quinzenal d'obres escèniques i d'informació teatral; any II, núm. 35. Dedicatòria de l'autor. Pòrtic d'Octavi Saltor. 25 p. 19x14 cm. Enq. rústica. Falta el marge inferior dret de la portadella, i part del text del pòrtic Para ver o recibir fotografías de los libros puede ir a… nuestra web o solicitarlas., ).

Language: Catalan
Published by Barcelona, Tipografia Emporium 1935
- Softcover
Seller: LLIBRES del SENDERI, Barcelona, B, SpainLLIBRES del SENDERI
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Near fine
US$ 23.84
US$ 31.24 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Encuadernación de tapa blanda. Condition: Muy bien. (Història. Catalunya. Segona República). Barcelona, Tipografia Emporium, 1935. Cobertes originals en rústica il.lustrada. Pròleg de J. Maspons i Anglasell. 198 p. 1 f. Facsímils de documents. 8è. Molt bon exemplar.
Seller: LIBRERIA ANTICUARIO BELLVER MADRID, MADRID, , SpainLIBRERIA ANTICUARIO BELLVER MADRID
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 14.30
US$ 23.14 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
1936, Editorial Imprenta Clarasó, Barcelona. 4º, 172 Pág. Muy buen estado de conservación, con bonita portada original. II \ REPÚBLICA GUERRA CIVIL 6421.

- Softcover
Seller: Costa Llibreter, Vic, B, SpainCosta Llibreter
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 16.44
US$ 33.56 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
1936 Claraso, Barcelona Presentació de Joan Anglada i Vilardebó. 172 p. 19x13 cm. Enq. rústica edit. Para ver o recibir fotografías de los libros puede ir a nuestra web o solicitarlas., ).
More imagesPublished by Barcelona 1935
- Softcover
Seller: Llibreria Fènix, Badalona, B, SpainLlibreria Fènix
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 23.84
US$ 42.64 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
LA NIT DEL 6 D'OCTUBRE A BARCELONA. REPORTATGE. J. Costa i Deu Modest Sabaté. Tipografia Emporium S.A. Barcelona, 1935. Enquadernació en rústica. 198 pàg. Coberta lleument envellida pel pas del temps. Paginat en molt bon estat.

Language: Catalan
Published by Editores Varios 1935
- Softcover
Seller: Librería Smile Books., Badalona, B, SpainLibrería Smile Books.
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 5.70
US$ 52.07 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Condition: En Buen Estado. Observaciones: CUBIERTA Y PÁGINAS AMARILLENTAS 26 p. 0x0x0 - 60 g. Referència: S5821. Descuento Extra -5%.
Published by Barcelona 1936
- Softcover
Seller: Libreria Anticuaria Camino de Santiago, León - Madrid, LE, SpainLibreria Anticuaria Camino de Santiago
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Very good
US$ 11.92
US$ 56.82 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Condition: Bueno. Claraso. 72175 Modest Sabaté 1936 Tela.
Published by Presentació de Joan Anglada i Vilardebó. Imp. Clarasó. Barcelona, 1936 1936
Seller: FARRÉ Libreria Anticuaria, Barcelona, B, SpainFARRÉ Libreria Anticuaria
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 35.76
US$ 23.14 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
. 19,5 cm. 172 pàg. Coberta il lustrada. * Política. Cataluña, s. XX. Política. Cataluña. S. XX.
- Hardcover
Seller: Costa Llibreter, Vic, B, SpainCosta Llibreter
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 27.41
US$ 33.56 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
1960 Sant Josep, Manresa Pròleg de Octavi Saltor (sic). Contes il lustrats per ALFRED FIGUERAS. 81 pg. 29x23 cm. Enq. en cartoné edit. Marca del anterior propietari Para ver o recibir fotografías de los libros puede ir a nuestra web o solicitarlas.

Seller: Libreria 7 Soles, Galapagar, MA, SpainLibreria 7 Soles
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 9.54
US$ 36.91 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
1968, Barcelona, Editorial bruguera, 18x11, 106 paginas, cubierta rustica impresa a 2 tintas, 100 gramos, buen estado.
Published by Varios
- Softcover
Seller: Librería Pérez Galdós, Madrid, M, SpainLibrería Pérez Galdós
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 58.40
US$ 52.07 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Condition: leido. PRESENTACION DE JOAN ANGLADA i VILARDEBO. Los periodistas Joan Costa i Deu y Modest Sabaté escribieron, en un año de diferencia, los dos libros que ahora se reeditan conjuntamente. El primero, La noche del 6 de Octubre en Barcelona, apareció en Barcelona en abril de 1935, y el segundo, La verdad del 6 de Octubr…e, se publicó muy poco tiempo antes de las elecciones de febrero de 1936, que, con la victoria de las izquierdas, debían llevar la amnistía y el restablecimiento del gobierno de Lluís Companys. Este reportaje presenta el gran interés de hablar de los hechos del 6 d'Octubre fuera de Barcelona y, en concreto, en Badalona, Sabadell, Granollers, Vilanova i la Geltrú, Vilafranca del Penedès, Palafrugell, Girona, Sant Vicenç de Castellet, El Morell, Navàs, Sant Jaume de Domenys y la ciudad de Lleida. En Granollers y Vilanova hubo combates con muertos y heridos tras la rendición del gobierno de la Generalitat. La tesis del libro es que si en Barcelona la revuelta tuvo un cariz puramente político y catalanista, en cambio, en otras poblaciones catalanas fue "puramente social en el peor sentido de la palabra". 171.

Published by Imp.Clarasó, Barcelona, 1936
Seller: Llibreria Antiquària Els Gnoms, Sedó, L, SpainLlibreria Antiquària Els Gnoms
Contact seller4-star sellerCondition: Used
US$ 59.60
US$ 16.20 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
172pp. Index: El moviment a la ciutat de Barcelona, Badalona, Sant Vicenç de Castellet, Lleida, Navàs, Sant Jaume dels Domenys, El Morell, Granollers, Girona, Sabadell, Palafrugell, Vilafranca del Penedés, Vilanova i la Geltrú.

Published by Impremta Claraso 1936
- Softcover
Seller: Le-Livre, SABLONS, , FranceLe-Livre
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Near fine
US$ 66.16
US$ 48.60 shippingShips from France to U.S.A.Quantity: 1 available
Couverture souple. Condition: bon. R100077048: 1936. In-8. Broché. Etat d'usage, Tâchée, Dos plié, Papier jauni. 172 pages - livre en catalan - couverture jaunie, tâches, rousseurs - coiffes abîmées. . . . Classification Dewey : 449.9-Catalan.
Published by Tip. Emporium, Barcelona 1935
- Softcover
Seller: Librería Litoral, Barcelona, B, SpainLibrería Litoral
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 23.60
US$ 100.79 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Rústica original impresa. Condition: BUEN EJEMPLAR. Primera edició. Catalán Pág: 198 19x13 Politica E-14.
Published by Imprenta de Sant Josep, S.A., Manresa 1960
- Hardcover
Seller: Librería Litoral, Barcelona, B, SpainLibrería Litoral
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 59.01
US$ 100.79 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Condition: MUY BUEN EJEMPLAR. PRIMERA EDICIÓ. Català Pág: 81 29x23 Contes Ilustrats E-17-1 Holandesa tela y cartone ilustrado a todo color.
Seller: Llibreria Central, TREMP, L, SpainLlibreria Central
Contact seller4-star sellerCondition: Used
US$ 21.38
US$ 42.93 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Barcelona, Tipografia Emporium, S.A., 1935, 12x19 cms., 198 pàgs., rústica. Bon estat.
More imagesSeller: Costa Llibreter, Vic, B, SpainCosta Llibreter
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 34.26
US$ 33.56 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
1960 Sant Josep, Manresa Pròleg de Octavi Saltor (sic). Contes il lustrats per ALFRED FIGUERAS. 81 pg. 29x23 cm. Sense coberta. PRECISA ENQUADERNACIÓ Para ver o recibir fotografías de los libros puede ir a nuestra web o solicitarlas.
Published by Imp. Clarasó, Barcelona 1936
Seller: Librería Litoral, Barcelona, B, SpainLibrería Litoral
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 15.74
US$ 100.79 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Rustica original impresa. Condition: MUY BUEN EJEMPLAR. Primera Edicion. Catalán Pág: 172 19x12 Politica E-14y4114y5257.
More imagesSeller: Costa Llibreter, Vic, B, SpainCosta Llibreter
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 47.98
US$ 33.56 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
1960 Sant Josep, Manresa Pròleg de Octavi Saltor (sic). Contes il lustrats per ALFRED FIGUERAS. 81 pg. 29x23 cm. PRECISA ENQUADERNACIÓ Para ver o recibir fotografías de los libros puede ir a nuestra web o solicitarlas.
Published by Tipografía Emporium, S.A., Barcelona 1936
Seller: LIBRERIA ANTICUARIA LUCES DE BOHEMIA, ZARAGOZA, Z, SpainLIBRERIA ANTICUARIA LUCES DE BOHEMIA
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 44.10
US$ 86.79 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Tela editorial. 198 pág Interesante libro escrito en fechas anteriores a la guerra civil que describe el movimiento nacionalista catalán y la influencia de la Generalitat en el contexto nacional. Edición numerada 18.8x12.8.
Seller: Libros El Trovador, TALAVERA DE LA REINA, TO, SpainLibros El Trovador
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 53.64
US$ 30.61 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Barcelona, Tipografia Emporium, 1935. Pròleg de J. Maspons i Anglasell. 20x12 cm. 198 p. Rústica. Ilustr. b/n. Dedicatoria del autor (J. Costa i Deu). Buen estado. Primera edición. (Ref. N. 307-J).
Published by Pròleg de F. Maspons i Anglasell. Tip. Emporium. Barcelona, 1935 1935
Seller: FARRÉ Libreria Anticuaria, Barcelona, B, SpainFARRÉ Libreria Anticuaria
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 154.95
US$ 23.14 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
. 24 cm. 198 pàg., 1 f. Il lustr. amb facsímils en el text. Enq. en mitja pell recent, nervis, tall superior pintat, conserva la coberta original. Edició numerada en paper de fil de curta tirada (ex. 8). Politica catalana, historia.

Seller: montgiber, Piera, B, Spainmontgiber
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 25.03
US$ 100.79 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Barcelona 1935 . Enquad : rústega . 13 x 19,5cms. 198pag. Tema : Política , "Catalanisme" . Llibre ,tot ell, amb senyals d'humitat , sense afectar al text . ( Si paga Contra Reemborsament incrementarà les despeses d'Enviament en 5 Eur ) .
More imagesSeller: Libreria Sanchez, Barcelona, B, SpainLibreria Sanchez
Contact seller5-star sellerCondition: Used
US$ 107.27
US$ 42.93 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Barcelona, tipografia Emporium Abril 1935. Exemplar nº 5 d un tiratge de 25 exemplars en paper de fil guarro. Segell cautxo. Enquadernad en cartoné modern amb teixell. 198 pàgines. 24x18 cm. Ref: 4828 [LS/014101-4828].