hardcover. Condition: good. no jacket. uncredited (illustrator). 1st. Hutchinson, 1988. Slim 1st UK hardback edition, no dustjacket. Lovely illustrations. Minor wear to covers. Good.
Condition: Very Good. No Jacket. Anu Vanas (illustrator). 32pp, 8 x 10 inches, . Delightful story about a little pig, translated from the Finnish.
Language: Finnish
Published by Kustannusosakeyhtio Otava, Helsingissa, Finland, 1982
ISBN 10: 9511070835 ISBN 13: 9789511070832
Seller: Artis Books & Antiques, Calumet, MI, U.S.A.
Hardcover. Condition: Very Good. FOREIGN LANGUAGE. Repair to dj at top of spine. Ink names in front. 299pp. Photos. 12mo. Finniish.
Language: Finnish
Published by Otava, Helsinki, Finland, 1982
ISBN 10: 9511070835 ISBN 13: 9789511070832
Seller: Bay Used Books, Sudbury, ON, Canada
Hardcover. Condition: Very Good. Dust Jacket Condition: Fair. Minor wear. Title page is cut along top edge. Binding tight, pages clean. Dust jacket is heavily worn at top and bottom of spine, otherwise moderate wear; age toned. Pictures available upon request.
Published by Helsinki/ Otava, 1987
ISBN 10: 9511090224 ISBN 13: 9789511090229
Seller: Versandbuchhandlung Kisch & Co., Fürstenberg OT Blumenow, Germany
Gebundene Ausgabe. Condition: Neu. Gebraucht - Sehr gut ungelesen, sehr guter Zustand; Rechnung mit MwSt.; unused/unread, very good condition; has some shelf wear; Bestellungen bis 15 Uhr werden am gleichen Werktag verschickt. ; Finnisch.
Published by Helsinki/ Otava, 1987
ISBN 10: 9511090224 ISBN 13: 9789511090229
Seller: Che & Chandler Versandbuchhandlung, Fürstenberg OT Blumenow, Germany
Gebundene Ausgabe. Condition: Neu. Gebraucht - Sehr gut ungelesen, sehr guter Zustand; Rechnung mit MwSt.; unused/unread, very good condition; has some shelf wear; Bestellungen bis 15 Uhr werden am gleichen Werktag verschickt. ; Finnisch.
Language: German
Published by Hildesheim, Gerstenberg, ., 1990
ISBN 10: 3806743266 ISBN 13: 9783806743265
Condition: Gut. 2. 2. Auflage. 26x21 cm. 18 nn. Bll. Hardcover. Farbig illustr. Kartonband in tutem Zustand. Ecken min. bestoßen, min. Gebrauchspuren. Innen sehr sauber. Aus dem Finnischen übersetzt von Gisbert Jänicke. Durchgehend farbig illustriert. DX-Bildbande28|9168BB Sprache: Deutsch Gewicht in Gramm: 350.
Published by Hildesheim ,, 1990
Seller: Antiquariat Andreas Grundmann, Buchholz i.d.N., NI, Germany
8°, 32 S., zahlr. Abb. OPpbd., StaT. (Archivstück aus dem Gerstenberg-Verlag), ordentliches Expl.
Taschenbuch. Condition: Neu. Rakkaat ja raivostuttavat eläinystävämme | Sesse Koivisto | Taschenbuch | Finnisch | 2024 | SAGA Egmont | EAN 9788727157870 | Verantwortliche Person für die EU: preigu GmbH & Co. KG, Lengericher Landstr. 19, 49078 Osnabrück, mail[at]preigu[dot]de | Anbieter: preigu.
Taschenbuch. Condition: Neu. Vallesmannin perhe | Sesse Koivisto | Taschenbuch | Finnisch | 2025 | SAGA Egmont | EAN 9788727224787 | Verantwortliche Person für die EU: preigu GmbH & Co. KG, Lengericher Landstr. 19, 49078 Osnabrück, mail[at]preigu[dot]de | Anbieter: preigu.
Taschenbuch. Condition: Neu. Lotta Heidin sota | Sesse Koivisto | Taschenbuch | Finnisch | 2024 | SAGA Books - Egmont | EAN 9788727141039 | Verantwortliche Person für die EU: preigu GmbH & Co. KG, Lengericher Landstr. 19, 49078 Osnabrück, mail[at]preigu[dot]de | Anbieter: preigu.
Hardcover/gebunden. Condition: Gut. Titelblatt lose (mit Filmoplast fixiert!), untere Ecken deutlich gestaucht! In deutscher Sprache. 32 pages. 262x214 mm.
Hardcover/gebunden. Condition: Sehr gut. 2. Auflage. mit leichten Lagerungsspuren, sehr gut erhalten! In deutscher Sprache. 32 pages. 262x214 mm.
Hardcover/gebunden. Condition: Sehr gut. 2. Auflage. fast wie neu! In deutscher Sprache. 32 pages. 262x214 mm.
Hardcover/gebunden. Condition: Sehr gut. Ecken leicht gestaucht, erster Blattbogen nahezu lose (mit filmoplast sauber fixiert), Seiten sauber - wie neu! Extrem selten! Willi Wildschwein hat`s als kleiner Frischling nicht leicht. Wie er es trotzdem schafft, sich durchzuschlagen und am Ende berühmter zu werden, als sein starker und rauflustiger Vater, das erzählt dieses farbenprächtige Buch in Wort und Bild. In deutscher Sprache. 32 pages. 262x214 mm.
Language: Finnish
Published by SAGA Egmont Mai 2024, 2024
ISBN 10: 8727157873 ISBN 13: 9788727157870
Seller: BuchWeltWeit Ludwig Meier e.K., Bergisch Gladbach, Germany
Taschenbuch. Condition: Neu. This item is printed on demand - it takes 3-4 days longer - Neuware -Hurmaavia tositarinoita ihmisistä, eläimistä ja lajirajat ylittävästä kiintymyksestä.Ihmisen ja eläimen välille voi muodostua ainutlaatuinen ystävyyssuhde. Rakkaat ja tiiviit suhteet koirien ja kissojen kanssa ovat tuttuja, mutta millaista ihmisen ystävyys on leopardin kanssa Entä gorillan Tai tilhen Rakkaat ja raivostuttavat eläinystävämme sisältää valloittavia ja ainutlaatuisia kertomuksia ihmisten ja eläinten välisestä suhteesta. Kirjan mukana pääsee tutustumaan esimerkiksi urkuja soittavaan puluun ja kesyyn kettuun, joka matkusti mielellään ihmisystävänsä olkapäällä. 198 pp. Finnisch.
Language: Finnish
Published by SAGA Egmont Feb 2025, 2025
ISBN 10: 8727224783 ISBN 13: 9788727224787
Seller: BuchWeltWeit Ludwig Meier e.K., Bergisch Gladbach, Germany
Taschenbuch. Condition: Neu. This item is printed on demand - it takes 3-4 days longer - Neuware -Huikea sukutarina 1800-luvun loppupuolen ja 1900-luvun alun Suomesta.Eletään vuotta 1868 Oulussa. Eufrosyne 'Effa' Tiger on nuori oululainen nainen, joka rakastaa laulamista. Effan laulaminen herättää jopa paikallisen kauppiaan huomion, ja tämä haluaisi lähettää Effan ulkomaille oppiin. Kohtalo määrää kuitenkin toisin, ja Effa päätyy postikonttoriin töihin Haapajärvelle. Siellä hän kohtaa suuren rakkauden, jonka mukana hän muuttaa aina Utsjoelle saakka. Effa elää onnellista elämää ja saa useita lapsia. Onni ei kuitenkaan ole ikuista - miten Effalle ja tämän perheelle käy, kun heitä kohtaa suuri onnettomuus Sesse Koiviston ihastuttava Vallesmannin perhe perustuu Koiviston isovanhempien tarinaan. 328 pp. Finnisch.
Language: Finnish
Published by SAGA Books - Egmont Jan 2024, 2024
ISBN 10: 8727141039 ISBN 13: 9788727141039
Seller: BuchWeltWeit Ludwig Meier e.K., Bergisch Gladbach, Germany
Taschenbuch. Condition: Neu. This item is printed on demand - it takes 3-4 days longer - Neuware -Kun toinen maailmansota leviää Helsinkiin, eräs ylioppilastyttö joutuu hyvästelemään vanhan elämänsä.Hälytyssireenien ääni leikkaa ilmaa, kun Heidi juoksee pakoon Kaisaniemen puistoon. Henkivakuutusyhtiön henkilöstöä on kehotettu siirtymään välittömästi puistoon ilmahälytyksen sattuessa. Nyt Heidi seisoo lehmuksen alla, vetää henkeä ja ymmärtää sodan alkaneen. Elämä sellaisena kuin Heidi on sen tottunut näkemään, on ohi. Vakuutusyhtiön työt saavat jäädä ¿ Heidi aikoo nimittäin lotaksi ja rintamalle. Lotta Heidin sota on koskettava dokumenttiromaani Sesse Koivistolta. Kirja perustuu Sesse Koiviston sukulaisten kokemuksiin. 366 pp. Finnisch.
Language: Finnish
Published by SAGA Egmont Mai 2024, 2024
ISBN 10: 8727157873 ISBN 13: 9788727157870
Seller: buchversandmimpf2000, Emtmannsberg, BAYE, Germany
Taschenbuch. Condition: Neu. This item is printed on demand - Print on Demand Titel. Neuware -Hurmaavia tositarinoita ihmisistä, eläimistä ja lajirajat ylittävästä kiintymyksestä.Ihmisen ja eläimen välille voi muodostua ainutlaatuinen ystävyyssuhde. Rakkaat ja tiiviit suhteet koirien ja kissojen kanssa ovat tuttuja, mutta millaista ihmisen ystävyys on leopardin kanssa Entä gorillan Tai tilhen Rakkaat ja raivostuttavat eläinystävämme sisältää valloittavia ja ainutlaatuisia kertomuksia ihmisten ja eläinten välisestä suhteesta. Kirjan mukana pääsee tutustumaan esimerkiksi urkuja soittavaan puluun ja kesyyn kettuun, joka matkusti mielellään ihmisystävänsä olkapäällä.Books on Demand GmbH, Überseering 33, 22297 Hamburg 198 pp. Finnisch.
Seller: AHA-BUCH GmbH, Einbeck, Germany
Taschenbuch. Condition: Neu. nach der Bestellung gedruckt Neuware - Printed after ordering - Hurmaavia tositarinoita ihmisistä, eläimistä ja lajirajat ylittävästä kiintymyksestä.Ihmisen ja eläimen välille voi muodostua ainutlaatuinen ystävyyssuhde. Rakkaat ja tiiviit suhteet koirien ja kissojen kanssa ovat tuttuja, mutta millaista ihmisen ystävyys on leopardin kanssa Entä gorillan Tai tilhen Rakkaat ja raivostuttavat eläinystävämme sisältää valloittavia ja ainutlaatuisia kertomuksia ihmisten ja eläinten välisestä suhteesta. Kirjan mukana pääsee tutustumaan esimerkiksi urkuja soittavaan puluun ja kesyyn kettuun, joka matkusti mielellään ihmisystävänsä olkapäällä.
Language: Finnish
Published by SAGA Egmont Feb 2025, 2025
ISBN 10: 8727224783 ISBN 13: 9788727224787
Seller: buchversandmimpf2000, Emtmannsberg, BAYE, Germany
Taschenbuch. Condition: Neu. This item is printed on demand - Print on Demand Titel. Neuware -Huikea sukutarina 1800-luvun loppupuolen ja 1900-luvun alun Suomesta.Eletään vuotta 1868 Oulussa. Eufrosyne 'Effa' Tiger on nuori oululainen nainen, joka rakastaa laulamista. Effan laulaminen herättää jopa paikallisen kauppiaan huomion, ja tämä haluaisi lähettää Effan ulkomaille oppiin. Kohtalo määrää kuitenkin toisin, ja Effa päätyy postikonttoriin töihin Haapajärvelle. Siellä hän kohtaa suuren rakkauden, jonka mukana hän muuttaa aina Utsjoelle saakka. Effa elää onnellista elämää ja saa useita lapsia. Onni ei kuitenkaan ole ikuista - miten Effalle ja tämän perheelle käy, kun heitä kohtaa suuri onnettomuus Sesse Koiviston ihastuttava Vallesmannin perhe perustuu Koiviston isovanhempien tarinaan.Books on Demand GmbH, Überseering 33, 22297 Hamburg 328 pp. Finnisch.
Language: Finnish
Published by SAGA Books - Egmont Jan 2024, 2024
ISBN 10: 8727141039 ISBN 13: 9788727141039
Seller: buchversandmimpf2000, Emtmannsberg, BAYE, Germany
Taschenbuch. Condition: Neu. This item is printed on demand - Print on Demand Titel. Neuware -Kun toinen maailmansota leviää Helsinkiin, eräs ylioppilastyttö joutuu hyvästelemään vanhan elämänsä.Hälytyssireenien ääni leikkaa ilmaa, kun Heidi juoksee pakoon Kaisaniemen puistoon. Henkivakuutusyhtiön henkilöstöä on kehotettu siirtymään välittömästi puistoon ilmahälytyksen sattuessa. Nyt Heidi seisoo lehmuksen alla, vetää henkeä ja ymmärtää sodan alkaneen. Elämä sellaisena kuin Heidi on sen tottunut näkemään, on ohi. Vakuutusyhtiön työt saavat jäädä ¿ Heidi aikoo nimittäin lotaksi ja rintamalle. Lotta Heidin sota on koskettava dokumenttiromaani Sesse Koivistolta. Kirja perustuu Sesse Koiviston sukulaisten kokemuksiin.Books on Demand GmbH, Überseering 33, 22297 Hamburg 366 pp. Finnisch.
Seller: AHA-BUCH GmbH, Einbeck, Germany
Taschenbuch. Condition: Neu. nach der Bestellung gedruckt Neuware - Printed after ordering - Huikea sukutarina 1800-luvun loppupuolen ja 1900-luvun alun Suomesta.Eletään vuotta 1868 Oulussa. Eufrosyne 'Effa' Tiger on nuori oululainen nainen, joka rakastaa laulamista. Effan laulaminen herättää jopa paikallisen kauppiaan huomion, ja tämä haluaisi lähettää Effan ulkomaille oppiin. Kohtalo määrää kuitenkin toisin, ja Effa päätyy postikonttoriin töihin Haapajärvelle. Siellä hän kohtaa suuren rakkauden, jonka mukana hän muuttaa aina Utsjoelle saakka. Effa elää onnellista elämää ja saa useita lapsia. Onni ei kuitenkaan ole ikuista - miten Effalle ja tämän perheelle käy, kun heitä kohtaa suuri onnettomuus Sesse Koiviston ihastuttava Vallesmannin perhe perustuu Koiviston isovanhempien tarinaan.
Seller: AHA-BUCH GmbH, Einbeck, Germany
Taschenbuch. Condition: Neu. nach der Bestellung gedruckt Neuware - Printed after ordering - Kun toinen maailmansota leviää Helsinkiin, eräs ylioppilastyttö joutuu hyvästelemään vanhan elämänsä.Hälytyssireenien ääni leikkaa ilmaa, kun Heidi juoksee pakoon Kaisaniemen puistoon. Henkivakuutusyhtiön henkilöstöä on kehotettu siirtymään välittömästi puistoon ilmahälytyksen sattuessa. Nyt Heidi seisoo lehmuksen alla, vetää henkeä ja ymmärtää sodan alkaneen. Elämä sellaisena kuin Heidi on sen tottunut näkemään, on ohi. Vakuutusyhtiön työt saavat jäädä ¿ Heidi aikoo nimittäin lotaksi ja rintamalle. Lotta Heidin sota on koskettava dokumenttiromaani Sesse Koivistolta. Kirja perustuu Sesse Koiviston sukulaisten kokemuksiin.